عمومی

آبرسانی به استان یزد از اولویتهای دولت سیزدهم

معاون امور مجلس رئیس جمهور : آبرسانی به استان یزد از اولویتهای دولت است و برای تامین اعتبار آن باید از ظرفیت معادن بهره برد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد، محمد حسینی معاون امور مجلس رئیس جمهور در گفتگوی زنده تلویزیونی در اخبار 20 شبکه یزد از طرح آبرسانی از دریا به استان یزد به عنوان یک طرح دائمی و پایدار یاد کرد و افزود: طرح تامین آب جزو اولویت‌های دولت سیزدهم به شمار می رود و با تشکیل شورای آب کار‌های جدی درکشور در دست اجرا است.

 

وی افزود: وزارت نیرو آبرسانی به بم، بروات، کرمان ورفسنجان با انتقال آب از خلیج فارس در دست اجرا دارد کار با تاکید و اهتمام رییس جمهور دردست اجرا است واین کار منابع مالی خاص خود را می‌طلبد که با دراختیار گذاشتن معادن در استان بخش‌های مختلف آن‌ها سرمایه گذاری کنند واین کار مهم انجام شود.

 

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: سه استان یزد، کرمان واصفهان یک دهه خشکسالی داشته اند که باید از این طریق آبرسانی شوند مانند سیستان وبلوچستان، ارومیه، شهرکردو همدان بحث آبرسانی درحال انجام است و انشالله در یزد نیز این طرح با دستور رئیس جمهور و به سرعت انجام شود.آبرسانی به استان یزد از اولویتهای دولت سیزدهم

 

افزوده شدن نمایندگان جدید به نمایندگان استان یزد 

معاون امور مجلس رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس دوازدهم در اسفندماه امسال گفت: براساس قانون اساسی هر ده سال ۲۰  نماینده به ظرفیت نمایندگان موجود اضافه می شوند که در مجلس پنجم ۲۷۰ نفر به ۲۹۰ نفر رسید که دو دوره‌های بعد خود نمایندگان در شهرستان‌ها به توافق نرسیدند و از این جهت به جمع بندی نرسیدند، اکنون در مجلس دو طرح برای افزایش تعداد نمایندگان وجود دارد که به این انتخابات نمی‌رسد و برای دوره‌های بعدی وچهار سال آینده است. 

 

حسینی در ادامه به طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین اشاره داشت و گفت: دولت اهتمام ویژه‌ای به همه اقشار و کارکنان دارد و اقداماتی در این زمینه صورت می‌گیرد و رییس جمهور تاکید دارند سازمان اداری استخدامی با کمک سازمان برنامه و بودجه بدنبال اجرای عدالت در پرداخت‌ها باشند.

 

نهایی شدن برنامه هفتم تا پایان تابستان به عنوان نقشه راه 

 

معاون رئیس جمهور گفت: در زمینه اینکه افزایش سنوات بازنشستگی و نیز محاسبه حقوق دوره بازنشستگی در ۵ سال آخر اشتغال به جای دو سال آخر، در دولت بحث شده، چون تورم را داشتیم و افزایش حقوق‌ها این گلایه وجود دارد این افزایش حقوق‌ها به زیان کارکنان دولت است و منتظر جمع بندی مجلس در کمیسیون تلفیق هستیم تا پایان تابستان برنامه هفتم نهایی  شود.

 

حسینی در زمینه طرح رتبه بندی معلمان نیز گفت: براساس سند تحول بنیادین باید رتبه بندی انجام شود که هم از جهت دریافتی وضع بهتری معلمان داشته باشند هم کیفیت آموزش بالا رود.

 

وی افزود: این طرح در دولت مردمی بار مالی سنگینی داشت که ابتدا ۱۵ هزار میلیارد بعد ۲۰ هزار و بعد ۳۸ هزار و اکنون بالای ۳۸ هزار میلیارد شد.

 

معاون رئیس جمهور  ادامه داد: دولت این مسئله را تایید و مراحل آن اجرایی کرد و باعث افزایش قابل توجهی در دریافتی معلمان شد، ولی باید این طرح در مدت سه سال انجام میشد که در مدت سه ماه موجب اشکالاتی شد که دوره جدید وزیر آموزش و پرورش آقای صحرایی بدنبال برطرف کردن این کاستی‌ها است و انشالله عدالت دنبال شود. 

 

توجه به فرهنگ راهگشای حل بسیاری از مشکلات در جامعه 

 

معاون امور مجلس رئیس جمهور با بیان اینکه بودجه فرهنگی استان یزد نسبت به بودجه مرکز و خیلی استان‌ها بودجه محدودی است افزود: مسائل معیشتی و اقتصادی مردم اولویت دارد و معنا این نیست که به فرهنگ توجه کافی نشود. در بودجه امسال دستگاه‌ها و شرکت‌ها موظف شدند یک درصد از هزینه‌ها را به امور فرهنگی اختصاص دهند و این رقم قابل توجهی است و منابع وزارت فرهنگ و میرارث فرهنگی بیشتر شده است.

 

حسینی اظهار داشت: اگر کار فرهنگی انجام شود تعداد پرونده‌ها در دادگاه کاهش یا معضلات اجتماعی کمتر می‌شود. رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید داشتند در قالب هنر می‌توان بسیاری از مفاهیم را انتقال داد. 

 

وی افزود: خوشبختانه نمایندگان استان یزد ارتباط خوبی با دولت دارند و دارای منطق و استدلال هستند و تاکنون دلسوزی، تعهد، فعالیت وتلاش وهمگرایی بین دولت و قوه قضاییه انجام شده تا کار‌های خوبی به نفع مردم انجام شود.

دکمه بازگشت به بالا