عمومیکسب و کار برتر ایرانی

آینه کنسول را کجای خانه قرار دهیم؟

بهترین جا برای آینه و کنسول

در این مطلب به بررسی بهترین گزینه ها برای گذاشتن آینه کنسول در دکوراسیون و نکات خرید مبل راحتی میپردازیم. منزل نقش مهمی در زیباتر به نظر رسیدن خانه دارد. گاهی یک چیدمان اشتباه در خانه می تواند نمای کلی آن را تحت تاثیر قرار بدهد و برعکس اگر همه چیز در جای درست خود قرار بگیرد یک نمای زیبا از خانه خواهیم داشت. در این مطلب به بررسی مکان های مناسب برای گذاشتن آینه کنسول در دکوراسیون می پردازیم.

آینه کنسول را کجای خانه قرار دهیم؟

ایا می خواهید به دکوراسسون مزنل خود میز کنسول اضافه کنید و به دنبال بهترین جا برای آن هستید؟ در این مقاله به شما بهترین مکان ها برای جایگذاری آینه کنسول می گوییم. میز کنسول با عمق باریک اما مستحکم و زیبا، یک تکه مبلمان کاربردی است که می تواند به طرز ماهرانه ای فضای ذخیره سازی را حتی به کوچکترین اتاق ها اضافه کند. میزهای کنسول می توانند از مینیمال تا تزئینی می توانند در طراحی و ظاهر مناسب اتاق با هر فضا و هر سبکی مناسب باشند.

اگر هنوز نمی‌دانید که چگونه میز کنسول را به وسایل خانه خود اضافه کنید، این پست را بخوانید. در این مطلب چند ایده میز کنسول را جمع‌آوری کرده‌ایم تا به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید که میز کنسول را کجا قرار دهید و چگونه آن را تزئین کنید. بهترین جا برای گذاشتن آینه کنسول

یکی از رایج ترین و مفیدترین مکان ها برای قرار دادن میز کنسول، کنار درب ورودی است. میز کنسول که در کنار درب ورودی قرار می گیرد، می تواند فضای بسیار مورد نیاز را برای کلیدها، کلاه ها، روسری ها و سایر اقلام متفرقه فراهم کند.

وقتی میز کنسول کنار درب ورودی جایگذاری می شود، می تواند با پیش نمایشی از سبک خانه شما به مهمانان خوش آمد بگوید و کیفیتی دوست داشتنی و زنده به خانه شما اضافه کند. توصیه می کنیم یک آینه دیواری را بالای میز کنسول ورودی خود آویزان کنید. این آینه نه تنها فضای خالی بالای میز را پر می کند، بلکه مکانی را نیز به شما می دهد تا قبل از خروج از خانه ظاهر خود را زیبا کنید.

اگر اتاق نشیمن شما یک دیوار پهن و خالی دارد که نمی دانید چگونه آن را تزئین کنید، میز کنسول می تواند راه حل مناسبی باشد. یک میز کنسول با یک آینه دیواری بزرگ یا یک قطعه هنری دیواری بزرگ و کتاب ها، گلدان های پر از گل و موارد تزیینی دیگر به برجسته شدن و پر شدن فضا کمک می کند. به خصوص اگر اتاق نشیمم بزرگی دارید.

بسیاری از اشخاص برای اتاث خود به عنوان میز آرایش از آینخ کنسول در دکوراسیون اتاق خواب استفاده می کنند. اما در انتخاب اینه کنسول برای اتاق خواب اندازه اتاق و کاربرد اینه کنسول توجه داشته باشید. اینکه اتاق چقدر فضا برای قراار دادن دیگر لوازم دارد یا اینه کنسول فقط تزیین است یا کاربردی می باشد که اگر قرار است در ان وسایل زیادی قرار دهید بهتر است یک اینه کنسول جا دار انتخاب کنید.

آینه کنسول در اتاق کودک مخصوصا اتاق دختربچه‌ها که لوازم ارایش و زیبایی زیادی دارند توصیه می شو دختربچه ها علاقه ی زیادی دارند که هنگام ارایش و شانه کردن مو و پوشیدن لباس خود را جلوب آینه نگاه کنند. همچنین اینه کنسول می تواند جای مناسبی برای قرار دادن لوازم تحریر وکنسول آینه ای همیشه جزو اجزای جدایی ناپذیر طراحی دکوراسیون منزل است. این کنسول ها در برخی از خانه ها جنبه کاربردی و در برخی دیگر تنها جنبه تزئینی دارند. برای قسمت های مختلف یک خانه می توانید از کنسول های آینه ای برای یک مکان استفاده کنید و در ادامه این مقاله با انواع کنسول و کاربرد آنها آشنا می شویم.

انتخاب مکان مناسب برای کنسول آینه ای:

از آینه و کنسول می توان در مکان های مختلف خانه استفاده کرد، اما رایج ترین مکان برای این وسیله در اتاق نشیمن و راهرو است. اگر می خواهید از آینه و کنسول با هم استفاده کنید، آینه باید دقیقاً در مرکز کنسول قرار گیرد. آینه را می توان روی میز قرار داد یا با میخ به دیوار وصل کرد. در زیر کاربردهای مختلف کنسول در مکان های مختلف خانه را برای شما گفته ایم، تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

قرار دادن آینه کنسول پشت مبل:

اگر سالن بزرگی دارید و مبلمان خود را در وسط سالن چیده اید می توانید از آینه کنسول پشت مبلمان استفاده کنید که دکوراسیون بسیار زیبایی ایجاد می کند.

استفاده از میز کنسول پشت میز ناهارخوری:

قرار دادن میز کنسول پشت میز ناهارخوری فضایی را ایجاد می کند که می توانید از عناصر تزئینی برای تزئین این قسمت از خانه استفاده کنید. برای قرار دادن میز و وسایل پذیرایی نیز می توانید از آن استفاده کنید. می توانید جنس کنسول خود را با متریال میز ناهارخوری تان هماهنگ کنید. می توانید در این قسمت از یک آینه بزرگ روی میز کنسول استفاده کنید تا اتاق غذاخوری شما را بزرگتر نشان می دهد.

کنسول آینه ای در اتاق خواب:

بسیاری از افراد برای قرار دادن لوازم آرایش خود از کنسول های آینه ای در اتاق خواب خود استفاده می کنند. اگر جای مناسبی در اتاق خواب ندارید می توانید از کشوهای آن استفاده کنید.

استفاده از میزهای کنسول برای اتاق کودکان:

از این میزها در اتاق دخترانه می توانید برای تزیین اتاق و چیدمان وسایل آرایشی و بهداشتی استفاده کنید و همچنین دختر خانم ها علاقه زیادی به داشتن آینه در اتاق خود برای شانه زدن موها و هنگام پوشیدن لباس دارند که می توانید از کنسول آینه ای در اتاق آنها استفاده کنید.

چیدمان میز کنسول:

برای چیدمان میز کنسول می توانید از مجسمه ها، آباژورها و سایر عناصر تزئینی استفاده کنید. برای دیوار بالای میز کنسول نیز می توانید از آینه هایی با طرح های خاص مناسب برای دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. چیدمان این میزها می تواند شلوغ یا خلوت باشد.

انواع کنسول آینه ای:

کنسول اسپرت:

این سبک از میز کنسول از چوب سبک ساخته شده است که بیشتر از ظاهر به کاربردی بودن این میزها توجه شده است. در طراحی آنها بیشتر از خطوط خطی استفاده شده است و گاهی گوشه های کمی خمیده نیز در طراحی آنها نمایان است.

کنسول مدرن:

میزهای مدرن معمولا از شیشه و کروم ساخته می شوند که به آنها کنسول های دکوراتیو نیز می گویند. این سبک از کنسول ها بیشتر نامتقارن است و سبک های متفاوتی با آثار دیگر دارد، اما کنسول های کمدی با اغلب در بین آنها یافت می شود که طرفداران زیادی هم دارند.

کنسول سلطنتی:

این سبک از کنسول ها بیشتر از چوب های تیره تر ساخته شده و در طراحی آنها از منبت، تراشکاری و … استفاده شده است. این سبک بیشتر برای خانه هایی با مبلمان سلطنتی و فضاهای بزرگ مناسب است و بزرگتر از حد معمول تولید می شوند.

کنسول های ترکیبی:

این سبک تقریباً ترکیبی از الگوهای سلطنتی و مدرن است و ظاهر ساده تری نسبت به سلطنتی دارد. این سبک هم با مبلمان اسپرت و هم با مبلمان سلطنتی هماهنگ می شود.

جنس انواع کنسول ها:

  • چوبی
  • دکوراتیو(شیشه ای)
  • فلزی

کنسول های چوبی:

شما می توانید سال ها از کنسول های چوبی در خانه های خود استفاده کنید و هرگز از مد نمی افتند. به علاوه این کنسول ها در حین استفاده، زیبایی خود را از دست نمی دهند و پایدار هستند. این میزهای کنسول بیشتر از راش، افرا، بلوط و کاج ساخته شده اند.

کنسول های آینه ای فلزی:

آینه های روی کنسول های فلزی معمولا از آلومینیوم و استیل ساخته می شوند که برای رویه این مدل ها از شیشه بیشتری استفاده شده است. این مدل ها بیشتر ظاهری مدرن در سبک های خاص خود دارند.

کنسول دکوراتیو

در سبک های مدرن، بیشتر از آینه های دکوراتیو یا کنسول های شیشه ای استفاده می شود. این سبک ها اخیرا بسیار محبوب شده اند و طرفداران زیادی را به خود جذب کرده اند.

چه مواردی را روی میز کنسول قرار دهیم؟

برای تزیین میز کنسول می توانید از تزیینات جذابی مانند انواع جاعود، شمع های مختلف و مجسمه های زیبا استفاده کنید، همچنین می توانید از این میزها برای قرار دادن آینه شمعدان های خود استفاده کنید که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

اگر آینه شمعدان شما میزی دارد که می توانید از آن به عنوان دکوری در گوشه خانه خود استفاده کنید، در غیر این صورت می توانید آینه و شمعدان خود را روی میز کنسول بچینید. برخی از عروس خانم ها به جای خرید آینه شمعدان از میز کنسول آینه دار استفاده می کنند و در کنار آن از دو جا شمعی مجزا استفاده می کنند. با این روش با یک تیر دو نشان میزنند به این صورت که هم آینه شمعدان دارند و هم میز کنسول برای قرار دادن وسایل خود درون آن.

نکاتی برای جلوه دادن به میز کنسول:

برای جلوه بیشتر به خانه می توانید از آباژورهای کوچک روی میز کنسول استفاده کنید.
آینه ها، کنسول ها را زیبا می کنند اگر میز کنسول شما آینه ندارد، می توانید از یک یا چند آینه روی آن استفاده کنید.
دیوار پشت آن باعث زیبایی کنسول شده و به همین دلیل می توانید جلوه های ویژه ای به دیوار بدهید.
برای دیوار پشت آن می توانید از تابلوها استفاده کنید.
میز را زیاد پر نکنید و می توانید 25 تا 50 درصد آن را وسیله قرار دهید.
هنگام خرید، سبک خانه خود را در نظر بگیرید و میز کنسولی را انتخاب کنید که با دکوراسیون شما مطابقت داشته باشد.

در این مقاله سعی شده است اطلاعات مفیدی در مورد خرید آینه کنسول با شما به اشتراک بگذاریم. امیدواریم این مقاله به اندازه کافی برای شما مفید باشد و پس از مطالعه آن بتوانید در هنگام خرید کنسول تصمیم درستی بگیرید و بهترین گزینه را برای خرید خود انتخاب کنید.

دکمه بازگشت به بالا