چگونه بهترین وکیل در ساری را پیدا کنیم؟

بهترین وکیل پایه یک دادگستری ساری برای کسب این عنوان چه مراحلی را طی می کند؟

بهترین وکیل در ساری به شخصی گفته می شود که بعد از سپری کردن دوره تحصیلات دانشگاهی در مقطع لیسانس و یا بالاتر در ساریه حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی یا هم تراز آن در حوزه علمیه، در آزمون کانون وکلای دادگستری که هر سال یک بار برگزار می گردد، در رقابتی دشوار و رقابتی موفق شده باشد، معدل و ترازی کسب کند که بتواند در بین رقبای بسیاری که دارد به عنوان کارآموز وکالت قبول شود.

طول دوره کارآموزی 18 ماه است و بعد از آن آزمونی به نام اختبار به شکل کتبی و مصاحبه علمی شفاهی برگزار می گردد و شخصی که موفق به قبولی در مجموع 2 آزمون کتبی و شفاهی فوق گردد، مجاز می شود که در مراسم تحلیف حضور پیدا کند که در مراسم یادشده بعد از گذراندن تشریفات و اتیان سوگند توسط ایشان، وی به عنوان بهترین وکیل پایه یک دادگستری ساری یا وکیل پایه یک دادگستری ساری نائل می گردد.

چگونه می توان بهترین وکیل پایه یک دادگستری ساری را شناخت؟

در صورتی که فردی خودش را بهترین وکیل پایه یک دادگستری ساری بنامد، الزاما می بایست تابلوی وکالت در بدو فضای ورودی آن مجتمع نصب شده باشد و همین طور کارت و پروانه وکالت داشته باشد همین طور پروانه وکالت در دفتر وکیل نصب شده باشد؛ به گونه ای که با مراجعه موکل به دفتر وکیل کاملا قابل دیده شدن را داشته باشد. این موارد نشانه هایی است که الزاما یک وکیل پایه یک دادگستری ساری قانونمند است که می بایست رعایت نماید و در دفتر وکالتش این موارد را دارا باشد تا افراد با دیدن این موارد و ادله از جمله پروانه و تابلوی وکالت نسبت به درستی و احراز هویت شخص وکیل به یقین حاصل کنند.

در بسیاری از موارد رویت می گردد که اشخاصی، خود را جای بهترین وکیل در ساری معرفی می نمایند و حتی قراردادی را امضا می نمایند. اما کمی بعد موکلین متوجه می گردند که این افراد به ظاهر وکیل، همگی دلال بوده و در واقع واسطه هستند. متاسفانه این افراد سو استفاده های زیادی در جایگاه وکالت و قضاوت می نمایند و به عنوان شخص وکیل مبالغ زیادی را از موکلین اخاذی می نمایند. در نتیجه شایسته است افراد با علم، تحقیق و آگاهى کامل و شناسایی مطمئن بهترین وکیل پایه یک دادگستری ساری و داراى پروانه نسبت به عقد قرارداد و تنظیم وکالت نامه و پیگیرى امور حقوقی اقدام کنند.

وکالت چه انواعی دارد؟

وکالت به اقسام متفاوتی تقسیم می شود، این اقسام عبارت است از:

  • وکیل انتخابی: در مواردی از وکیل انتخاب استفاده می شود که شخصی بهترین وکیل در ساری را برگزیده و با انعقاد قرارداد وکالت از او درخواست می کند: وکالت او را برای احقاق حقش در مراجع قضایی برعهده بگیرد.
  • وکیل تسخیری: در مواردی از وکیل تسخیری استفاده می شود که دعوایی کیفری در جریان بوده و برخلاف ضرورت حضور وکیل، در دادرسی و محاکمات، به دلیل امتناع متهم از گرفتن بهترین وکیل در ساری و یا نداشتن بضاعت مالی برای این کار، وکیلی برای دفاع از متهم وارد پرونده نگردیده است که در این حالت به تشخیص دادگاه، از بین وکلای دادگستری وکیل رایگان برای او اخذ می گردد.
  • وکیل معاضدتی: در مواردی از وکیل معاضدتی استفاده می شود که افراد برای احقاق حقوق خویش در دعاوی حقوقی به وکالت نیاز دارند ولی به دلایلی اخذ بهترین وکیل در ساری برای آنان ممکن نیست، با تشخیص عسر و حرج موکل از سوی دادگاه یا تشخیص کمسیون معاضدت کانون وکلا، در این موارد وکیلی به طور رایگان وظیفه دفاع از حقوق شخص معسر را بر عهده می گیرد.
  • وکیل اتفاقی: در صورتی که فردی تحصیل کرده ساریه حقوق باشد ولی شغل او وکالت نباشد، در خواست کند که به طور اتفاقی برای حل مشکلاتی که بستگان نزدیک او در مراجع قضایی دارند، بیرون از چرخه و آزمون های سخت کانون وکلای دادگستری، از این کانون برای همان مورد خاص پروانه وکالت موردی بگیرد، با گذراندن مراحل قانونی و پرداخت هزینه مربوط به آن امکان این را دارد که به این امر اقدام نماید.

چگونه کار خود را به بهترین وکیل پایه یک دادگستری ساری بسپاریم؟

بهترین وکلا برای شما کسانی هستند که تخصص دارند.

برای انتخاب بهترین وکیل برای شما، دادسان شرایطی از جمله:

  • رزومه و قیمت پیشنهادی از چند وکیل
  • هزینه مشاوره اولیه
  • پیشنهاد متنی از چند وکیل متخصص کار خود
  •     امتیاز سایر کاربران به وکلا

را در نظر گرفته است و کافی است درخواست خود را ثبت فرموده تا موارد فوق را از چند وکیل دریافت بفرمائید.

هزینه اخذ بهترین وکیل پایه یک دادگستری ساری چگونه است؟

هزینه اخذ بهترین وکیل پایه یک دادگستری ساری معمولا درصدی از مبلغ مورد مطالبه می باشد.

راهنمای انتخاب وکیل در ساری

این روزها که تعداد وکلای دادگستری افزایش یافته است، سوالی که پیش می‌آید این است که در انتخاب وکیل چه معیارهایی را رعایت کنیم؟ کارشناس حقوقی به این پرسش چنین پاسخ می‌دهد: در انتخاب یک وکیل احساس مسئولیت فرد امری اساسی خواهد بود؛زیرا رابطه وکیل و موکل مبتنی بر اعتماد طرفین است. وکیل از راه‌های قانونی و پیچ‌وخم‌هایی‌ که در قوانین می‌شناسد، می‌تواند موکل را فریب دهد یا کار او را به تعویق بیندازد؛ وکیل از ما با فراهم کردن لیست 10تایی از وکلای برتر در ساری، انتخاب بهترین وکیل در ساری را برای شما کاربران راحت‌تر کرده است تا اگر از لحاظ حقوقی، گره‌ای در کارتان افتاده، به کمک وکلای متخصص ساری باز شود. ما در این مقاله به معرفی گزیده ای از 10 وکیل برتر در ساری می‌پردازیم.

بنابراین باید وکیلی را انتخاب کرد که اخلاق‌مدار باشد. این وکیل دادگستری توصیه می‌کند: برای شناخت بهتر از وکیل مناسب می‌توان از مشورت یا مشاوره با چند وکیل و مقایسه راهنمایی‌های آنان استفاده کرد؛ در این صورت می‌توانیم وکیلی را که آگاهی بیشتر و تجربه بیشتری درپرونده‌های درست و موفق داشته را انتخاب کنیم. اما این نکته را نیز باید در نظر داشت که تجربه و آگاهی در امر وکالت به هیچ عنوان به سن و سال بر نمی‌گردد؛ چه بسا ممکن است وکلای جوانی در این حرفه فعالیت کنند که آگاهی آنها از برخی وکلای باسابقه بسیار بیشتر باشد.

 همچنین دستمزد نیز می‌تواند معیار دیگری برای انتخاب باشد؛ زیرا برخی از وکلا در حال حاضر از تعرفه‌ای که برای آنها مشخص شده تبعیت نمی‌کنند؛ بنابراین منصف بودن وکیل نیز می‌تواند یکی دیگر از معیار های انتخاب درست باشد. معمولاً‌ در انتخاب وکیل،‌ کسانی که خود اطلاعاتی از ویژگی‌های مثبت وکیلی خاص دارند یا به دلیل تجربه موفق شخصی دیگر وکیلی را می‌شناسند، بهتر است به همان فرد ‌مراجعه کنند اما در ضورتی که نمیدانید به کدام وکیل در شهرتان مراجعه کنید که در موضوع پرونده شما اطلاعات کافی و تخصص دارد یا خیر شما میتوانید با مراجعه به سامانه وکیل نوین وکیل متخصص رو در شهر خودتون پیدا کنید و با نظر مثبت و منفیتان نسبت به هر وکیل آن را به دیگران معرفی و یا منع نمایید .

 در مجموع، مهم‌ترین عامل در انتخاب یک وکیل، فارغ از مسائل فنی و حقوقی، خصوصیات اخلاقی و حسن شهرت واعتمادی است که اشخاص مختلف به وکیل دارند و به این عامل مهم همواره باید توجه داشت. از سوی دیگر، لازم است وکیل در حوزه مرتبط با دعوایی که در دادگاه دارید،‌ مهارت کافی هم داشته باشد. مثلاً اگر دعوی شما کیفری است شما نیاز مند به وکیلی هستید که مهارت کافی در حیطه کیفری داشته باشد . اگر شما این امر که وکیل مورد نظرتان تخصص کافی دارد یا خیر و نمیدانید به کجا مراجعه نمایید میتوانید از مسئولان وکیل نوین تقاضا کنید تا متناسب با پرونده شما از وکلای متعدد  به شما معرفی نماید .

 تخصص

بعد از انتخاب وکیل بر اساس پرونده شما متخصص ترین وکیل در ساری به شما معرفی خواهد شد.

بازگشت وجه

حق الزحمه وکیل تا زمانی که شما از مشاوره راضی نیاشید به وکیل پرداخت نخواهد شد و در صورت نارضایتی وجه به شما بازگردانده خواهد شد.

اطمینان

تمام وکلای وکیل نوین در ساری اجازه فعالیت دارند از فیلتر های مختلفی رد شده اند و دارای تجارب بسیار زیادی هستند.

محرمانه

تمام اطلاعات مشاوره و پرونده شما نزد وکلای وکیل نوین کاملا محرمانه و امن می باشد.

سرعت

پس از اعلام نیاز به مشاوره یا درخواست وکیل از سمت شما،سریعا از دفتر مرکزی مشهد با شما تماس گرفته خواهد شد و زمان مشاوره را به شما اعلام خواهد کرد

دکمه بازگشت به بالا