اجتماعیکسب و کار برتر ایرانی

چگونه به کودک خود کمک کنیم تا با لباس ارتباط برقرار کند

8 روش روانشناسی برای پوشاندن لباس به کودکان

آیا پوشاندن لباس به کودکان و نوزادان بیشتر از لباس پوشیدن شما به طول می‌انجامد؟ خوب ما این جا هستیم تا به شما کمک کنیم. در واقع سعی داریم تا در این مقاله توصیه‌های روانشناسی را بیان کنیم تا هر گونه دردسر و درگیری برای پوشاندن لباس کودکان و نوزادانتان به پایان برسد. با ما در مقاله‌ی 8 روش روانشناسی برای پوشاندن لباس به کودکان همراه باشید. جهت خرید لباس پلیس پسرانه، لباس چریکی بچه گانه و دریافت لیست قیمت لباس پلیسی با ما تماس بگیرید.

کاهش تعداد انتخاب‌های لباس‌هایی که کودک باید بپوشد

بیشتر کودکانی که با انتخاب لباسی که می‌خواهند بپوشند، مشکل دارند، کودکانی هستند که نسبت به لباس‌ها حساسیت از خود نشان می‌دهند. حالا این موضوع به بافت، رنگ و این که چگونه لباس روی بدن نمایان می‌شوند و غیره ارتباط داشته باشد، فرقی ندارد، در هر صورت لباس‌ها می‌توانند باعث بروز واکنش‌هایی در کودکان شوند که اغلب اوقات این واکنش‌ها منفی و سرسختانه می‌باشند.8 روش روانشناسی برای پوشاندن لباس به کودکان

زمانی که کودکتان انتخاب‌های بسیاری پیش رو داشته باشد، مخصوصاً آن دسته از کودکانی که در این زمینه بسیار حساس می‌باشند، واقعاً شرایط هم برای والدین و هم برای کودک بسیار سخت و استرس زا می‌شود. بهتر است حداقل به کودکان خود دو نوع لباس ارائه کنید تا از میان آن‌ها به انتخاب بپردازند. به این ترتیب تصمیم گیری بسیار برای آن‌ها ساده‌تر خواهد شد و هم چنین از این که کودک تمرکز خود را از دست بدهد و خسته شود نیز جلوگیری به عمل می‌آید.

در خرید لباس کودکانه حتما به سلیقه و تأیید آنها احترام بگذارید

زمانی که با کودک خود به خرید می‌روید، شاید خیلی وسوسه شوید که کودکتان لباس‌هایی را پرو کند که خودتان بسیار ترجیح می‌دهید و به این ترتیب نظر کودک خود را بابت خرید آن‌ها نمی‌پرسید. اما مطمئن باشید اگر لباسی برای کودک خود خریداری کنید که باب میلشان نباشد، اصلاً تمایلی به پوشیدن آن ندارد.

بسیار اهمیت دارد تا آیتم‌هایی را بیاید که هر دوی شما روی آن توافق دارید، به این ترتیب کمد لباس کودکتان نیز مملو از لباس‌های بلا استفاده نمی‌شود. بسیاری از کودکان نسبت به بافت لباس‌ها حساس می‌باشند، به این ترتیب این که در پوشیدن آن‌ها احساس راحتی داشته باشند، بیش از هر چیزی اهمیت دارد. به طور مثال شاید ما به عنوان والدین لباسی را برای کودک خود انتخاب کنیم که نرم و لطیف باشد، اما واقعاً از داخل موجب خراش دادن و خارش پوست کودک شود. از این رو به کودک خود اعتماد کنیدتا در پوشاندن لباس به کودکان با موانع کمتری روبه‌رو شوید.

در پوشاندن لباس به کودکان صبور باشید!

به عنوان والدین لازم است بدانید که کودکان سعی ندارند تا شما را اذیت کنند و یا سرسختانه رفتار کنند، آن‌ها تنها نسبت به برخی موارد مشخصی، حساس می‌باشند. این امر برای والدین صبر و شکیبایی و درک بیشتری می‌طلبد. زمان گذاشتن و صبور بودن دو موردی است که باید به کودک خود بدهید و مطمئن باشید که آن‌ها در انتها از شما متشکر خواهند بود.

خرید کردن را برای کودک خود بسیار هیجان انگیز و جالب بسازید.

خرید کردن با کودکتان می‌تواند واقعاً چالش بزرگی به نظر برسد، اما اگر این کار را به درستی انجام دهید، تبدیل به یک تجربه خوب و به یاد ماندنی می‌شود. یاد بگیرید که کودکتان چه نوع لباس و یا رنگ لباس‌هایی دوست دارند و موجب هیجان و شادی آن‌ها می‌شود. اگر اولویت‌های منحصر به فرد کودکان را بشناسید، مطمئن باشید که خرید لباس با کودکان آن گونه که فکر می‌کنید، سخت نخواهد شد. بهتر است قبل از خرید رفتن با کودک خود گفت و گویی درباره اولویت‌های و انتخاب‌هایشان داشته باشید و از اطلاعاتی که به دست می‌آورید در طول خرید لباس برای کودکان خود، استفاده کنید. این کار باعث می‌شود پوشاندن لباس به کودکان راحت‌تر انجام شود.

لباس‌ها را از قبل آماده کنید

کودکان در هنگام صبح به سختی از خواب بیدار می‌شوند و تا مدت‌ها تلو تلو می‌خورند و خیلی حواسشان نیست. از این رو اگر بخواهید با عجله لباس‌هایی را برای آن‌ها انتخاب کنید، اصلاً نتیجه خوبی به دست نمی‌آورید. بهتر است از یک روز قبل با کودک خود لباس‌های مورد نظر را انتخاب کنید و آماده نمایید تا صبح بعد از خوردن صبحانه، آن‌ها را بپوشد. دیگر نه عجله‌ای در کار است و نه گفت و گو و نه ایرادی. به این ترتیب صبح هم برای شما و هم برای کودک، با آرامش و بدون استرس شما آغاز می‌شود. شما این طور فکر نمی‌کنید؟ در ادامه مقاله 8 روش روانشناسی برای پوشاندن لباس به کودکان به روش های دیگر می‌پردازیم.

لایه لایه به آن‌ها لباس بپوشانید

اگر لایه لایه و یا به عبارت دیگر تک تک لباس‌های کودک را بپوشانید، در واقع به آن‌ها فرصت بیشتری می‌دهید و این صبر و حوصله می‌تواند به آرام کردن آن‌ها نیز کمک کند. شما می‌توانید سویشرت و کفش‌های مورد علاقه کودکانتان را نیز در کیفشان قرار دهید، به این ترتیب نه تنها به آن‌ها می‌فهمانید که به فکرشان هستید، بلکه آن‌ها می‌دانند که حق انتخاب دارند. مطمئن باشید که داشتن حق انتخاب لباس پوشیدن برای کودکان بسیار اهمیت دارد.

در پوشاندن لباس به کودکان، دلسوز باشید

قبل از این که کودکتان را سرزنش کنید که نمی‌تواند بدون کمک شما لباس بپوشند، به دوران کودکی خود نیز فکر کنید. آیا خودتان در همین موقعیت قرار نداشتید و نمی‌توانستید به خوبی تصمیم بگیرید که چه لباسی برای شما مناسب می‌باشد؟ این جا دقیقاً موقعیت و شرایطی است که کودک نیاز به دلسوزی و مهربانی شما دارد.

از این رو، دفعه بعدی که به کودک خود لباس می‌پوشید و مشاهده کردید که شروع به داد و بیداد و ایراد گرفتن می‌کند، به آن‌ها بگویید که می دانید که چقدر انتخاب لباس و یافتن بهترین لباس برای پوشیدن سخت است و شما این موضوع را درک می‌کنید. مطمئن باشید به این ترتیب تنش را کاهش می‌دهید و صلح و آرامش برقرار می‌شود.

به کودک خود اطمینان خاطر بدهید

این که به کودک خود یادآوری کنید که برای خرید لباس برای آن‌ها چقدر زمان و هزینه صرف کردید، اصلاً روش مناسبی نمی‌باشد، شما نباید به کودک خود احساس گناه بدهید. به جای این که کودکتان را به این ترتیب سرزنش کنید تا بالاخره لباسی را برای پوشیدن انتخاب کند، به آن‌ها بگویید که می‌خواهید لباس‌هایی که دوست ندارند را به شخص دیگری ببخشید.

شما به این ترتیب به کودک خود یاد می‌دهید که برای بخشیدن به دیگران سخاوتمند باشد. شما باید کودکتان را تشویق کنید تا بابت لباس‌هایی که هدیه گرفته است، قدردان و متشکر باشد، اما در عین حال اگر آن‌ها را دوست ندارد، به دوست و یا شخص دیگری ببخشد و این موضوع اصلاً اشکالی ندارد و نباید کودکتان را سرزنش کنید که چقدر پول بابت آن کادو و یا هدیه صرف شده است. امیدواریم از خواندن مقاله‌ی 8 روش روانشناسی برای پوشاندن لباس به کودکان لذت برده باشید.

دکمه بازگشت به بالا