علمی و پزشکیکسب و کار برتر ایرانی

معرفی بهترین خوشخواب برای دیسک کمر

راهنمای خرید بهترین تشک مناسب دیسک کمر

درد کمر و ستون فقرات همواره مشکلات رایجی هستند. با گذشت زمان، ستون فقرات انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهند و مستعد آسیب می‌شوند. و یا ممکن است بر اثر فعالیت یا حادثه‌ای این ناحیه از بدن دچار آسیب و درد شود. کشیدگی عضله، ترک و شکستگی، عارضه‌هایی هستند که ممکن است برای ستون فقرات رخ دهند. آمارها نشان می‌دهند که بیش از 65 میلیون آمریکایی از کمردرد رنج می‌برند که اغلب آنها ناشی از فتق یا دیسک کمر است. در برخی موارد خفیف کمردرد، به خودی خود بهبود می‌یابد اما در برخی دیگر بدون رعایت و حمایت مناسب از ستون فقرات، با گذشت زمان شدیدتر می‌شود.

یکی از مسائلی که بیمار دچار دیسک بیرون زده، با آن مواجه است درد بسیار به خصوص در زمان خواب است که منجر به اختلال در خواب می‌شود. در این زمان یک تشک خوشخواب مناسب دیسک کمر در تسکین درد تاثیر گذار بوده و باعث می‌شود ستون فقرات در زمان خواب در حالت مناسب قرار گیرند و فشار وارده به آنها کمتر و کمتر شود. فشار کمتر، درد را کاهش داده و خواب بهتری را برای فرد فراهم می‌آورد.

دیسک کمر چیست؟

ستون فقرات شامل مهره‌هایی است که مابین آنها ساختمان‌های غضروفی قرار گرفته است. این ساختمان‌های غضروفی مهره‌ها را به یکدیگر متصل کرده و کمک می‌کنند تا به راحتی حرکت کنیم. به این قسمت‌های عضروفی ستون فقرات، دیسک می‌گویند.

یک دیسک از دو قسمت تشکیل شده است، لایه بیرونی که ضخیم بوده و به آن حلقه می‌گویند و لایه داخلی که ساختمانی ژلاتینی داشته و به آن هسته دیسک می‌گویند. بیرون زدگی دیسک زمانی اتفاق می‌افتد که هسته‌ دیسک متورم شده و در نتیجه‌ی پارگی، بیرون می‌زند.

دیسک بیشتر در قسمت پایین کمر رخ می‌دهد، اما ناحیه گردن (ستون فقرات گردنی) نیز مستعد این عارضه می‌باشد. بیرون زدگی دیسک در نتیجه بیماری انحطاط دیسک که در اثر فرسایش مداوم رخ می‌دهد، نیز ایجاد می‌شود. همانطور که گفته شد با افزایش سن، دیسک‌ها انعطاف پذیری کمتری پیدا کرده و بیشتر مستعد آسیب می‌شوند. بلند کردن یک جسم سنگین با فشار به عضلات پشت به جای پاها می‌تواند منجر به دیسک کمر شود.

دیسک کمر منجر به سایر مشکلات ارتوپدیک نیز خواهد شد که در ادامه به این مشکلات اشاره شده است.

  • سیاتیک: بیرون زدگی دیسک، عصب سیاتیک را تحت فشار قرار می‌دهد و در نتیجه باعث درد شدید می‌شود. درد از ناحیه ران به ساق پا منتقل می‌شود.
  • تنگی کانال نخاعی: هنگامی که بیرون زدگی دیسک بر روی کانال نخاعی فشار وارد می‌کند تنگی کانال نخاعی رخ می‌دهد. تشک‌های مخصوص می‌توانند این فشار را کاهش و درد را تسکین بخشند.
  • انحراف ستون فقرات: بدن ممکن است برای کاهش فشار از روی عصب‌ها، از انحراف ستون فقرات استفاده کند که باعث کجی ستون فقرات می‌شود.

تشک مناسب دیسک کمر چه ویژگی‌هایی دارد؟

حالت خوابیدن، وزن بدن و نوع تشک خود را در نظر بگیرید. این عوامل به شما در پیدا کردن تشک مناسب دیسک کمر کمک می‌کند. توجه به این موارد و خرید یک تشک طبی استاندارد، درد ناشی از دیسک کمر را کاهش به میزان زیادی تسکین داده و کمک می‌کند تا خواب بهتری را تجربه کنید.

حالت خوابیدن و تاثیر آن بر انتخاب تشک مناسب کمر درد

به همان اندازه که خرید تشک مناسب اهمیت دارد، یک بالش استاندارد و مناسب نیز در خواب بهتر تاثیرگذار خواهد بود. هر حالت خوابیدن، نیاز به بالش مناسب دارد. بالش فاصله بین بدن و سطح تشک را پر می‌کند و ستون فقرات را در یک راستا نگه می‌دارد. فشار در قسمت‌های سنگین‌تر بدن ایجاد می‌شود. شدت بستگی به موقعیت بدن شما دارد. تشک مناسب دیسک کمر این فشار را برای خوابی راحت از بین می‌برد.

خوابیدن به پشت

خوابیدن به پشت بهترین حالت خواب برای کسانی است که دیسک آنها دچار آسیب شده است. خوابیدن به پشت، بدن و ستون فقرات را در حالت مناسب قرار می‌دهد. برخی از مخاطرات خوابیدن به پشت، خروپف و مشکل تنفسی در خواب است. وقفه تنفسی ممکن است زمانی ایجاد شود که جاذبه باعث می‌شود بافت نرم در پشت گلو جمع شود. همچنین اگر زبان به عقب برود و راه‌های تنفسی را مسدود کند نیز می‌تواند باعث مشکل تنفسی شود.

افرادی که به پشت می‌خوابند به یک تخت نسبتا نرم احتیاج دارند تا پهلوها و ناحیه کمر به خوبی محافظت شده و در حالت استراحت قرار گیرند.

خوابیدن به پهلو

خوابیدن به پهلو رایج‌ترین و سالم‌ترین حالت خواب است. این نوع حالت خوابیدن باعث تنفس بهتر، بهبود سلامت قلب و کاهش رفلاکس معده می‌شود. در این حالت خوابیدن، قرار دادن یک بالش بین زانو باعث کاهش فشار در لگن می‌شود. بهترین تشک برای افراذی که در این حالت می‌خوابند، تشک‌هایی با سطح نرم تا متوسط ​​است. این میزان استحکام باعث کاهش فشار در شانه‌ها و لگن می‌شود.

خوابیدن در حالت‌های مختلف

این افراد هر شب حالت خواب خود را تغییر می‌دهند و از مزایایی مانند ستون فقرات سالم و سلامت قلب بهره‌مند خواهند شد. با این حال، این افراد نیز با معایبی مانند کمردرد و خروپف روبرو هستند. بهترین نوع تشک برای آنها تشک‌هایی با سطح متوسط رو به سفت است. این استحکام باعث می‌شود در هر یک از حالت‌های خوابیدن احساس راحتی نسبی داشته باشند.

خوابیدن به روی شکم

خوابیدن روی شکم غیر معمول‌ترین حالت خوابیدن است. اکثر افراد آن را راحت نمی‌دانند. به دلیل فشار شدید بر ستون فقرات، خوابیدن روی شکم ممکن است منجر به کشیدگی گردن و کمردرد شود. قرار دادن یک بالش نازک در زیر لگن ممکن است مقداری فشار را کاهش دهد. بهترین تشک برای این افراد، یک تشک نسبتا سفت است که از فرورفتن در تشک جلوگیری می‌کند و به بدن اجازه می‌دهد تا در سطحی بالاتر استراحت کند.

بهترین مارک تشک طبی برای دیسک کمر

در صورتی که از کمر درد رنج می برید می بایست از نقش تشک در درد خود با خبر باشید. تشکی که ستون فقرات شما را به خوبی پشتیبانی کند درد کمر شما را بهبود خواهد بخشید. تشک های خیلی سفت یا خیلی نرم باعث ایجاد فشار بیشتر به ستون فقرات شما خواهد شد. در صورتی که یک تشک پشتیبانی کننده، تعادل مناسب را برای راحتی ستون فقرات شما و قرارگیری آن در موقعیت مناسب فراهم خواهد کرد.

درزیر به معرفی برخی از بهترین مدل های برندهای مختلف که برای افرادی با کمر درد مناسب است، می پردازیم:

1- تشک آی اوکسا پیر کاردین

تشک آی اوکسا پیر کاردین جزو اولین مدلی های طبی این برند محسوب می شود که دارای هسته داخلی بسیار قوی با ریباند ۱۸۰ می باشد. تراکم بالای تشک آی اوکسای پیر کاردین در حدی بالا می باشد که قدرت تحمل وزن های بالا ( تا ۱۸۰ کیلوگرم ) را نیز دارد. نوع قرار گیری اسفنج ها با تراکم های مختلف و همچنین نحوه اتصال آنها به گونه ای طراحی شده است که بالاترین حد دوام و ماندگاری را داشته باشد.

یک لایه نازک از اسفنج با تراکم سبک تر در لایه نهایی تشک به کار رفته است تا فشار کمتری در هنگام خواب به بدن شما وارد شود. در کل درجه نرمی و سفتی این تشک حدود ۷ یعنی بالاترین سطح می باشد که مناسب افرادی است که دوست دارند تشک به هیچ وجه حالت نرم نداشته باشد. تشک آی اوکسا پیرکاردین دارای ۷ سال ضمانت و خدمات پس از فروش است و همچنین ۲ سال گارانتی تعویض از نمایندگی تشک خوشخواب دارد. ارتفاع ( ضخامت ) تشک آی اوکسا حدودا ۲۶ سانتی متر است.

2 – تشک پیر کاردین مدل آی اونا

 تشک آی اونا یکی از پر طرفدار ترین و پرفروش ترین محصولات طبی پیر کاردین می باشد. اگر تشک طبی ای مد نظر دارید که دارای سطح رویه نسبتا نرم باشد تشک آی اونا یکی از بهترین گزینه ها می باشد. در سطح رویه این تشک از پد با اسفنج اچ آر استفاده شده است که باعث می شود سطح رویه تشک حالتی متعادل داشته باشد. هسته داخلی این تشک مانند مدل قبل خود ( آی اوکسا ) دارای ریباند با تراکم حدود ۱۸۰ می باشد. نوع ترتیب و اسمبل لایه های اسفنج در این تشک از هسته مرکزی تا لایه های بیرونی به ترتیب از سفت به سمت نرم پیش می رود.

تشک آی اونا دارای یک رویه سفت و یک رویه نرم می باشد که شما متناسب با ارگونومی بدن می توانید از هر دو سمت استفاده نمایید. پارچه سطح رویه تشک آی اونا از نوع پنبه ای و ضد حساسیت می باشد و همچنین از خاصیت فلز نقره برای جلوگیری از یون های منفی در این تشک به کار رفته است. تشک آی اونا دارای ۸ سال خدمات پس از فروش و همچنین ۲ سال گارانتی تعویض هسته داخلی می باشدو هم چنین دارای ارتفاع حدود ۳۰ سانتی متر است.

3 – تشک پیر کاردین مدل اسمارت

بی شک یکی از جذاب ترین تشک های پیر کاردین مدل اسمارت می باشد. تشک اسمارت دارای سطح رویه مموری فوم می باشد. مموری فوم به کار رفته در سطح رویه تشک اسمارت شکل پذیری بالایی دارد و باعص می شود با گرما و وزن بدن شکل و فرم بدن شمارو به خود بگیرد. اگر مجبور هستید از تشک تمام طبی استفاده نمایید ولی نمی خواهید سطح رویه سفتی داشته باشد تشک اسمارت یکی از بی نظیر ترین انتخاب ها می تواند باشد زیرا وجود مموری فوم آرامش خواب شما را بیشتر می کند.

مموری فوم یک آپشن اضافی در لایه آخری تشک محسوب می شود که باعث می شود فشار کمتری به بدن شما در هنگام خواب وارد شود. تشک اسمارت دارای یک رویه نرم و یک رویه سفت می باشد ولی در هسته داخلی آن ریباند با تراکم حدود ۱۸۰ به کار رفته است که هسته ای فوق العاده قوی دارد. پارچه سطح رویه تشک اسمارت مانند مدل های هم رده طبی خود کاملا پنبه ای و دارای خاصیت الیاف نقره می باشد. ارتفاع تشک اسمارت حدودا ۳۱ سانتی متر می باشد و همچنین دارای ۱۰ سال خدمات پس از فروش و ۲ سال گارانتی تعویض هسته داخلی است.

4 – تشک طبی مموری رویان خواب

تشک طبی مموری رویان خواب نیز یکی دیگر از گزینه های طبی با سطح رویه نرم می باشد. ارتفاع تشک طبی مموری رویان خواب حدود ۲۷ سانتی متر است و در یک رویه آن مموری فوم به کار رفته است. مموری فوم به کار رفته در سطح رویه تشک رویان خواب دارای تراکم و شکل پذیری نسبتا خوبی می باشد و برای افرادی که می خواهند تشک طبی مموری فوم دار با هزینه اقتصادی خریداری کنند یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود. سطح رویه دیگر این تشک نسبتا سفت می باشد و هر دو سمت تشک طبی مموری قابل استفاده است. قسمت نرم این تشک دارای درجه نرمی و سفتی حدود ۵.۵ الی ۶ می باشد که دارای ۸ سال ضمانت ( خدمات پس از فروش) است.

آتوسا خوش خواهد

من آتوسا، خبرنگاری که تعهدی عمیق به خدمت به مردم دارم. در این سایت، با تمرکز بر مسائل مهم اجتماعی و اقتصادی، تلاش می‌کنم تا صدای گروه‌ه‌های نادیده گرفته شده را به گوش شما برسانم و برای ایجاد عدالت و برابری در جامعه تلاش کنم.
دکمه بازگشت به بالا