اقتصادیعمومیکسب و کار برتر ایرانی

آزمون یوس برای چه رشته هایی است

 نکاتی مهم در مورد کنکور YOS ترکیه

متروپل ترکیه:  برخی از دانشگاه ها این امکان را میسر کرده اند تا یک تست از زبان ترکی را در آزمون ایجاد کنند. در این صورت دانشجو در زمان ثبت نام از دیگر آزمون ها و دوره های آماده سازی معاف خواهد شد. موارد آزمون یوس در حالت کلی شامل ریاضیات، هندسه و هوش می باشد. اما این امکان نیز وجود دارد که برخی از دانشگاه ها از دیگر دروس و منابع در آزمون یوس، سوال مطرح نمایند.

  • تمامی سوالات از داخل منابع آزمون طرح خواهند شد. از این رو شما می توانید به راحتی به بسیاری از سوالات پاسخ دهید.
  • آزمون یوس تنها مربوط به دولت جمهوری ترکیه می باشد.
  • اعتبار این آزمون از زمان صدور گواهی آن، دو سال می باشد.
  • در زمان شرکت در آزمون YOS ترکیه، باید با تکنیک های پاسخ دهی به خوبی آشنا باشید. در صورتی که جواب سوالی را نمی دانید، وقت خود را هدر ندهید. حتما سوالاتی که به پاسخ آن ها شک دارید را علامت گذاری کنید تا اگر زمانی اضافی آوردید، بتوانید بر روی آن ها تمرکز کنید.

بررسی رشته های پزشکی آزمون یوس ترکیه

این که آزمون یوس برای چه رشته هایی است، پیش تر به طور کلی گفته شد. اما لازم است شما به عنوان یکی از متقاضیان این آزمون بدانید که رشته های آزمون یوس، شامل چه زیر مجموعه هایی می شوند تا بتوانید به درستی تصمیم گیری کنید. در این بخش از مطلب به بررسی رشته های پزشکی آزمون YOS پرداخته ایم.

هوشبری یکی از رشته های پزشکی محسوب می شود که فارغ التحصیلان آن، در سیستم های سلامت، به منظور آماده سازی بیمار برای اتاق عمل فعالیت می کنند. در دوران تحصیل در مورد عوامل متفاوتی مانند بدن انسان، انواع بیماری ها، انواع دارو ها و… هر متقاضی آموزش های لازم را پشت سر می گذارد.

رشته آناتومی از دیگر رشته های آزمون یوس به شمار می آید که دانشجویان در مورد ساختار بدن و کارکرد اندام های بدن، استخوان، سلول ها و… مطالعات لازم را انجام می دهند.

رشته پزشکی یکی از پرطرفدار ترین رشته های آزمون یوس محسوب می شود که دانشجویان باید از آگاهی و علم بسیاری زیاد برخوردار باشند. دانشجویان پزشکی باید بتوانند با استفاده از خلاقیت، مهارت و توان علمی خود، به راحتی تحقیقات علمی را پشت سر بگذارند.

در این رشته از رشته های کنکور YOS ترکیه، دانش و مهارت لازم به منظور انجام تحقیقات و خدمات در حوزه پرستاری به دانشجویان آموزش داده می شود.

از دیگر رشته های کنکور YOS ترکیه، توان بخشی می باشد که دانشجویان می توانند در زمینه رفع اختلالات سلامتی، برنامه های توان بخشی مانند فیزیوتراپی و… فعالیت کنند. لازم به ذکر است که متقاضیان این رشته در حین تحصیل با وسایل کمکی و پروتز های اندام، ارگان های بدن و… آشنا خواهند شد.

روانپزشکی یکی از مهم ترین رشته های آزمون یوس محسوب می شود. دانشجویان در این رشته می توانند با به کار گیری دانش و تحقیقات، در سلامت اجتماعی و پیشرفت عمومی اثر گذار باشند.

بررسی رشته های مهندسی آزمون YOS ترکیه

رشته های مهندسی از دیگر رشته های آزمون یوس ترکیه محسوب می شوند که دارای زیر شاخه های مختلفی می باشد. در این بخش از مطلب به شرح آن ها پرداخته ایم.

شیمی نقش مهمی در تمامی فرآیند های زندگی دارد. مهندسی شیمی یکی از کاربردی ترین رشته ها محسوب شده و دانشجویان می توانند با تحقیقات و حل مسائل شیمی به خوبی آشنا شوند.

این رشته نیز یکی از رشته های مهم مرتبط با سیستم سلامت و مهندسی می باشد. در این رشته به دانشجویان در مورد آناتومی بدن انسان و دانش مهندسی آموزش داده می شود. تا بتوانند در زمینه های مختلف مانند ساخت تجهیزات پزشکی فعالیت کنند.

از دیگر رشته های آزمون یوس، می توانیم از رشته مهندسی صنایع نام ببریم. این رشته تحصیلی برای افزایش بهره وری در صنعت کاربرد فراوانی دارد.

این رشته شاخه های متعددی از مهندسی را تحت پوشش خود قرار می دهد و به عنوان پایه های مهندسی شناخته می شود. در این رشته متقاضیان در مورد موارد مختلفی از جمله طراحی و برنامه ریزی تولید، کنترل سیستم های مکانیکی، اجزای ماشین و… اطلاعات کافی را به دست می آورند.

این رشته نیز کاربرد های فراوانی در زمینه بیش تر شدن تولیدات داشته و دانشجو در حین تحصیل با نحوه افزایش بهره وری، تولید ماشین آلات کشاورزی و… آموزش های لازم را پشت سر می گذارد.

کشور ترکیه از منابع و معادن بسیاری برخوردار است. به همین خاطر یکی از رشته های آزمون یوس، شامل مهندسی معدن می شود. دامنه آموزش های این رشته بسیار گسترده بوده و متقاضیان با ساختار و رفتار مواد، نحوه کشف، استخراج و بازیافت در معادن و… آشنا خواهند شد.

از دیگر رشته های کنکور YOS ترکیه می توانیم از رشته مهندسی عمران نام ببریم. متقاضیان در این رشته با برنامه ریزی، طراحی، ساخت، مدیریت، نگهداری، نوسازی و تعمیر بخش های زیر ساختی در ساختمان، حمل و نقل، انرژی و…. به خوبی آشنا خواهند شد.

بررسی رشته های هنر آزمون یوس ترکیه

رشته های آزمون یوس، شامل رشته های هنر نیز می شوند که در ادامه به توضیح آن ها پرداخته ایم.

در این رشته تعاملی ما بین هنر و طراحی ایجاد می شود و موارد مختلفی از جمله هنر معاصر، تاریخ و نقد هنر، فرهنگ بصری و… توسط دانشجویان و اساتید مورد بررسی قرار می گیرند.

در این رشته دانشجویان می توانند مهارت های خود را در زمینه های مختلفی مانند طرح های تخیلی و فضایی، دانش آناتومی، تاریخ هنر و… گسترش دهند.

برای دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف

خلاصه مطلب

رشته های آزمون یوس شامل پزشکی (به زبان ترکی)، پزشکی (به زبان انگلیسی)، دندانپزشکی، مدیریت کسب و کار، حقوق، اقتصاد، الکتروانسالوگرافی، روانشناسی، معماری و دامپزشکی می شود که هر کدام زیر شاخه های مختلفی را در بر می گیرند که در این مطلب به توضیح آن ها پرداختیم.

شما می توانید با شرکت در کنکور yos ترکیه، به راحتی در این کشور تحصیل نمایید. توجه داشته باشید که دانشگاه های کشور ترکیه، آموزش های لازم را در مورد هر رشته تحصیلی به خوبی به شما خواهند داد

دکمه بازگشت به بالا