عمومیکسب و کار برتر ایرانی

بهترین نهال به

خرید بهترین نهال به یکی از شروط اولیه و بسیار مهم برای راه‌‌اندازی یک باغ کوچک است. البته باید توجه داشته باشید که علاوه بر کاشت بهترین نهال به، نگهداری و مراقبت اصولی از آن نیز نقش بسیار مهمی در رشد و کیفیت و کمیت باردهی محصول خواهد داشت. انواع مختلف نهال ویژگی‌ها و نیازمندی‌های متنوعی و مختلفی برای کاشت و نگهداری دارند. برای اینکه عملیات باغداری و پرورش نهال موفقیت‌آمیز باشد، باید اطلاعات لازم را کسب نمایید. بعد از کسب این اطلاعات میتوان اقدام به خرید نهال میوه کرد.

مبوه به از خانواده سیب می باشد. درخت بالغ به می تواند تا حدود 5 متر رشد کند. شکوفه های بسیار زیبای بهترین نهال به سفید و صورتی رنگ است. این میوه انواع مختلفی دارد که برخی از ارقام آن نسبت به دیگری برتری دارد؛ در ادامه به معرفی چند نمونه بهترین نهال به می پردازیم. به طور کلی به اصفهان، به قرمز و به با پایه زالزالک از بهترین نهال به هستند.

اولین رقم از سری بهترین نهال به، به اصفهان

نهال به اصفهان قطعا یکی از بهترین نهال به است. همانطور که از نهام نهال پیداست بومی استان اصفهان است. میوه به اصفهان شباهت بسیاری به کوزه دارد، به همین جهت در میان باغداران با عنوان به کوزه‌ای نیز شناخته می‌شود. مهمترین ویژگی بهترین نهال به میوه‌های یکدست و یکنواخت آن است. به اصفهان نسبت به دیگر ارقام بسیار درشت‌تر است. پوست این میوه کرکی است که قبل از رسیدن به رنگ سبز و پس از رسیدن به رنگ زرد طلایی می‌باشد.

طعم و عطر عالی و بی نظیر به بسیار خاص و دلنشین است. ماندگاری بسیار خوب به اصفهان از مهمترین ویژگی های بهترین نهال به است. این میوه با حفظ کیفیت و عطر اولیه تا 7 الی 10 ماه در سردخانه نگهداری می‌شود. درخت به اصفهان ارتفاع نسبتا کمی دارد و حداکثر تا 4 متر رشد طولی دارد. همچنین از دیگر مزیت‌های این درخت، بازدهی در سال‌های اولیه پس از کاشت است. زمان برداشت به اصفهان اوایل مهر تا اواخر آبان ماه است. با توجه به اینکه از هر درخت حدود ۱۵۰ کیلو به برداشت می‌شود، می‌توان انتظار داشت از هر هکتار از زمین حدود دو تن برداشت محصول داشته باشیم. عمر اقتصادی این نهال نیز حدود 50 سال است، بنابراین کاشت بهترین نهال به، یک سرمایه گذاری پرسود برای باغداران خواهد بود.

بهترین نهال به قرمز

به قرمز یکی از پربازده‌ترین و بهترین نهال به می‌باشد. منشا اولیه این به کشور ایتالیا است، اما امروزه در ایران نیز کشت بالایی دارد. به قرمز به شکل گرد و با اندازه متوسط است. این به نسبت به دیگر ارقام بهترین نهال به کوچکتر است و حدود 110 گرم وزن دارد. به قرمز با رنگ متفاوت و جذاب خود، بسیار مشتری پسند و محبوب است. البته نباید از تاثیر طعم و عطر عالی این میوه در میزان محبوبیت و معروفیت آن غافل بود. به قرمز معمولا نسبت به ارقام دیگر بسیار شیرین‌تر و نرمتر است.

البته این نکته نیز شایان ذکر است که گرچه میوه به قرمز کوچک است، اما به طور کلی میزان بازدهی این نهال نسبت به ارقام دیگر به مراتب بالاتر است. به قرمز در اوایل ماه مهر قابل برداشت است. از مهمترین ویژگی‌های بهترین نهال به ماندگاری آن به مدت 6 الی 7 ماه در سردخانه است؛ این مسئله یک مزیت بسیار مهم به شمار می‌رود. درخت به قرمز یکی از درختان کوتاه قامت است و حدود 4 الی 5 متر رشد خواهد کرد. این نهال زودبازده حدود دو سال پس از کاشت باردهی خود را آغاز می‌کند. درختان به قرمز بسیار پربار هستند و هر درخت حدود 150 کیلوگرم محصول دهی خواهد داشت. با توجه به عمر مفید بسیار بالای درخت به که حدود 40 سال می‌باشد، پرورش آن یکی از سودآورترین روش های سرمایه گذاری می‌باشد.

بهترین پایه برای پیوند نهال به

امروزه گسترش علم و فناوری در زمینه‌های مختلف کشاورزی ثابت کرده است که پرورش نهال های پیوندی بسیار سودآور و اقتصادی خواهد بود. همچنین محصول برداشت شده از نهال های پیوندی به مراتب بهتر و مرغوب‌تر هستند. پیوند نهال، سبب می شود که اصلاحاتی بر روی آن صورت گیرد، به طوریکه زمان شروع باردهی آن کاهش یابد، میزان مقاومت نهال  به افزایش یابد و یا اینکه میزان باردهی نهال افزایش یابد.

در بین نهال های پیوندی همواره باغداران با‌تجربه سعی دارند تا بهترین پایه برای پیوند نهال به را انتخاب کنند. طبق تجارب و مطالعات انجام شده، پایه زالزالک بهترین پایه برای پیوند به است. بنابراین نهال‌های پیوندی با پایه زالزالک بهترین نهال به است. زیرا که این پایه زالزالک دارای مزیت‌های بسیاری است که به معرفی آن می‌پردازیم. به کار بردن این پایه سبب می‌شود که نهال مقاومت بسیار بالایی در برابر سرما داشته باشد. همچنین پایه زالزالک دیرگل است و در برابر سرمای بهاره مقاوم است. بنابراین در اغلب مناطق قابل کاشت است.

همچنین بازدهی زود هنگام پایه زالزالک، سبب شده است که باغدارانی که مایل هستند زودتر به سوددهی برسند، از بهترین نهال به پیوندی و اصلاح شده با پایه زالزالک استفاده کنند. بهترین نهال به با پایه زالزالک دارای محصولات مرغوب، آبدار و درشت است که از ارقام بسیار خوب و صادرتی است. همچنین یکی از مشخصات بهترین نهال به پیوندی، مقاومت بسیار بالای آن در برابر انواع آفات و بیماری‌ها است. به همین جهت ریسک کاشت این نهال نسبتا کمتر است.

پرورش بهترین نهال به با پایه زالزالک

توجه داشته باشید به دلیل دیرگل بودن و مقاومت بالا در برابر سرما و یخبندان، پرورش بهترین نهال به با پایه زالزالک در مناطق سردسیر و نیمه سردسیر مناسب است. با وجود اینکه گفته شد پایه زالزالک بهترین پایه به شمار می‌رود، اما برای اینکه این نهال بهترین عملکرد را داشته باشد باید به خوبی از آن نگهداری کرد. از جمله موارد بسیار حائز اهمیت، آبیاری منظم نهال است. این نهال در فصل بهار روزانه نیم لیتر و در فصل تابستان روزانه یک لیتر آب نیاز دارد.

همچنین کوددهی به اندازه و به موقع نهال، نیز در رشد مناسب آن تاثیر فراوانی دارد. بهترین زمان مناسب برای کوددهی بهترین نهال به با پایه زالزالک، فصول پاییز و زمستان است. با وجود اینکه این نهال در برابر آفات مقاوم است؛ اما سمپاشی مناسب نیز از سلامت نهال را تضمین می‌کند. با توجه به تمامی این مباحث میتوان گفت که نهالستان اکین نهال یکی از بهترین مراکز جهت خرید انواع نهال میباشد.

دکمه بازگشت به بالا