علمی و پزشکیکسب و کار برتر ایرانی

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست و چقدر هزینه دارد؟

هزینه عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

چین و چروک‌های اطراف چشم یکی از دغدغه‌های خانم‌ها و آقایان در سنین بالاتر است. بلفاروپلاستی یک عمل زیبایی است که برای رفع پوست‌های اضافه و پف زیر چشم انجام می‌شود. اگر شما هم از این مشکل رنج می‌برید، ممکن است بخواهید در این زمینه اطلاعات بیشتری کسب کنید. هزینه عمل افتادگی پلک قطعاً‌ یکی از سؤالاتی است که ذهن مراجعه‌کننده را به خود مشغول می‌کند. در این مقاله به بررسی هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک پایین و همچنین هزینه‌های قبل و بعد از این عمل می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

چه کسانی برای عمل بلفاروپلاستی مناسب هستند؟

پوست شل و آویزان در اطراف چشم ممکن است برای بسیاری از افراد آزاردهنده باشد. با بررسی‌های پزشکی می‌توان فهمید که آیا این مشکل را می‌توان با عمل بلفاروپلاستی درمان کرد یا خیر. در مقاله‌ای از سایت mayoclinic.org میخوانیم معمولاً افرادی که شرایط زیر را دارند، کاندید مناسبی برای عمل افتادگی پلک هستند:

  • وجود کیسه‌های چربی در پلک پایین که باعث پف کردن زیر چشم می‌شود.
  • پوست اضافی در پلک پایین
  • چین‌خوردگی‌های پلک بالا که که گاهی روی بینایی هم تأثیر منفی می‌گذارد.
  • پوست اضافی یا چروک‌های ریز در پلک‌ها که باعث افتادگی آن‌ها می‌شود.
  • افتادگی پلک بالا

برای این عمل لازم است که مراجعه‌کننده از سلامت عمومی برخوردار باشد، سیگار نکشد و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از عمل خود داشته باشد.

بلفاروپلاستی چه مواردی را بهبود نمی دهد؟

بلفاروپلاستی یک عمل زیبایی است که برای از بین بردن افتادگی پلک، چین و چروک‌های پلک‌های بالا و پایین و برداشتن کیسه چربی زیر چشم استفاده می‌شود. تمام مشکلات زیبایی دور چشم را نمی‌توان با این عمل درمان کرد. بنابراین اگر موارد زیر شامل حال شما می‌شود، بهتر است با مشورت پزشک نسبت به انجام سایر روش‌ها به صورت جداگانه یا همزمان با بلفاروپلاستی اقدام کنید.

از بین رفتن سیاهی چشم

سیاهی دور چشم تنها با انجام بلفاروپلاستی از بین نمی‌رود. در جلسه مشاوره حتماً در این مورد با پزشک خود مشورت و انتظارات خود را بیان کنید. احتمالاً او بعد از انجام عمل افتادگی پلک، سیاهی دور چشم‌ها را با استفاده از لیزردرمانی یا تزریق چربی از بین می‌برد.

از بین رفتن چروک چشم

با افزایش سن یا قرار گرفتن زیاد در معرض آفتاب چروک‌هایی در اطراف چشم به وجود می‌آید. بعضی از این چروک‌ها هنگام اخم کردن یا خندیدن در گوشه‌های چشم دیده می‌شود. بلفاروپلاستی برای درمان این موارد ناکارآمد است و می‌توانید از روش‌هایی مانند لیزر، تزریق ژل، بوتاکس یا میکروبلیدینگ بدین منظور استفاده کنید.

لیفت ابرو

در بعضی از موارد ممکن است افتادگی ابرو با افتادگی پلک اشتباه گرفته شود. بلفاروپلاستی برای درمان افتادگی ابرو نه تنها جوابگو نیست، بلکه وضعیت آن را وخیم‌تر هم می‌کند. برای افتادگی ابرو باید از روش‌های لیفت ابرو استفاده شود.

هزینه های قبل از عمل بلفاروپلاستی شامل چه مواردی می شود؟

مراجعه به پزشک و مشاوره از مهم‌ترین اقداماتی است که قبل از عمل بلفاروپلاستی باید انجام دهید. مشاوره‌های قبل از عمل در کلینیک ما کاملاً رایگان است، اما سایر اقدامات مستلزم پرداخت هزینه هستند. هزینه عمل بلفاروپلاستی شامل این موارد نمی‌شود و باید به صورت جداگانه پرداخت شوند.

انجام آزمایشات قبل عمل

سلامت عمومی بدن یکی از شرط‌های مهم برای ایمنی عمل جراحی افتادگی پلک است. پزشک برای اطمینان از سلامت جسمانی آزمایش‌هایی برای بررسی سلامت چشم‌ها، قلب و عروق، عملکرد تیروئید و سایر عوامل خطرآفرین تجویز می‌کند. معاینه چشم‌ها برای بینایی و همچنین اندازه‌گیری میزان تولید اشک از جمله مواردی است که توسط چشم‌پزشک باید انجام می‌شود.

بررسی و عکس برداری از چشم و ابرو

قبل از عمل و در طول جلسه مشاوره از چشم‌ها و ابروهای شما از زوایای مختلفی عکس‌برداری می‌شود. این عکس‌ها به جراح کمک می‌کند که بتواند بهتر برنامه‌ریزی کند و به ارزیابی اثرات فوری و طولانی مدت عمل بپردازد.

 بررسی سابقه پزشکی توسط پزشک مشاور

پزشک مشاور که معمولاً یک متخصص چشم یا جراح پلاستیک است، سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند. جراحی‌های قبلی، شرایط جسمانی گذشته، شرایط فعلی مانند خشکی چشم، گلوکوما، آلرژی، مشکلات گردش خون، مشکلات تیروئیدی و دیابت از جمله مواردی است که توسط پزشک مشاور بررسی می‌شود.

قیمت عمل بلفاروپلاستی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه عمل بلفاروپلاستی تحت تأثیر عوامل مختلفی است. به همین علت معمولاً هزینه عمل افتادگی پلک در جلسه مشاوره و توسط پزشک مشخص می‌شود. این عوامل عبارتند از:

مهارت پزشک

اولین عامل تعیین‌کننده هزینه عمل بلفاروپلاستی مهارت پزشک است. بلفاروپلاستی یک عمل زیبایی حساس است که ممکن است عوارض خطرناکی به همراه داشته باشد. متخصص جراحی با مهارت خود می‌تواند از بروز این عوارض جلوگیری کند. بنابراین هرچه پزشک باتجربه‌تر باشد، کیفیت عمل بالاتر خواهد بود و این امر روی هزینه تأثیر می‌گذارد.

انتخاب کلینیک

کلینیک‌های معتبر و دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت انتخاب خوبی برای انجام بلفاروپلاستی هستند. توجه به امکانات و تجهیزات کلینیک در رسیدن به نتیجه مطلوب مؤثر است. از این رو دومین عامل تعیین‌کننده هزینه عمل افتادگی پلک انتخاب کلینیک است.

نوع و پیچیدگی جراحی

میزان افتادگی پلک در هر شخص با دیگری متفاوت است. بعضی از مراجعه‌کنندگان از افتادگی پلک بیشتری رنج می‌برند و قاعدتاً زمان بیشتری هم صرف عملشان می‌شود. طبیعی است که هرچه پیچیدگی عمل بیشتر باشد، هزینه عمل بلفاروپلاستی هم بالاتر خواهد بود.

هزینه عمل افتادگی پلک بالا چقدر است؟

بسته به مواردی که در بالا ذکر شد هزینه عمل افتادگی دو پلک بالا در کلینیک ما از چهار تا هشت میلیون تومان متغیر است.

هزینه عمل بلفاروپلاستی پلک پایین چقدر است؟

پزشک در جلسه مشاوره با توجه به عوامل متعدد، هزینه این جراحی را معین می‌کند. در کلینیک آرشان هزینه عمل بلفاروپلاستی دو پلک پایین از چهار تا هشت میلیون تومان تخمین زده شده است.

قیمت بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین چقدر است؟

اگر دو پلک بالا و دو پلک پایین نیاز به بلفاروپلاستی داشته باشند، پیچیدگی عمل بیشتر شده و برای هر دو پلک، هزینه عمل بلفاروپلاستی جداگانه معین می‌شود.(؟)

هزینه مراقبت های بعد از عمل چگونه است؟

پس از عمل بلفاروپلاستی باید مطابق با دستورات پزشک به خوبی از پلک‌ها و چشم‌ها مراقبت کنید تا عوارض جراحی به حداقل برسد و نتیجه موردانتظارتان حاصل شود. علاوه بر هزینه عمل بلفاروپلاستی، مراقبت‌های بعد از عمل هم هزینه‌هایی را شامل می‌شوند که عبارتند از:

 تهیه داروهای تجویز شده

برای جلوگیری از عوارض بلفاروپلاستی مانند درد، تورم یا عفونت باید داروهای تجویزشده را به‌طور مرتب مصرف کنید. هزینه تهیه این داروها به عهده خود مراجعه‌کننده است.

تهیه پمادها و مواد ضدعفونی چشم

بلفاروپلاستی ممکن است با خارش و خشکی چشم همراه باشد. پمادها و مواد ضدعفونی چشم مانند قطره‌های چشمی از این موارد جلوگیری می‌کنند. بنابراین تهیه آن‌ها برای سلامتی و بهبود نتایج عمل ضروری است.

تهیه مواد پانسمان چشم

سه تا ۶ روز ابتدایی بعد از عمل که برش‌ها هنوز جوش نخورده‌اند، بهتر است پلک‌ها و چشم خود را پانسمان کنید. توصیه می‌شود از قبل، مواد پانسمان چشم مانند گاز استریل و باند را فراهم آورید.

مرخصی چند روزه از کار

در دوران نقاهت مخصوصاً دو هفته اول بعد از عمل، از فعالیت‌های سنگین خودداری کنید. توصیه می‌شود این دوران را در خانه بگذرانید و از قرار گرفتن زیر نور آفتاب یا حضور در جمعیت بپرهیزید. پس از قبل، اقدامات لازم برای گرفتن مرخصی را انجام داده و برای آن برنامه‌ریزی کنید.

با توجه به مقاله‌ای از سایت plasticsurgery.org بعد از عمل باید از کمپرس سرد و پمادهای مخصوص برای حفظ رطوبت چشم استفاده کنید. حتی در صورت لزوم بستن چشم با گاز برای بهبود سریعتر مهم است. به شما دستورالعمل های خاصی داده می شود که ممکن است شامل چگونگی مراقبت از چشم، داروهایی که باید به صورت خوراکی استفاده کنید تا به بهبودی و کاهش احتمال عفونت کمک کند و … باشد.

منبع: کلینیک آرشان

دکمه بازگشت به بالا