اقتصادیکسب و کار برتر ایرانی

آیا استلار ارزش سرمایه گذاری دارد؟

ارز دیجیتال استلار (XLM) چیست؟

با توجه به عظمت و کاربر وسیع پروژه، صرافی‌های ارز دیجیتال متعددی از خرید و فروش استلار پشتیبانی می‌کنند. به عنوان مثال باید به ، کوین بیس، کوکوین، هیوبی گلوبال، کراکن و بی‌شمار صرافی دیگر اشاره کنیم. به منظور خرید ارز دیجیتال استلار در کنار 370 رمز ارز دیگر با پرداخت ریال، می‌توانید از اقدام کنید.

ارز استلار بخریم یا نه؟

در اکتبر 2019 (آبان 1398) و پس از رای‌گیری از اعضای جامعه این پروژه غیر متمرکز، عرضه توکن‌های XLM به نصف کاهش یافت تا به رشد قیمت هر واحد ارز استلار در آینده کمک شود. تا قبل از آن، به خاطر تورمی بودن رمز ارز استلار پیش بینی قیمت آن برای بلند مدت دشوار و البته کمی ناامیدکننده بود، اما اکنون وضعیت متفاوت است. گفتنی است در حال حاضر از هارد کپ حدودا 50 میلیارد عددی XLM حدود 25.4 میلیارد توکن در شبکه گردش می‌کنند. مابقی به مرور زمان عرضه خواهد شد.

برای پیش بینی آینده یک ارز دیجیتال از جمله استلار باید توکنامیکس آن را در نظر گرفت. یک دارایی دیجیتال برای فرار از تورم باید مکانیزم توکن سوزی یا حد عرضه مشخصی داشته باشد. رمز ارزهایی که سقف عرضه (هارد کپ) مشخصی نداشته و برنامه‌ای برای توکن‌ سوزی آن‌ها در نظر گرفته نشده است، معمولا به مرور زمان، مشابه ارزهای فیات رایج نظیر دلار، یورو و تومان، درگیر تورم می‌شوند و ارزش هر واحدشان کاهش پیدا می‌کند.

ارز XLM اکنون دارای مارکت کپ چند میلیارد دلاری است، پس نمی‌توان از استلار انتظار رشد چند برابری در آینده نزدیک را داشت، هر چند بسته به روند پیشرفت پروژه، شاید بتوان رشد قیمت چند برابری استلار را برای بلند مدت پیش بینی کرد. پس تصور نکنید به خاطر پایین بودن قیمت هر توکن XLM، این ارز پتانسیل رشد بالایی دارد.

آیا استلار در آینده به قیمت ۱۰ دلار می‌رسد؟

مارکت کپ بیت کوین، پادشاه رمز ارزها، اکنون حدود 385 میلیارد دلار است. ارزش بازار رمز ارز اتریوم با وجود داشتن دامیننس 17 درصدی، حدود 165 میلیارد دلار است. بعد از آن‌ها، برترین ارزها بر اساس معیار یعنی تتر، بایننس کوین، یو اس دی کوین، ریپل، بایننس دلار، کاردانو و سولانا، بازاری به ارزش (به ترتیب) 68، 47، 46، 23، 21، 14، 12 میلیارد دلار دارند. در این شرایط، پیش بینی قیمت 10 دلاری و بازار 252 میلیارد دلاری برای ارز استلار در آینده دشوار است.

حتی با شروع بعدی و صعود مجدد قیمت‌ها، نمی‌توان انتظار 10 دلاری شدن قیمت ارز استلار را داشت. بسته به روند پیشرفت و جذب سرمایه کل فضای کریپتوکارنسی، شاید بتوان قیمت 10 دلار را در سال 2030 و به بعد برای ارز استلار پیش بینی کرد.

آینده ارز استلار: پیش بینی قیمت استلار در سال های ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۰

استلار یک آلتکوین دیجیتال است که تحت نماد XLM معامله می‌شود. این آلتکوین پس از حباب تبلیغاتی کریپتو در سال 2017 بسیار محبوب شد و در بین 10 ارز دیجیتال برتر بازار قرار گرفت. این امر باعث شد تا در مدتی کوتاه استلار به یکی از قابل اعتمادترین دارایی‌های کریپتو در سراسر این بازار تبدیل شود.

آینده ارز استلار از آن زمان تاکنون دستخوش تغییرات زیادی قرار گرفت، به طوری که عملکرد ضعیفش در دو سال گذشته، باعث شد تا جایگاه خود را در بین ارزهای دیجیتال برتر بازار از دست بدهد؛ اما استلار در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ بار دیگر عملکرد قوی خود را نشان داد تا سرمایه‌گذاران را به آینده خود امیدوار کرده باشد. در این مقاله از اینومس به بررسی و پیش بینی قیمت استلار در سال های ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۰ می‌پردازیم.

شبکه استلار چیست و چطور کار می‌کند؟

استلار یک شبکه بلاکچین منبع باز برای پرداخت ارزهای دیجیتال است. سرمایه گذاران در اکوسیستم استلار می‌توانند تصاویر دیجیتالی از انواع پول مانند روپیه، یورو، پوند، دلار، پزو و غیره را ایجاد کنند و سپس از آن‌ها برای معاملات خود بهره ببرند.

هدف اصلی از تشکیل شبکه استلار این است که تمام سیستم‌های مالی جهان بتوانند با هم متحد شوند تا روی یک شبکه واحد کار کنند. همچنین استلار غیرمتمرکز است و توسط هیچ شخص ثالثی کنترل نمی‌شود. استلار به دلیل داشتن یک سیستم اتوماسیون توانسته مبادله و انتقال را سریع‌تر کند. برای درک روند اتوماسیون بگذارید مثالی در زیر بیاوریم:

«اگر بخواهید ETH را به کیف پول BTC بفرستید، باید ETH را بخرید و سپس آن را با BTC در یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) تعویض کنید و در نهایت آن را به کیف پول BTC بفرستید؛ اما در استلار باید ETH را به کیف پول BTC بفرستید. پروتکل این شبکه به طور خودکار ETH را با XLM تعویض می‌کند. دوباره XLM با BTC تعویض می‌شود و درنهایت BTC به مکان مشخص شده ارسال خواهد شد.»

تاریخچه قیمت استلار

کمترین قیمت ثبت شده برای XLM در نوامبر 2014 و حدود 0.0012 دلار بود. در ژانویه 2015، قیمت این ارز به 0.003 دلار و ارزش بازار آن به 15 میلیون دلار رسید.

در جولای 2016، قیمت به 0.001 دلار و در ماه می 2017، قیمت آن به 0.04 دلار رسید و در ماه های متوالی افت قیمت داشت اما با مشارکت IBM و KlickEX در اکتبر 2017 قیمت آن به 0.03 دلار رسید.

در ژانویه ۲۰۱۸ استلار به بالاترین قیمت خود یعنی ۰.۹۳ دلار رسید. پس از رسیدن به اوج قیمت در اوایل سال ۲۰۱۸، سقوط کرد و تا پایان سال، این ارز بیش از ۹۱ درصد کاهش یافت و به ۰.۰۹ دلار رسید.

بالاترین قیمت استلار در سال 2019، 0.16 دلار بود، در حالی که پایین‌ترین قیمتش در همین سال به 0.04 دلار رسید. اوضاع در اوایل سال 2020 نسبتاً خوب بود، اما سقوط بازار در پنجشنبه سیاه کریپتو، باعث شد تا استلار به 0.03 دلار برسد. هر توکن XLM در اوایل سال 2021 به 73 سنت رسید، اما در ادامه افزایش یافت. این ارز دیجیتال در ماه می سال 2021 به بیش از 0.79 دلار رسید.

با نزدیک شدن به زمستان کریپتو، قیمت توکن XLM کاهش یافت و در 13 ژوئن 2022 به 0.1 دلار رسید. استلار تا پایان سال 2022، 92 درصد از ارزش خود را از دست داد و به حدود 0.07 دلار، کاهش یافت. با این حال، افت‌های چند سال این سوال را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده است که«آینده استلار امیدوار کننده است؟» بگذارید در ادامه مطلب به این سوال پاسخ دهیم.

پیش بینی قیمت استلار در سال ۲۰۲۳

استلار ممکن است روند صعودی خود را ادامه دهد و تا پایان سال ۲۰۲۳ به قیمت ۰.۳۳ دلار برسد. بالاترین قیمت پیش بینی شده برای سال ۲۰۲۳ حدود ۰.۳۴ دلار است، اما قیمت در پایین‌ترین سطح خود شاید به حدود ۰.۲۸ دلار برسد.

حداقل قیمت             میانگین قیمت          حداکثر قیمت            سال

۰.۲۸       ۰.۳۳       ۰.۳۴       ۲۰۲۳

پیش بینی قیمت استلار در سال ۲۰۲۴

طبق پیش‌بینی‌های استلار برای سال ۲۰۲۴، این ارز ممکن است تا پایان سال به ۰.۳۶ دلار برسد. بالاترین قیمت پیش بینی‌شده برای سال ۲۰۲۴ ممکن است حدود ۰.۳۴ دلار و حداقل قیمت حدود ۰.۲۶ دلار باشد.

حداقل قیمت             میانگین قیمت          حداکثر قیمت            سال

۰.۲۶       ۰.۳۴       ۰.۳۶       ۲۰۲۴

پیش بینی قیمت استلار در سال ۲۰۲۵

طبق پیش بینی قیمت توکن XLM در سال 2025، این ارز دیجیتال ممکن است به بالای ۰.۴۴ دلار برسد. در حالی که پایین‌ترین قیمت روی ۰.۳۶ دلار خواهد ایستاد.

طبق پیش بینی وبسایت cryptonewsz، استلار ممکن است تا پایان سال 2025 حدود ۰.۴۸ دلار معامله شود. همچنین می‌توان انتظار داشت که این ارز دیجیتال رشدی تقریباً ۱۰۰ درصدی در هر واحد یا هر سهم به خود ببینند.

حداقل قیمت             میانگین قیمت          حداکثر قیمت            سال

۰.۳۶       ۰.۴۴       ۰.۴۸       ۲۰۲۵

پیش بینی قیمت استلار در سال ۲۰۲۶

پیش بینی می‌شود که قیمت استلار تا پایان سال ۲۰۲۶ به ۰.۴۲ دلار برسد. بالاترین قیمت پیش بینی شده برای سال ۲۰۲۶ حدود ۰.۴۰ دلار و حداقل به ۰.۳۴ دلار خواهد بود.

حداقل قیمت             میانگین قیمت          حداکثر قیمت            سال

۰.۳۴       ۰.۴۰       ۰.۴۲       ۲۰۲۶

پیش بینی قیمت استلار در سال ۲۰۲۷

پیش بینی می‌شود قیمت استلار تا پایان سال ۲۰۲۷ به ۰.۴۹ دلار برسد. بالاترین قیمت پیش بینی‌شده برای سال ۲۰۲۷ ممکن است حدود ۰.۵۲ دلار و در پایین‌ترین حالت حدود ۰.۳۸ دلار است.

حداقل قیمت             میانگین قیمت          حداکثر قیمت            سال

۰.۳۸       ۰.۴۹       ۰.۵۲       ۲۰۲۷

پیش بینی قیمت استلار در سال ۲۰۲۸

پیش بینی می‌شود قیمت استلار تا پایان سال ۲۰۲۸ به ۰.۵۳ دلار برسد. بالاترین قیمت در سال ۲۰۲۸ ممکن است حدود ۰.۶۰ دلار باشد. همچنین امکان دارد در پایین‌ترین سطح قیمتی خود یعنی ۰.۴۹ دلار بایستد.

حداقل قیمت             میانگین قیمت          حداکثر قیمت            سال

۰.۴۹       ۰.۵۳       ۰.۶۰       ۲۰۲۸

پیش بینی قیمت استلار در سال ۲۰۲۹

پیش بینی می‌شود که قیمت استلار تا پایان سال ۲۰۲۹ به ۰.۶۲ دلار برسد. بالاترین قیمت در سال ۲۰۲۹ در حدود ۰.۶۸ دلار و در پایین‌ترین قیمت ممکن است حدود ۰.۵۵ دلار باشد.

حداقل قیمت             میانگین قیمت          حداکثر قیمت            سال

۰.۵۵       ۰.۶۲       ۰.۶۸       ۲۰۲۹

پیش بینی قیمت استلار در سال ۲۰۳۰

پیش بینی می‌شود که قیمت توکن XLM تا پایان سال ۲۰۳۰ به میانگین ۰.۷۰ دلار برسد. بالاترین قیمت در سال ۲۰۳۰ حدود ۰.۷۵ دلار و قیمت در پایین‌ترین حالت ممکن است حدود ۰.۶۲ دلار باشد.

حداقل قیمت             میانگین قیمت          حداکثر قیمت            سال

۰.۶۲       ۰.۷۰       ۰.۷۵       ۲۰۳۰

پیش بینی قیمت استلار از نگاه کارشناسان

با نگاهی به تاریخچه تحلیل قیمت و پیش بینی آینده استلار، می‌توان بیان کرد که قیمت توکن استلار ممکن است صعودی باشد. این پیش‌بینی‌ها به هوش مصنوعی (AI) متکی هستند و بسیاری از عوامل تاثیرگذار که شاید در آینده نزدیک رخ دهند را لحاظ نمی‌کنند. با این حال بیایید ببینیم که پلتفرم‌های مشهور بازار در مورد پیش بینی قیمت استلار چه نظری دارند:

آینده ارز استلار از نظر کارشناسان Wallet Investor

به گفته کارشناسان Wallet Investor، استلار یک سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت عالی است. تا سال ۲۰۲۷، قیمت پیش‌ بینی ‌شده استلار در حدود ۰.۸۰۴۷ دلار خواهد بود. بنابراین، خرید استلار XLM می‌تواند سرمایه‎‌گذاری خوب باشد.

آینده ارز استلار از نظر کارشناسان Trading Beasts

طبق گفته کارشناسان Trading Beasts، قیمت استلار طی چند سال آینده به شدت افزایش خواهد یافت. پیش بینی می‌شود تا پایان سال ۲۰۲۴ میانگین قیمت‌ها حدود ۰.۴۰۴ دلار باشد.

آینده ارز استلار از نظر کارشناسان Capital

بر اساس پیش بینی کارشناسان وبسایت GOV Capital، قیمت استلار روند صعودی خواهد داشت. بنابراین، این ارز دیجیتال ممکن است در بلند مدت یک گزینه سرمایه‌گذاری خوب محسوب شود. قیمت توکن XLM در حدود ۰.۴۶ دلار طی پنج سال آینده قابل پیش بینی است.

دکمه بازگشت به بالا