عمومیکسب و کار برتر ایرانی

بهترین مدل های پرده شید آپدیت 1401

پرده پذیرایی – ۱۴ مدل شیک و جدید + { آپدیت ۱۴۰۱ }

پرده پذیرایی

یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین آیتم‌ها در دکوراسیون داخلی در هر فضا و به خصوص در خانه، پرده‌ها هستند و یکی از مهمترین پرده‌ها در خانه هم پرده پذیرایی است. پرده پذیرایی بیشترین گستردگی را در فضای خانه دارد. از این رو بیشترین تاثیر را نیز از نظر بصری بر طراحی داخلی خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم شما را با مهمترین پارامترها در انتخاب پرده پذیرایی و قیمت پرده شید رول آشنا سازیم. امیدواریم ما را تا پایان همراهی فرمایید.

نقش پرده‌ها در چیدمان داخلی

پرده‌ها قاب پنجره به شمار می‌روند. فضای بزرگی را در هر مکانی به خود اختصاص می‌دهند. از این رو تاثیر بسیار مهمی در دیزاین هر مکانی به عهده پرده‌ها می‌باشد. اگر می‌خواهید بخشی از خانه خود را بازسازی نمایید، از همان قدم‌های نخستین، به انتخاب‌های پرده مورد علاقه خود توجه داشته باشید.

به این منظور بهتر است در همان ابتدای کار مشخص کنید که از چه نوع پرده و چه مدلی می‌خواهید استفاده کنید. مانند سایر المان‌های طراحی دکوراسیون، از جمله کفپوش‌ها و دیوارپوش‌ها و همچنین مبلمان و اکسسوری‌ها، پرده‌ها باید باید با استایل و طراحی کلی خانه در هماهنگی کامل باشند. تا به این ترتیب کامل کننده دیزاین خانه زیبای شما به شمار روند.

علاوه بر زیبایی محیطی، پرده نقش‌های مهم دیگری هم بر عهده دارد. که در ادامه این وظایف را برایتان شرح خواهیم داد. به طور حتم آشنایی با این نقش‌ها تاثیر مهم و مستقیمی در انتخاب نوع پرده به ویژه پرده پذیرایی خواهد داشت. نوری که به فضای خانه شما می‌تابد، از میان پرده پذیرایی عبور می‌کند. بنابراین می‌توان گفت به نوعی کنترل نور طبیعی بر عهده آن است. در اغلب خانه‌ها به خصوص اگر در طبقات پایین‌تر باشند، نور طبیعی کمتری وارد فضا می‌شود.

در نتیجه بسیار مهم است که پرده پذیرایی از جنسی انتخاب شود که بیشترین نور را از خود عبور دهد. یکی از بهترین و پرطرفدارترین انواع آن، پرده‌های حریر و شفاف هستند. معمولا افراد دوست دارند فضای داخلی خانه‌شان قابل مشاهده از بیرون نباشد. به این ترتیب افراد احساس امنیت می‌کنند. اما اگر پنجره خانه در جایی قرار گرفته باشد که از بیرون دید داشته باشد، چاره کار فقط به دست پرده ضخیم است و بس!

می‌توانید از پرده شفاف و یک آستر و یا در طرح‌های مدرن پرده پذیرایی، از یک پرده ضخیم با پارچه طرحدار روی توری یا حریر استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید در طول روز پرده ضخیم را کنار زده و برای زمانی که چراغ‌ها را روشن می‌کنید،‌ از بخش ضخیم آن استفاده نمایید.

شما می‌توانید در تابستان و هنگامی که هوا به شدت گرم است، پرده‌ها را بکشید، به این ترتیب از تابش مستقیم خورشید به داخل خانه جلوگیری کرده و هوای داخل خانه خنک‌تر خواهد شد. به همین ترتیب می‌توانید در زمستان برای جلوگیری از نفوذ سوز سرما به داخل (سرمایی که از جداره‌های پنجره‌ها ممکن است به داخل خانه نفوذ کند.) و همچنین اجتناب از خروج گرمای خانه از طریق پنجره‌ها هم از پرده‌ها کمک بگیرید. بنابر نکاتی که برایتان شرح دادیم، متوجه شدید که نقش پرده بیشتر از تنها یک نقش ساده زیباسازی فضا می‌باشد. اما از هر چه بگذریم، سخن دوست خوش‌تر است!

وقت آن رسیده است که برویم سراغ نکات مهمی که در انتخاب پرده پذیرایی و پرده زبرا سه بعدی باید مد نظر قرار دهیم. در بخش بعدی این نکات را با یکدیگر مرور خواهیم کرد تا به بهترین شکل دکوراسیون پذیرایی را تکمیل کنیم.

در انتخاب پرده به چه نکاتی باید توجه داشت؟

هارمونی در فضا باید پیوسته رعایت گردد. از این رو در انتخاب رنگ و طرح و حتی مدل آن به سایر عناصر اصلی محیط از جمله کفپوش و دیوارپوش توجه داشته باشید. معمولا مبلمان منزل به صورت مستقیم تعیین کننده استایل دکوراسیون خانه شما هستند. به عنوان مثال، اگر استایل فضای شما کلاسیک باشد، مبلمان شما از نوع استیل انتخاب خواهد شد. در یک چنین فضایی، پرده پذیرایی هم باید از همین استایل پیروی کند. پرده‌های حریر با والان‌ها و دکور و آویز‌های مخملی! با انتخاب پرده پذیرایی فضا را بیش از اندازه شلوغ نسازید! لطفا به این امر توجه داشته باشید، که در هر حالتی، باید از شلوغ شدن فضا اجتناب کنیم.

شلوغی موجب خستگی و دلزدگی و سلب آرامش خواهد شد. اگر دیوارهای شما تزئینات مختلفی دارند، به عنوان مثال از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در آن استفاده شده‌است، و یا اینکه مثلا دیوارپوش‌های سه بعدی در بخش بزرگی از دیوار نصب شده‌است، پرده انتخابی شما باید ساده‌تر باشد. تا تعادل فضا کاملا حفظ شود. بهترین رنگ برای پرده پذیرایی، رنگ‌های روشن و ترجیحا خنثی هستند. زیرا این رنگ‌ها به خوبی با دیگر رنگ‌ها و المان‌ها ست می‌شوند. پارچه پرده پذیرایی باید از جنسی باشد که در مقابل کثیف شدن‌، تا حدود زیادی مقاوم باشد. به هر حال، نصب پرده پذیرایی، با دشواری‌هایی همراه است.

در نتیجه شما نمی‌توانید به آسانی آن را در فاصله‌های زمانی کوتاه، باز کرده و دوباره نصب نمایید. نصب پرده پذیرایی به صورت قدی، یعنی از سقف تا زمین، موجب می‌شود تا فضای شما بزرگتر دیده شود. به علاوه در این حالت می‌توانید از اکسسوری‌های روی پرده، استفاده بهتر و زیباتری به عمل آورید. همچنین اگر پنجره شما کوتاه باشد، با این ترفند ساده، پنجره را بزرگ‌تر جلوه خواهید داد. بسیار مهم است که در ترکیب پرده پذیرایی، تنها یک بخش دارای طرح انتخاب گردد. به عنوان مثال اگر پارچه ضخیم که روی حریر را می‌پوشاند، طرحدار است، حریر باید ساده انتخاب شود. همواره دقت داشته باشید که پرده کمی بزرگتر از قاب پنجره دوخته می‌شود. این حاشیه موجب زیبایی بیشتر است.

سخن آخر

مانند همیشه در نظر داشته باشید که مهمترین پارامتر در انتخاب پرده پذیرایی، سلیقه خود شماست!‌ در کنار این مورد، می‌توانید نکات مطرح شده در این مقاله را نیز مد نظر قرار دهید. تا با کنار هم قرار دادن نیازها، سلیقه و نکات مهم و کاربردی، بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کرده و تا زمان‌های طولانی از داشتن پرده پذیرایی زیبایتان، لذت بسیار ببرید. در پایان از شما دوست عزیز که قدم به قدم تا پایان ما را همراهی فرمودید، سپاسگزاریم. امیدواریم نکات مطرح شده، راهنمای خوبی برای شما در انتخاب و خرید پرده مناسب پذیرایی شما بوده باشد.

جدیدترین مدل‌های پرده اتا‌ق‌ خواب کودک در سال 1401

دکوراسیون اتاق‌خواب کودک که متشکل از پرده، کف‌پوش، دیوار پوش، تخت و کمد و سایر وسایل دکوری است، می‌بایست به گونه‌ای انتخاب شود که با جنسیت، سن و روحیات کودک همخوانی داشته باشد. پرده اتاق‌خواب کودک یکی از المان‌های دکوراسیون هر فضایی است که می‌تواند نقش زیادی در زیبایی دکوراسیون اتاق کودک داشته باشد. پرده‌ها در مدل‌ها، رنگ‌ها و طرح‌های بسیار متنوعی در بازار موجود هستند؛

ازاین‌رو انتخاب پرده مناسب برای اتاق‌خواب کودک مستلزم دیدن نمونه‌ها و داشتن آشنایی با انواع آنها است. بر همین اساس در این مقاله جدیدترین مدل‌های پرده اتاق‌خواب کودک و جدیدترین پوستر دیواری در سال 1401 را گردآوری نموده‌ایم. شما با مشاهده این مدل‌های زیبا و داشتن یک پیش زمینه ذهنی می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین پرده اتاق کودک را انتخاب و خریداری نمایید.

انواع پرده اتاق‌خواب کودک

پرده‌ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. به طور مثال می‌توان پرده پانچ، پرده شید، پرده زبرا، پرده کرکره، پرده ساتن، پرده پلیسه و… را از انواع پرده نام برد. هر کدام از این نوع پرده‌ها را می‌توان با طرح و رنگی مناسب برای اتاق کودک استفاده نمود. در ادامه نمونه‌های جدید و جذاب پرده‌های طرح کودکانه را مشاهده خواهید نمود.

پرده زبرا اتاق‌خواب کودک

پرده زبرا یکی از جدیدترین انواع پرده است. این پرده از لایه‌های موازی نوعی پارچه و توری تشکیل شده است. پرده زبرا از قسمت بالا حول یک محور افقی می‌چرخد. این نوع پرده قابلیت تنظیم نور ورودی از پنجره را دارد. از این جهت گزینه‌ای مناسب برای اتاق کودک می‌باشد.

چاپ تصویر کودک روی پرده زبرا

یکی دیگر از قابلیت‌های پرده زبرا قابلیت چاپ انواع تصویر روی آن می‌باشد. شما می‌توانید طبق سفارش عکس کودک دلبند خود را روی پرده چاپ کرده و از آن برای اتاق‌خوابش استفاده نمایید. تصویر کودک شما روی پرده اتاق خوابش نشان از ذوق و سلیقه شما خواهد داشت.

پرده با تصاویر سه بعدی کودکانه

با پیشرفت فناوری امکان چاپ عکس‌های سه بعدی با کیفیت بالا روی پرده وجود دارد. عکس‌های سه بعدی به فضا روح بخشیده و زیبایی اتاق را دوچندان می‌کنند. انتخاب شخصیت‌های کارتونی، عروسک‌های معروف، ماه و ستاره، فضا، بازیکنان تیم‌های ورزشی و… برای اتاق‌خواب کودک بسیار مناسب می‌باشد. هنگام انتخاب تصویر موردنظر جنسیت کودک باید در نظر گرفته شده و تصویری متناسب با روحیات او برای پرده اتاق‌خوابش استفاده شود.

پرده شید اتاق دخترانه

پرده شید نیر همانند پرده زبرا جزء پرده‌های جدید و مدرن محسوب می‌شود. این پرده قابلیت‌های زیادی دارد. پرده شید از جنس‌های مختلفی مانند کتان، پنبه، پلی استر، بامبو. و… ساخته می‌شود. با استفاده از پرده شید برای اتاق‌خواب کودکتان می‌توانید نور اتاق را به میزان دلخواه تنظیم نمایید. استفاده از پرده شید با طرح‌های فانتزی و هماهنگ با لوازمی مانند: تخت، کمد، روتختی و کف‌پوش، اتاق کودکتان را تبدیل به فضایی جذاب و منحصربه‌فرد خواهد کرد. رنگ‌های صورتی، سفید، بنفش، سبز روشن و رنگ‌های جذاب انتخابی مناسب برای پرده اتاق دخترانه می‌باشند. تصویر زیر نمونه‌ای جدید از طرح پرده شید اتاق‌خواب دختر کودک با تم صورتی است.

پرده اتاق‌خواب پسرانه

پسرها روحیه هیجانی‌تری نسبت به دخترها دارند و رنگ‌هایی مانند آبی، زرد، سبز، سورمه‌ای و رنگ‌های شاد و پرانرژی می‌توانند انتخاب مناسبی برای پرده اتاق‌خواب پسرانه باشند. انتخاب صحیح پرده در کنار سایر المان‌ها می‌تواند کودک شما را ساعت‌ها در اتاق خود سرگرم بازی کند. تصویر زیر نمونه‌ای جذاب از پرده اتاق‌خواب کودک پسر می‌باشد که به خوبی با طرح و رنگ دیوار هماهنگ شده است.

نکات مهم در انتخاب پرده اتاق کودک

پرده اتاق کودک تنها یک وسیله تزیینی و دکوری نیست و در انتخاب آن نکاتی را باید در نظر گرفت که شامل موارد زیر می‌باشند:

پرده باید قابل شستشو باشد

اتاق‌خواب کودک تنها برای خواببدن او نیست بلکه او در اتاق خود به بازی و شادی و سرگرمی با دوستان خود نیز مشغول است و همه اشیاء اتاق از جمله پرده در معرض کثیفی قرار دارد. ازاین‌رو نوع و متریال پرده باید به نوعی انتخاب شود که به راحتی لکه‌ها از آن پاک‌شده و قابل شستشو باشد. پرده کرکره، پرده زبرا و پرده شید گزینه مناسبی برای این منظور هستند.

ایمنی پرده

پرده اتاق‌خواب کودک نباید بلند باشد، زیرا ممکن است موقع بازی، توسط کودک کشیده شده و علاوه بر افتادن آن، خطر آسیب رساندن به کودک را بهمراه داشته باشد. همچنین برای پرده‌هایی مانند: شید و زبرا، زنجیرهای آنها باید از دسترس کودک دور باشد.

رنگ مناسب

استفاده از رنگ های تند و جیغ برای اتاق کودکان مناسب نیست زیرا باعث تشدید روحیه پرخاشگری او می‌شود.

هماهنگی با وسایل اتاق

انتخاب پرده‌ای مناسب و هماهنگ با تم و سایر عناصر دکوراتیو اتاق کودک باعث زیبایی و جلوه بیشتر محیط می‌شود.

قابلیت تنظیم نور

پرده اتاق‌خواب خصوصا در اتاق‌هایی که نورگیر زیادی دارد، باید طوری انتخاب شود که از عبور نور خورشید جلوگیری نماید.

جنس پرده

جنس پارچه پرده باید با توجه به آب‌وهوای منطقه انتخاب شود؛ مثلا برای نقاط سردسیر پارچه‌هایی مانند کتان، ساتن، پشم و مخمل انتخاب مناسبی برای پرده می‌باشد تا عایق خوبی برای اتاق کودک باشد؛ و یا برای مناطق گرمسیر پارچه‌هایی مانند حریر و تور مناسب است.

انتخاب طرح و رنگ مناسب

انتخاب طرح و رنگ پرده باید متناسب با جنسیت و سن کودک باشد؛ مثلا برای اتاق‌خواب کودک پسرانه رنگ‌هایی مانند آبی، سرمه ای، سبز با طرح‌های ماشین، شخصیت‌های کارتونی و بازیهای کامپیوتری مناسب است و برای اتاق‌خواب کودک دختر رنگ‌های صورتی، بنفش، فیروزه‌ای و طرح‌هایی نظیر پروانه، پرنسس و گل مناسب‌تر است.

توجه به سلیقه کودک

برای پرده اتاق کودکان نوجوان بهتر است سلیقه خودشان را در این انتخاب در نظر داشته باشید. این کار باعث بالا رفتن حس اعتمادبه‌نفس در کودک شما می‌شود.

نکات دوخت و نصب پرده

در گذشته پرده‌ها به شکلی ساده و با دوخت نوار پرده توسط خیاط ماهر در منزل یا پرده‌دوز انجام می‌شد؛ اما امروزه با توجه به روی کار آمدن پرده‌های مدرن، دوخت آن‌ها نیازمند ابزاری خاص می‌باشد. نصب پرده نیز به دو روش انجام می‌گیرد. برای پرده‌هایی که نیازمند میل پرده می‌باشند، میل پرده توسط پیچ و رول پلاک به سقف یا دیوار متصل شده و پرده با گیره‌های مخصوص به آن آویزان می‌شود. برای اینکه میل پرده و سایر متعلقات پرده مشخص نباشند از والان یا کتیبه پرده استفاده می‌شود.

نصب پرده‌های جدیدی مانند پرده زبرا متفاوت بوده و در این پرده‌ها دیگر نیازی به میل پرده و گیره نیست. در این نوع پرده‌ها قطعاتی مانند: قرقره، موتور (در نوع کنترل از راه دور) و سایر متعلقات وجود دارند که در قابی در قسمت بالای پرده نصب می‌شوند. لازم به ذکر است نصب این‌گونه پرده‌ها نیازمند افراد ماهر و متخصص در این حوضه می‌باشند. در غیر این صورت علاوه بر امکان آسیب دیدن پرده، جلوه پرده و نتیجه کار آنگونه که باید نخواهد شد.

نکته پایانی

امیدواریم با دیدن تصاویر جدیدترین مدل‌های پرده اتاق‌خواب کودک و خواندن نکات لازم در این مقاله بتوانید مناسب‌ترین پرده را برای اتاق کودک خود تهیه نماید. همچنین لازم به ذکر است افراد ماهر و متخصصین باتجربه در گروه ما آماده اند تا در خصوص طراحی، دوخت، نصب و تعمیر انواع پرده با منصفانه‌ترین قیمت در خدمت شما باشند.

دکمه بازگشت به بالا