بین الملل

آمریکا کارشناسان و تجهیزات نظامی به پایگاه‌هایش در سوریه اعزام می‌کند

منابع خبری اعلام کردند، ارتش آمریکا در حال اعزام کارشناسان نظامی و ارسال تجهیزات ویژه از عراق به پایگاه‌های خود در شرق سوریه است.

به گزارش باراناخبر، همزمان با افزایش حملات هوایی و موشکی به پایگاه‌های غیرقانونی آمریکایی، نیروهای آمریکایی به ارسال تجهیزات نظامی و اعزام کارشناسان نظامی به پایگاه‌های خود در شرق سوریه ادامه می‌دهند.

براساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کارشناسان و نظامیان آمریکایی طی روزهای اخیر با هدف تقویت پایگاه‌های نظامی خود در استان «الحسکه» واقع در شرق سوریه از این پایگاه‌ها بازدید کردند که همزمان با تداوم حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تقریباً روزانه هدف حملات موشکی و پهپادی قرار می‌گیرند.

این کارشناسان و نظامیان آمریکایی طی روزهای گذشته با هدف حمایت از وضعیت لجستیکی و نظامی از طریق کاروان‌های نظامی که از منطقه شمال عراق (اقلیم کردستان عراق) وارد سوریه شده بودند، همراه با یک سری تسلیحات و تجهیزات پیشرفته وارد سوریه شدند.

پایگاه‌های آمریکا در سوریه و عراق طی چند هفته اخیر، چندین بار هدف حمله، راکتی، موشکی و پهپادی مقاومت اسلامی عراق قرار گرفته‌اند.

پنتاگون پیشتر اعلام کرده بود: نیروهای آمریکایی از ۱۷ اکتبر هدف حدود ۱۰۰ حمله در عراق و سوریه قرار گرفته‌اند که منجر به زخمی شدن ۶۲ سرباز آمریکایی شده‌است.

مقاومت اسلامی عراق نیز پیشتر اعلام کرده بود که در راستای حمایت از ملت فلسطین و به دلیل دست داشتن آمریکا در کشتار و جنایت علیه آنها، حملات به پایگاه‌های واشنگتن در منطقه را تشدید خواهد کرد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا