علمی و پزشکیکسب و کار برتر ایرانی

مزایای لیپوماتیک LIPOMATIC نسبت به سایر روشها

برای چه قسمتهایی از بدن، لیپوماتیک استفاده می شود؟

به نقل از بهترین جراح لیپوماتیک در تهران جناب دکتر نفسی لیپوماتیک برای تغییر فرم و اندازه یک نقطه خاص در بدن استفاده می شود. با این کار تمام نواحی چربی جمع شده بدن برطرف می شود. در عمل لیپوماتیک، لرزش باعث کم شدن آسیب به پوست در زیر چربی می شود. در نتیجه، اندازه شکم، پهلو، بازو و ران کاهش می یابد و همچنین از چربی تخلیه شده برای شکل دادن به قفسه سینه و باسن استفاده می شود. انواع لیپوماتیک برای نواحی بدن به شرح زیر است:

لیپوماتیک شکم و پهلو

تجمع چربی در شکم به عوامل مختلفی از جمله سابقه چاقی، کاهش وزن، بارداری و جنسیت بستگی دارد. لیپوماتیک شکم یکی از روش های موثر برای خلاص شدن از چربی های جمع شده شکم و پهلو است. این کار با بیهوشی Thommescent انجام می شود و فرد در حین عمل هوشیار است و می تواند بدن خود را حرکت دهد. با لیپوماتیک شکم می توان به طور همزمان از چربی های قسمت فوقانی و پایین شکم خلاص شد. با این کار افراد با شکم بزرگ مقدار زیادی چربی از دست می دهند و شکم آنها کوچکتر و خوش فرم می شود و همچنین افرادی که شکم کوچک دارند نیز با جراحی لیپوماتیک صاف و صاف می شوند. لیپوما بهترین گزینه برای بهبود سریعتر بعد از عمل است.

لیپوماتیک بازو

به نقل از سایت دکتر گویا عواملی مانند افزایش سن، تجمع چربی و افزایش وزن دلیل شل شدن و آویزان شدن بازوها است. این مشکل در زنان بیشتر از مردان دیده می شود و بهترین راه برای خلاص شدن از آن عمل لیپوماتیک بازو است. برای عمل لیپوماتیک بازو، ابتدا معاینه های لازم توسط پزشک معالج انجام می شود، سپس با استفاده از یک کانول مخصوص، چربی اضافی تخلیه می شود و با عمل لیفتینگ، حجم زیادی از بازو برداشته و چربی های آن برطرف می شود. لیپوماتیک در یک جلسه 2 تا 3 ساعته انجام می شود.

لیپوماتیک درشت نی

در بعضی از افراد، چربی بیش از حد در ساق آن ها جمع شده و باعث می شود که ساق پا از سایر قسمت های بدن بزرگتر به نظر برسد. رژیم های غذایی و ورزش در بیشتر موارد نمی تواند به افراد کمک کند یکی از روش های موثر برای شکل دادن به ساق پا استفاده از لیپاتومیک است.که در این روش نیز لیپوماتیک تحت بی حسی موضعی انجام می شود و فرد هیچ دردی را احساس نمی کند. توجه به این نکته مهم است که اگر رژیم خود را بعد از جراحی لیپوماتیک دنبال کنید، احتمال بازگشت بسیار کم است.

لیپوماتیک ران

چاقی ران بسیار آزار دهنده است و می تواند به دلیل عواملی مانند بارداری یا سابقه خانوادگی باشد. خلاص شدن از شر چربی ران دشوار است و ممکن است پاسخگوی رژیم و ورزش نباشد. بنابراین یکی از محبوب ترین روش هایی که در بین مردم رایج است، جراحی لیپوماتیک ران است. لیپوماتیک ران شامل قسمت های داخلی و خارجی ران است.

روش بی حسی جراحی لیپوماتیک

لیپوماتیک می تواند توسط بی حسی موضعی (آرام بخش – وضعیت نیمه خواب) یا بیهوشی عمومی انجام شود. اگر مقدار چربی که باید از آن خارج شود 1 تا 2 لیتر می باشد، باید از بی حسی موضعی استفاده شود و اگر بیشتر از آن باشد باید از بیهوشی عمومی استفاده شود. مدت زمان بی حسی موضعی محدود است. بی حسی موضعی طولانی مدت ممکن است باعث مشکلات تنفسی شود. به همین دلیل ، سالم ترین حالت، بیهوشی عمومی است. برای اعمال بی حسی موضعی، نیاز است سلامت بیمار در نظر گرفته شود.

بهبودی بعد از جراحی لیپوماتیک

زمان بهبودی پس از فرایند لیپوماتیک بسیار کوتاه است. معمولاً بیماران ما می توانند به فعالیت های روزانه خود بازگردند، می توانند پس از 2 روز به فعالیت خود ادامه دهند و فعالیتهای اجتماعی خود را از سر بگیرند.

1- مزایای LIPOMATIC نسبت به سایر روشها در این است که به دلیل برداشتن و کشیدن یک نواخت چربی از زیر پوست، نسبت به مابقی روش های لاغری مانند لیپوساکشن، با لمس کردن پوست یکپارچگی برداشتن چربی ها به وضوح قابل مشاهده است.
2- به مدت دو هفته برای رسیدن به نتیجه مطلوب، گن مخصوص را ببندید. این مدت نسبت به لیپوساکشن که 6 ماه می باشد و لیپولیزر که 2 تا 4 ماه می باشد، خیلی کوتاهتر است. همچنین می توانید بین 30 تا 40 روز برای بهتر جمع شدن و رسیدن به نتیجه مطلوب توصیه می شود.
3- در روش به دلیل آن که به لایه های پوستی صدمه وارد نمی شود، پوست به راحتی جمع می شود.

4- در روش به دلیل آن که جزو جراحی های سرپایی می باشد، نیازی به انجام بیهوشی نبوده و با بی حسی موضعی می توان این جراحی را انجام داد. ولی در روش های دیگر فرد باید بیهوش شود.

5- تورم و بیرون ریختن ترشحات از جای زخم لیپوماتیک نسبت به روش های دیگر بسیار کمتر است.
6- بروز عفونت در روش لیپوماتیک بسیار کم می باشد.
7- روش لاغری با لیپوماتیک نیازی به بستری شدن ندارد و بعد از انجام لیپوماتیک فرد می تواند به فعالیت های روزانه خود بپردازد.
8- در برخی از افراد بعد از انجام لیپوماتیک به دلیل افتادگی و شل شدن پوست، نیاز است تا با برش های محدود در دور ناف و برگرداندن ناف به جای خود، نتایج بهتری از لیپوماتیک را تجربه کرد.

عمل لیپوماتیک و لیفتینگ

لیپوماتیک روشی است که خاصیت سفت کنندگی دارد. اگر قبل از عمل هیچ گونه تغییر شکل وجود نداشته باشد، نتایج بسیار خوبی بدست می آید. اما اگر پوست قبل از عمل دچار ترک یا شل شده باشد، استفاده از لیپوماتیک به همراه عمل جراحی لیفت، نتایج بسیار بهتری خواهد داد. بنابراین پوستی که ترک های بزرگ دارد نمی تواند به این روش خیلی صاف شود. کسی که باید تحت عمل جراحی لیفت قرار بگیرد باید حداقل 2 هفته قبل از عمل جراحی را سیگار نکشد و حداقل 4 هفته پس از عمل نباید سیگار بکشد.

 لیپوماتیک و ترکیب با سایر جراحی ها

لیپوماتیک همچنین می تواند با روشهایی مانند لیپوماتیک زیبایی صورت یا جراحی زیبایی بینی همراه شود. از آنجا که بیمار بیهوش می شود، بیش از یک عمل جراحی قابل انجام است. بنابراین تغییرات بزرگی می توانند در یک زمان مشاهده شوند. با لیپوماتیک، چربی گرفته شده از شکم و اطراف آن می تواند به لگن تزریق شود. بنابراین، از چربی های طبیعی خود فرد استفاده می شود و باسن بدون استفاده از پروتز خوش فرم می شود. چربی های تزریق شده در 1 ماه اول 30 تا 40 درصد کاهش می یابند. بنابراین ماندگاری آن به ساختار آناتومیکی مربوط می شود.پس از عمل لازم است 1 ماه دراز بکشید و نباید در مکانهای خیلی مسطح بنشینید. برای حفظ شکل، می توانید از بالش های ویژه موجود در بازار انتخاب کنید.

کارهایی که قبل از لیپوماتیک باید انجام شود؟

 • آزمایشات تجویز شده توسط جراح خود را انجام دهید.
 • از استعمال سیگار خودداری کنید زیرا ممکن است روند بهبودی شما را مختل کند.
 • از مصرف مکمل های گیاهی و داروهای ضد التهاب مانند آسپرین خودداری کنید زیرا ممکن است خونریزی را تحت تأثیر قرار دهد.
 • دقیقاً دستورالعمل هایی را که جراح برای بهبود و درمان توصیه می کند دنبال کنید تا دچار مشکل نشوید.
 • به یک مرکز معتبر مراجعه کنید و یک جراحی را انتخاب کنید که در کار شما متخصص باشد.
 • برای کسب اطلاعات کافی در مورد روش، بیهوشی و لیپوماتیک تمام سوالات خود را با پزشک متخصص خود درجریان بگذارید.

عوارض جراحی لیپوماتیک

 • لیپوماتیک یکی از روش های مطمئن برای از بین بردن چربی جمع شده در بدن است. برخی از عوارض این روش شامل:
 • تورم و کبودی در ناحیه بدن که لیپوماتیک برای آن انجام می شود.
 • ممکن است دستگاه تحت تأثیر ارتعاشات و ضربات، برای افراد مسن مناسب نباشد.
 • •بعد از عمل لیپوماتیک، عدم رعایت رژیم غذایی باعث افزایش گردش چربی می شود.
 • اگر زخم به درستی درمان نشود، عفونت و خونریزی می تواند رخ دهد.
 • •از آنجا که ممکن است ارتعاشات دستگاه قلب را تحت تأثیر قرار دهد، توصیه می شود از این روش برای افراد دارای مشکلات قلبی استفاده نشود.
 • لیپوماتیک رفع چین و چروک پوست را تضمین نمی کند و برای رفع آن بهتر است همزمان لیفت هم انجام شود.
 • آلرژی به داروها و مواد احتمالاً در جراحی ایجاد می شود، بنابراین حتماً قبل از جراحی با پزشک خود مشورت نمایید.
دکمه بازگشت به بالا