عمومیکسب و کار برتر ایرانی

پاک کردن چسب حرارتی از سطوح مختلف با ساده ترین روش ها

چسب حرارتی از ساختار لوله‌ای شکلی که به وسیله توپ‌های گرانولی فشرده شده است، ساخته می‌شود. ساختار این جسب به طور کلی جامد است و خاصیت چسبندگی ندارد، اما زمانی که درون تفنگ مخصوص آن گذاشته ‌شد، با افزایش دمای این دستگاه ساختار لوله این چسب ذوب می‌شود و خاصیت انعطاف پذیر و چسبنده پیدا می‌کند.

این چسب قابلیت چسباندن تمام سطوح را دارد و با خاصیت چسبندگی، مقاومت و کیفیت بالایی که دارد، به راحتی می‌توان از آن برای چسباندن هر چیزی استفاده کرد.

 زمانی که از این چسب برای بین سطوح استفاده می‌شود، فاصله ایجاد نمی‌کند و در ظاهرسطوح تغییر ایجاد نمی‌شود و این یکی از ویژگی‌های مهم چسب حرارتی است. ویژگی قابل توجه دیگری که این چسب دارد در زمان استفاده از آن به سرعت خشک می‌شود و لازم نیست زمان زیادی صبر کنید.

 اگر در زمان کار با چسب حرارتی به طور اتفاقی روی لباس، فرش و سطوح دیگر بریزد، سریع باید نسبت به پاک کردن آن اقدام کنید. اگر راهکار حل این مشکل را بلد باشید به راحتی می‌توانید آن را حل کنید، بدون اینکه کوچکترین آسیبی به سطح مورد نظر وارد شود.

راهکار‌های پاک کردن چسب حرارتی از روی سطوح مختلف

هنگام استفاده از چسب حرارتی باید خیلی دقت کرد از آنجایی که این چسب به سرعت ذوب می‌شود، ممکن است در زمان جابجایی دست مقداری از آن را روی سطح‌های دیگر بریزد و دچار مشکل شوید.

در ادامه قصد داریم که راهکارهای پاک کردن این چسب را از روی هر گونه سطوح برای شما بازگو کنیم، تا در زمان بروز این مشکل بتوانید جهت رفع آن اقدام کنید، تا کوچکترین آسیبی به سطح مورد نظر وارد نشود.

روش پاک کردن چسب حرارتی از روی سطوح فلزی و چوبی

در زمان کار اگر مقداری از چسب حرارتی روی سطح فلزی یا چوبی شما می‌توانید با استفاده از الکل و گوش پاک کن این مشکل ایجاد شده را حل کنید، ابتدا باید صبر کنید تا چسب به طور کامل خشک شود و حالت انسجام قبلی خود را دوباره حفظ کند.  در این صورت با استفاده از گوش پاک کنی که به الکل آغشته کردید، دور این چسب بزنید از آنجایی که از الکل خاصیت حلال بودن دارد، چسب را در خود حل می‌کند،  وقتی که این کار را انجام داید، می‌توانید با استفاده از یک چاقو و یا وسیله‌ای نوک تیز چسب را جدا کنید.

روش پاک کردن چسب حرارتی از روی پارچه و لباس

هنگام کار با چسب حرارتی امکان دارد مقداری از آن را روی لباس و یا پارچه بریزند در این زمان باید بدون نگرانی سریع اقدام کنید، تا چسب به بافت پارچه نفوذ نکند.

باید لباس را در فریزر قرار دهید برای چند دقیقه تا چسب خودش را بگیرد و سفت شود و یا می‌توانید با استفاده از تکه یخی روی پارچه مورد نظر بکشید، فقط دقت کنید در هنگام استفاده از یخ روی پارچه فشار وارد نکنید تا چسب به بافت پارچه وارد نشود، وقتی که چسب حالت انسجامی پیدا کرد می‌توانید به راحتی آن را از روی پارچه مورد نظر جدا کنید.

روش پاک کردن چسب حرارتی از روی پارچه‌های توری

پارچه‌های توری به دلیل نوع بافت و جنس ظریف که دارند به شدت آسیب پذیر هستند، اگر مقداری چسب حرارتی روی آن ریخت باید فورا آن را در فریزر قرار دهید و یا به کمک یک تکه یخ روی آن بکشید تا چسب کاملاً خشک شود، بعد به آرامی آن را جدا کنید تا به بافت پارچه آسیبی وارد نشود.

 راه حل دیگری که برای پاک کردن چسب حرارتی از روی تور وجود دارد استفاده از استون است، از آنجایی که استون حلال خوبی است و چسب را در خود حل می‌کند، می‌توانید به راحتی از آن استفاده شود، فقط دقت کنید که پارچه‌های توری به دلیل ظرافت خاصی که دارند در زمان استفاده از استون باید آن را با مقداری آب حل کنید تا مشکلی برای پارچه به وجود نیاید.

روش پاک کردن چسب حرارتی از روی مبل

برای پاک کردن چسب حرارتی از روی مبل ابتدا باید جنس پارچه مبل را در نظر بگیرید و بهترین گزینه استفاده از محلول سرکه و آب است که روی چسب بریزید و با کمک یک دستمال آن را پاک کنید. فقط دقت کنید که اگر پارچه مبلی جنس مخمل دارد سرکه  رنگ آن را تغییر می‌دهد، در این صورت بهتر است از ترکیب آب و استون برای این مدل پارچه استفاده کنید و چسب را به طور کامل از روی آن پاک کنید.

روش پاک کردن چسب حرارتی از روی فرش

زمانی که چسب روی فرش می‌ریزد مشکل بزرگی به وجود می‌آید و سریع باید نسبت به پاک کردن آن اقدام کنید، می توانید با گذاشتن یک تکه یخ روی آن باعث سفت شدن چسب شوید و وقتی که انسجام پیدا کرد، با کمک یک تیغ و یا وسیله نوک تیز آن را جدا کنید، جدا کنید.

روش بعدی استفاده از سرکه و استون است، که این دو به دلیل قابلیت حلال بودنی که دارند، چسب را در خود حل می‌کند و شما با یک دستمال به راحتی می‌توانید آن را از روی فرش پاک کنید.

اگر در حین کار با چسب دچار مشکل شدید و چسب حرارتی روی یکی از سطوح گفته شده ریخت دیگر نگران نباشید،  شما می‌توانید با راهکارهای ارائه شده در کمترین زمان چسب از روی سطوح پاک کنید، تا دیگر اثری از آن باقی نماند.

  در زمان استفاده از سرکه و استون باید خیلی دقت کرد که برای چه سطوحی از آن‌ها استفاده می‌شود تا خسارت بیشتری به سطوح وارد نکند.

خرید چسب حرارتی از ابزار میهن

فروشگاه ابزار میهن به عنوان ابزار فروشی آنلاین ، مرکز فروش انواع چسب حرارتی و دستگاه چسب حرارتی به صورت عمده و تک با قیمت مناسب می باشد . همچنین یکی از مهمترین ویژگی های این فروشگاه ، ارسال فوری به سراسر کشور می باشد.

دکمه بازگشت به بالا