اقتصادی

آغاز ریل‌گذاری راه آهن رشت – کاسپین در مسیر پیربازار

باراناخبر/گیلان معاون وزیر راه، از آغاز مراحل ریل‌گذاری راه‌آهن رشت – کاسپین در مسیر پیربازار خبر داد و افزود: در چند هفته آینده مراحل ریل گذاری این مسیر آغاز خواهد شد لذا با توجه به پیشرفت پروژه و اقدامات انجام شده تا چند ماه آینده بخش اعظمی از پروژه تکمیل می‌شود.

خیرالله خادمی امروز در دیدار با استاندار گیلان، با بیان اینکه همه ساله در ایام مختلف سال شاهد ترافیک سنگین در مسیر قزوین – رشت هستیم، اظهار کرد: مسیر قزوین – رشت گلوگاه مهمی در گیلان است که در روزهای پرتردد سال باعث ایجاد ترافیک سنگین در آن مسیر می‌شود و لذا در تلاشیم تا در سریع ترین زمان ممکن پروژه آزادراه تکمیل شود.

وی با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم در تکمیل پروژه مهم آزادراه قزوین – رشت گفت: این پروژه یکی از مهمترین پروژه‌های نیمه تمام در گیلان است که باعث کاهش بار ترافیکی در منطقه می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی یکی از مشکلات بر سر راه تکمیل هشت کیلومتر باقی مانده آزادراه قزوین -رشت را احداث تونل در مسیر جاده دانست و بیان کرد: ۸۰ درصد این پروژه تونل است که مکاتبات لازم در این خصوص انجام شده است.

خادمی همچنین از آغاز مراحل ریل‌گذاری راه‌آهن رشت – کاسپین در مسیر پیربازار خبر داد و افزود: در چند هفته آینده مراحل ریل گذاری این مسیر آغاز خواهد شد لذا با توجه به پیشرفت پروژه و اقدامات انجام شده تا چند ماه آینده بخش اعظمی از پروژه تکمیل می‌شود.

وی با تشکر از استاندار گیلان درخصوص ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌های اجرایی در اجرای پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی، تصریح کرد: درخصوص تکمیل پروژه‌های حوزه راه، نماینده عالی دولت در گیلان جلسات متعددی را با معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی برگزار کرده و اعتبارات لازم جذب شده و هماهنگی خوبی میان دستگاه‌های اجرایی در این استان وجود دارد.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز، با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های حوزه راه و راه‌آهن منجر به توسعه گیلان در عرصه‌های مختلف می‌شود، اظهار کرد: تکمیل هشت کیلومتر آزادراه قزوین – رشت و راه آهن رشت – آستارا و رشت – کاسپین جزو مهمترین پروژه‌های مهم راه در استان است.

وی با اشاره به احصاء مشکلات بر سر راه تکمیل هشت کیلومتر آزادراه قزوین – رشت، گفت: مشکلات بر سر راه تکمیل این آزادراه و راه‌آهن رشت – کاسپین باید در اسرع وقت برطرف شود و دولت سیزدهم هم از هیچ کمکی دریغ نمی‌کند.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به کار و اقدام جهادی و عملی در تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های مهم عمرانی در این استان بیان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی استان در حوزه آب، برق، گاز، مصالح و صمت پای کار بوده و یک وحدت و همدلی میان تمامی مدیران وجود دارد.

عباسی عدم تکمیل پروژه‌های عمرانی توسط پیمانکاران به بهانه نبود اعتبارات مالی را غیر قابل قبول دانست و تصریح کرد: ریاست محترم جمهوری به جد پیگیر تکمیل پروژه هشت کیلومتر آزادراه قزوین – رشت و راه آهن رشت – کاسپین – آستارا بوده و تمامی اعتبارات لازم هم در این مورد پرداخت شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا