مش شیشه مغازه چیست؟

چاپ استیکر مش

چاپ استیکر مش یکی از ابزار های تبلیغات بصری در فروشگاه ها ، شرکت ها ، مغازه ها و… می باشد.  از ویژگی های استیکر مش وجود سوراخ های ریز بر روی مدیا می باشد که این ویژگی باعث رد شدن نور بسیار کم میشود . استیکر مش یک لایه برچسب می باشد که مناسب چسباندن بر روی شیشه ، چوب ام دی اف ، فلزات و همچنین سطوح صاف و صیقلی می باشد .

مش چیست ؟

مش نوعی متریال چاپ توری شکل از انواع متریال لارج فرمت رول از جنس پی وی سی (PVC) است.  سفید رنگ دارای سوراخهای ریز که ویژگی خاص دید تصویر از خارج و دیدن منظره بیرون از داخل را می دهد. متریال مش شامل قسمت های : یک لایه پی وی سی سفید رنگ در وسط ، یک لایه چسب در زیر ، یک لایه کوتینگ جذب کننده است. مرکب اکوسالونت و یک لایه کاغذ روغنی جهت محافظت از چسب زیر مش می باشد. چاپ مش به گونه ای طراحی و چـاپ شده است که به راحتی بر روی شیشه می چسبد. و در سایزهای مختلفی طراحی و تولید می شود. چاپ مش شیشه مغازه که معمولاً روی شیشه مغازه هایی مانند گالری ها ، فروشگاه ها ، سوپر مارکت، میوه فروشی ، تبلیغات نمایشگاهی ، دکوراسیون منزل و…کاربرد دارد.

این روش از تبلیغات، امروزه مرسوم است و مزایای خاص خود را دارد. چاپ استیکر ماشین نیز از دیگر خدماتی است که مجموعه ما ارائه می دهد و این یک روشی است که معمولاً تولیدکنندگان و پخش کنندگان مواد غذایی برای تبلیغات آن را انتخاب کرده اند.  در مجموعه ما چاپ مش پشت شیشه مغازه و پشت شیشه ماشین در طرح ها و رنگ های مختلف طراحی و چاپ می شود. شما می توانید سفارشات خود را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین هزینه در کوتاه ترین زمان تحویل بگیرید.

چاپ مش و انواع آن

نوع مش چسبدار بیشتر جهت نصب بر روی شیشه استفاده می شود. چاپ و نصب مش بر روی شیشه از طرفی دید را از بین نمی برد و از طرف دیگر میزان نور داخل فضا را نمی کاهد.نوع چاپ مش بدون چسب بیشتر جهت تبلیغات روی استند برای محصولات ویژه استفاده می شود. طریقه چاپ و نصب مش و استیکر شبیه بهم می باشد.

کاربردهای چاپ استیکر مش

چاپ مش با کفیت شیشه مغازه به گونه ای چاپ می شوند که بتوان آن ها را به راحتی بر روی شیشه نصب کرد.  هم جنبه تزئینی و هم جنبه تبلیغاتی داشته باشد. هزینه چاپ مش پایین است و فرد سفارش دهنده می تواند با هزینه ای اندک هر نوع طرح و متنی را که می خواهد در اندازه های دلخواه به چاپ برساند. این استیکرها به طوری طراحی شده اند که می توان آن ها را بر روی شیشه چسباند و در معرض دید عموم مردم گذاشت.

خریداران معمولاً قبل از ورود به مغازه شیشه را می خوانند و نام مغازه شما در ذهن آن ها ماندگار می شود. در صورتی که بقیه عوامل به درستی انجام شود باعث می شود که مشتری به مشتری وفادار مغازه شما تبدیل شود. در نتیجه با صرف هزینه ای اندک توانسته اید تبلیغات وسیع و ماندگاری را انجام دهید که سود مغازه شما را بیش تر کند.

مزایای چاپ استیکر مش:

از مزایای چاپ استیکر مش با کفیت  می توان به جلب نمودن توجه مخاطبین، ایجاد علاقه در مخاطب، تحریک و تمایل در مخاطب، راهنمای خرید مخاطب و برندینگ کالا اشاره کرد. هر چه از شیوه های جدیدتر و مدرن تر و خاصتری برای برندینگ کالا استفاده نمایید مخاطب جذب شده و آگاهی بهتری خواهد داشت.

از مزایای مهم چاپ مش عبارت است از :

امکان نصب بسیار  آسان استیکر مش نسبت به استیکر وینیل

قابل شستشو و ضد آب

امکان دید از یک طرف

عبور دادن نور و کاهش دادن شدت  نور آفتاب

از چاپ استیکر مش برای اطلاع رسانی و توضیحات در ارتباط با محصول و خدمات نیز استفاده می کنند.

بدون شک کیفیت تبلیغات معیاری و سنجشی برای کیفیت نوع خدمات و کالای شما خواهد بود. هر چه از روش های جذاب و باکیفیت بالاتری برای تبلیغات خود استفاده نمایید راه رسیدن به هدف را برای خود هموار تر نموده اید.

شاید زمانی در اتوبوس یا مترو سوار شده باشید تبلیغات شرکت ها را بر روی بدنه قطار یا اتوبوس دیده باشید. نوع جنس استفاده شده در بدنه این وسایل نقلیه مش استیکر می باشد.  (مش استیکر چیست) البته در بعضی مواقع از استیکر وینیل استفاده میشود.

نصب استیکر ها مقداری به دقت و زمان نیاز دارد و معمولا به بعد از چاپ آن یک نفر به عنوان نصاب استیکر مسئولیت نصب آن را بر عهده میگیرد . نکته ای که قابل توجه می باشد مبنی بر اینکه قبل از نصب استیکر حتما باید محل نصب بسیار تمیز و صیقلی باشد.

پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه چاپ مش و دریافت مشاوره و استعلام قیمت با ما در تماس باشید.

مش

چاپ مش چیست ؟

چاپ روی استیکر از نوع مش یک استیکر چسبدار است که ( به لاتین : Mesh ) نامیده میشود.چاپ مش نوعی متریال چاپی پشت چسبدار است که در روی سطح خود دارای سوراخ هایی است که آنرا بصورت توری شکی می کند.

مدیایی پشت چسبدار است ( مانند وینیل یا استیکر ) با این تفاوت که بر روی آن سوراخ های ریزی وجود دارد که مزیت های آن عبارتند از :

– چاپ مش در طول روز که منبع نور بیرون (آفتاب) قوی تر از نور داخل است ، کاملا شبیشه استیکر بنظر می رسد.

-مش چسبدار در شب به دلیل قوی تر بودن منبع نور داخل از بیرون بصورت تقریبا نامرئی می باشد.

-مش نصب شده بر روی شیشه تقریبا مشابه شیشه های پنجره های رفلکس ساختمان رفتار می کند.

-نصب متریال مش بر روی شیشه بدلیل داشتن سوراخ های ریز در سطح آسانتر از نصب استیکر است چون آبگیری راحت تری دارد.

کابرد های چاپ مش:

-یکی از مهمترین موارد کاربرد چاپ مش نصب بر روی شیشه اتویوس هاست که جایگزین خوبی برای چاپ شیشه است. اگر تاکنون به بعضی اتوبوسهای شهری دقت کرده باشید ، متوچه می شوید که کل سطع آن توسط استیکر پوشانده شده است ولی اگر از داخل کابین اتوبوس بیرون با درصدی دودی شدن کاملا دیده می شود استیکر بکار بره شده در این مورد چاپ مش می باشد.

-مکاربرد بعدی چاپ مش برای فضای پارتیشن بندی شده یک دفتر کار برای کامل دیده نشدن طرفین در عین حال عبور نور از چاپ مش استفاده می شود.

-شیشه مغازه هایی که میخواهند نمای بیرون راهم داشته باشند و کسی از بیرون نتواند داخل مغازه یا قسمت خاصی از مغازه را ببییند.

رستوران ها وکافه های شرایطی دارند که باید برای رفاه حال مشتریان کسی نتواند مشتریان را درحال غذا خوردن ببیند ولی مشتری بتواند از منظره بیرون استفاده نماید.

مش چیست؟

مش نوعی متریال چاپ توری شکل از انواع متریال لارج فرمت رول از جنس پی وی سی (PVC) سفید رنگ دارای سوراخهای ریز که ویژگی خاص دید تصویر از خارج و دیدن منظره بیرون از داخل را می دهد . متریال مش شامل قسمت های : یک لایه پی وی سی سفید رنگ در وسط ، یک لایه چسب در زیر ، یک لایه کوتینگ جذب کننده مرکب اکوسالونت و یک لایه کاغذ روغنی جهت محافظت از چسب زیر مش می باشد. همانگونه که از نام مش (mesh) مشخص است دارای ساختار توری بوده و تقریبا 50 درصد از دید پشت خود را نامعلوم می کند .

البته میزان پوششی که چاپ مش ایجاد میکند بستگی به بالانس نور پشت و جلو چاپ مش نصب شده روی شیشه مورد نظر را د دارد ، مثلا اگر پنجره ای دارید که در روز نور خورشید را به خود میگیرد در طول روز که از بیرون به چاپ مش نگاه می کنیم آنرا یک تصویر پیوسته و با 70 در دید ملاحظه می کنید اما در شب که منبع نور در داخل ساختمان بیشتر است داخل ساختمان بیشتر دیده شده و چاپ مش دید بسیار کمتری دارد.بطور کلی میتوان نتیجه گیری کرد که چاپ مش بر روی شیشه رفتاری مشابه به شیشه های رفلکس را دارد.

متریال مش از نظر گرماژ دارای ضخامت های 80میکرون و همچنین 100 میکرون واز نطر کشور سازنده مش شامل مش های ساخت چین و رول مش ساخت کشور کره می باشد.

کابرد های چاپ مش:

-یکی از مهمترین موارد کاربرد چاپ مش نصب بر روی شیشه اتویوس هاست اگر تاکنون به بعضی اتوبوسهای شهری دقت کرده باشید ، متوچه می شوید که کل سطع آن توسط استیکر پوشانده شده است ولی اگر از داخل کابین اتوبوس بیرون با درصدی دودی شدن کاملا دیده می شود استیکر بکار بره شده در این مورد چاپ مش می باشد.

-مکاربرد بعدی چاپ مش برای فضای پارتیشن بندی شده یک دفتر کار برای کامل دیده نشدن طرفین در عین حال عبور نور از چاپ مش استفاده می شود.

-شیشه مغازه هایی که میخواهند نمای بیرون راهم داشته باشند و کسی از بیرون نتواند داخل مغازه یا قسمت خاصی از مغازه را ببییند.

رستوران ها وکافه های شرایطی دارند که باید برای رفاه حال مشتریان کسی نتواند مشتریان را درحال غذا خوردن ببیند ولی مشتری بتواند از منظره بیرون استفاده نماید.

عرض های متریال مش :

1- رول مش عرض 90 سانتیمتر

2- رول مش عرض106 سانتیمتر

3- رول مش عرض127 سانتیمتر

4- رول مش عرض152 سانتیمتر

کار برد های مش:

1-چاپ مش بر روی اتوبوس ها و ماشین های حمل و نقل عمومی

2-چاپ مش بر روی ماشین های حمل گوشت یخچالهای صنعتی

3-چاپ مش بر روی وانت بارها کامیونهای توزیع مواد غذایی و مواد دارویی

4-نصب برچسب مش بر روی شیشه های مغازه ها فروشگاه های زنجیره ای ی شاپ ها و راروخانه ها

5-چاپ طرح های خاص بر روی دیوار خانه و دفتر برای زیبایی بخشیدن به محیط کاربرد دارد.

ویژگیهای چاپ مش:

1-(مرئی بودن) اوپاسیتی 50درصد

2- نصب و آبگیری راحت و همچنین جدا کردن آسان

3-کم کردن شدت نور خورشید به داخل

4-مشخص بودن محیط بیرون از داخل ساختمان

5-امکان چاپ و نصب در ابعاد وسیع بدون محدودیت بصورت چند لت

6-ماندگاری مش بین 4 ماه الی یکسال در محیط بیرونی آفتابخور و بین یک الی سه سال در محیط های داخلی

7-مش از بیرون پنجره یا شیشه نصب می شود

ماندگاری انواع مختلف متریال مش:

مش چینی با مرکب چینی بر روی شیشه مغازه ها یک سال الی دو سال بسته به میزان تابش نور خورشید ماندگاری دارد.

مش کره ای با مرکب اورجینال بر روی شیشه مغازه ها یک سال الی سه سال بسته به میزان تابش نور خورشید ماندگاری دارد.

مش چینی با مرکب چینی بر روی ماشین حمل و نقل و اتوبوس 4ماه الی یک سال بسته به میزان اشعه تابش خورشید شستشوی ماشین و سایش به درختان و … ماندگاری دارد.

مش کره ای با مرکب اورجینال بر روی ماشین حمل و نقل و اتوبوس 6ماه الی دوسال بسته به میزان اشعه تابش خورشید شستشوی ماشین و سایش به درختان و … ماندگاری دارد.

در چاپ مش چه پارامترهایی در کیفیت موثر است؟

1-اولین موردی که در چاپ مش اهمیت زیادی دارد نوع جوهری و تعداد پس چاپ است که استفاده می شود هرچند که کیفیت چاپ ماشین های اکوسالونت با هد اپسون بسیار بالاتر از دستگاه های چاپ لارج فرمت پایه سالونت می باشد اما در همین نوع اکوسالونت تنوع مرکب زیادی وجود دارد که البته هر یک دارای قیمت متفاوت می باشد مرکب مورد استفاده در چاپ پایتخت مجموعه گالکسی می باشد.

2-دومین مورد مورد در کیفیت چاپ وینیل یا همان است که ضخامت مدیای مش که در ضخامت های 80 میکرون و 100 میکرون می باشد و هر چقدر ضخامت بالاتر باشد جلو مشکل کشسانی که در زمان نصب مشکل ساز میشود را می گیرد.

دکمه بازگشت به بالا