نماشویی با جرثقیل چگونه است؟

روش های مختلف نماشویی در انواع سطوح نمای ساختمان

نماشویی یعنی کلیه کارهایی که با هدف از بین بردن آلودگی ها و جرم ها از نمای ساختمان که توسط ارتفاع کاران و متخصصین شستشوی نما انجام می شود تا از نفوذ آلودگی ها به خورد نمای ساختمان جلوگیری شود. به طور کلی نماشویی ساختمان شامل نظافت نمای بیرونی ساختمان با استفاده از دستگاه نماشویی و مواد های شوینده و همچنین مواد های نانو می شود که با روش های مختلفی در انواع سطوح نمای ساختمان ها انجام می شود می باشد.

اگر نمای ساختمان شما چرکین و آلوده شده بهتر است قبل از نفوذ جرم ها به خورد سطوح سنگ نمای ساختمان اقدام به شستشوی نمای ساختمان خود کنید تا از خراب شدن نما جلوگیری شود. به طور معمول نمای ساختمان ها برای سالم ماندن باید در بازه های زمانی مختلف و مشخصی شستشو شوند به این دلیل که پس از گذشت زمان و با نشستن گرد و غبار و دوده ها بر روی نمای ساختمان و همچنین بارش باران های اسیدی موجب نفوذ جرم ها به خورد نمای ساختمان می شود و تنها راه جلوگیری از این مشکل نماشویی ساختمان و استفاده از مواد های نانو آب گریز می باشد.

اگر نمای ساختمان شما در بازه های زمانی مختلفی شستشو شود نمای ساختمان شما تمیز تر خواهد ماند و همچنین قیمت نماشویی ساختمان بسیار کمتر از هزینه نماشویی و شستشوی نمای یک ساختمان کثیف و آلوده خواهد شد. همان طور که می دانید زیبایی و طراحی نمای ساختمان ها در بالا بردن ارزش ملک نقش بسیار مهمی را دارد و به نوعی وضعیت نما کت و شلوار نمای ساختمان شما می باشد پس بهتر است به نظافت و نگهداری نمای ساختمان خود اهمیت ویژه ای هم قائل باشید تا ارزس ملک شما هم بالا باشد.

قیمت نماشویی چگونه محاسبه می شود؟

برای تعیین  عوامل مختلفی وجود دارد که باید توسط کارشناسان و مشاورین شرکت های نماشویی برسی و سپس با توجه به وضعیت فعلی ساختمان تعیین نرخ شود. معمولا اکثریت شرکت های اجرا کننده خدمات کفسابی در کرج می باشند و بیشترین تقاضای نماشویی در استان تهران و کرج می باشد.

به طور کلی کارشناسان و مشاورین شستشوی نما میزان تعیین قیمت را با توجه به فاکتور هایی که در لیست زیرارائه شده است مشخص می کنند شامل:

 • یکی از مهم ترین عواملی که در تعیین قیمت نقش دارد متراژ نمای ساختمان و همچنین ابعاد آن می باشد. یعنی شخص متخصص در اولین مرحله باید به میزان ارتفاع نمای ساختمان و همچنین متراژ کلی نما دقت کند و قیمت را با توجه به هر متر مربع معین کند که معمولا برای ساختمان هایی که متراژ بالایی دارد قیمت اجرا کمتر می شود.
 • روش و نحوه نماشویی ساختمان یکی دیگر از مهم ترین فاکتور ها برای شستشوی نما می باشد و حتما باید به نحوه شستشوی نمای ساختمان که به صورت نماشویی با طناب باشد یا داربست و یا کلایمر دقت شود. زیرا نرخ اجرای کار در هر روش با توجه به سختی کار متفاوت می باشد و قطعا در تعیین نرخ هم موثر خواهد بود.
 • موقعیت مکان جغرافیایی و دسترسی مسیر شهری در تعیین نرخ موثر می باشد و قطعا قیمت اجرای نماشویی در تهران و کرج کمتر از سایر شهر های دیگر می باشد. یکی از دلایلی که قیمت نماشویی در تهران کمتر از شهرهای دیگر می باشد همان طور که در اول بند اشاره شد این است که اکثریت شرکت های اجرا کننده خدمات نظافت نمای بیرونی ساختمان در تهران می باشند و دسترسی شهری به پروژه ها راحت تر از شهرهای دیگر می باشد.
 • نحوه نماشویی نما هم در میزان تعیین نرخ موثر می باشد. زیرا هزینه شستشو به صورت سند بلاست با هزینه شستشو به صورت واترجت کاملا متفاوت و متغییر می باشد و همچنین زمان اجرای کار در هر دو روش متغییر است پس باید به نحوه و روش شستشو هم توجه کرد.
 • میزان شدن آلودگی نمای ساختمان و همچنین مقدار مواد مورد نیاز برای پاکسازی و نظافت نمای ساختمان از فاکتور های بسیار مهم در تعیین نرخ نماشویی می باشد.
 • یکی دیگر از عوامل تاثییر گذار در هزینه نماشویی جنس نمای ساختمان و همچنین مصالح استفاده شده در نما می باشد. مثلا برای مثال هزینه شستشوی نمای آجری با نمای شیشه ای کاملا متفاوت می باشد و برای هر کدام از جنس نما ها مواد مختلفی استفاده می شود و زمان اجرای کار در هر کدام کاملا متفاوت می باشد.

تمامی موارد ذکر شده از فاکتور های بسیار مهم در تعیین قیمت شستشوی نمای ساختمان می باشند و نرخ ارائه شده توسط کارشناسان کفسابی شرکت تابناک و با توجه به موارد ذکر شده مشخص می شود.

انواع روش های نماشویی ساختمان

روش های مختلفی برای نماویی ساختمان وجود دارد که هر کدام با توجه به طراحی و وضعیت فعلی نمای ساختمان شما انتخاب و اجرا می شود که شامل:

 • نماشویی با طناب
 • نماشویی با داربست
 • نماشویی با کلایمر
 • نماشویی با جرثقیل های سبد دار
 • نماشویی با بالابرهای هیدرولیکی

با کلیه مواردی که ذکر شد نماشویی ساختمان قابل اجرا بوده و در حال حاضر در سراسر کشور با تمامی روش ها نظافت نمای بیرونی ساختمان انجام می شود. و هر کدام از روش ها محدودیت ها و همچنین مزایا و معایب خود را دارند که در ادامه مطالب به توضیحات کاملی درباره انواع روش های نماشویی ساختمان خواهیم پرداخت.

به نقل از  یکی از بهترین روش هایی که برای اجرای شستشو و نظافت نمای بیرونی ساختمان خود می توانید استفاده کنید روش نماشویی با طناب می باشد.

نماشویی با طناب

روش نماشویی با طناب یکی از روش های پیشرفته و تخصصی برای نماشویی ساختمان می باشد که در حال حاضر در سراسر جهان از این روش تابعیت می شود و دارای استاندارد بین المملی می باشد. این روش یکی از کم هزینه ترین و مطمئن ترین روش ها برای ایمنی می باشد. ایمنی این روش کاملا مطئمن بوده و ثابت شده می باشد به نوعی که از این روش برای نماشویی برج های بسیار بزرگی همچون برج خلیفه و برج میلاد تهران استفاده می شود.

در این روش به دلیل عدم استفاده داربست یا کلایمر هزینه اضافه ای برای اجاره ابزار های کار در ارتفاع پرداخت نخواهد شد و کلیه مراحل شستشو با استفاده از طناب های راپل کاری و هارنس های کار در ارتفاع انجام می شود. افرادی که خدمات نماشویی با طناب را انجام می دهند باید از تجربه و حرفه بالایی برخوردار باشند و بتوانند تعادل خود را در هنگام استفاده از دستگاه نماشویی حفظ کنند. نام دیگر این روش نماشویی با راپل یا راپل کاری می باشد.

نماشویی با داربست

نماشویی با داربست یکی از روش های قدیمی و سنتی برای اجرای نماشویی ساختمان می باشد که خوشبخانه با پیشرفت تکنولوژی دیگری نیازی به استفاده از بستن داربست به جهت نظافت نمای بیرونی ساختمان نمی باشد. اما در بعضی از مواقع به دلیل عدم وجود کارگاه مناسب برای بستن طناب های راپل کاری و یا عواملی دیگری که امکان کار با طناب وجود نداشته باشد از روش نماشویی با داربست استفاده می شود. متخصصین شستشوی نمای شرکت کارابین راپل به جهت بالا بردن سطح ایمنی کار در زمان استفاده از داربست از هارنس های کار در ارتفاع و کمربند های ایمنی مخصوص داربست استفاده میکنند از خطرات احتمالی در اجرای کار جلوگیری شود.

نماشویی با کلایمر

یکی دیگر از روش های نشستشوی نمای ساختمان نماشویی با کلایمر است که معمولا در نماهایی که دسترسی اجرای کار با طناب سخت می باشد استفاده می شود. کلایمر یکی از دستگاه های نفر بر سبد دار می باشد که معمولا دو یا چهارز نفر با توجه به اندازه کلایمر نصب شده در نمای ساختمان می توانند از آن استفاده کنند و خدمات نماشویی ساختمان با کلایمر را انجام دهند.

نماشویی ساختمان با جرثقیل

نماشویی ساختمان با جرثقیل معمولا زمان هایی مورد استفاده قرار میگیرد که امکان استفاده از نماشویی با طناب و یا بستن داربست و کلایمر وجود نداشته باشد. در این روش از کار برای نماشویی ساختمان از جرثقیل های سبد دار استفاده می شود که قیمت نماشویی ساختمان و همچنین هزینه اجاره جرثقیل بین کارفرما و اجرا کننده کار توافقی محاسبه می شود.

نماشویی با بالابرهای هیدرولیکی

این روش هم معمولا برای ساختمان هایی امکان استفاده از طناب و بستن داربست و کلایمر وجود نداشته باشد استفاده می شود. از بالابرهای هیدرولیکی برای ساختمان هایی که ارتفاع آنها کم می باشد توسط شرکت کارابین راپل استفاده می شود.

نماشویی ارزان در تهران

در استان تهران به دلیل آلودگی ها و ساختمان های مدرنی که دارد وجود دارد میزان درخواست و تقاضای نماشویی بسیار بیشتر از سایر شهرهای دیگر می باشد. دودی شدن سطوح نمای ساختمان ها و همچنین بارش باران های اسیدی موجب کثیف شدن نماها و نفوذ جرم ها به سطوح نما شده است. شرکت نماشویی کارابین راپل خدمات و نماشویی ارزان را برای مشتریان تهرانی با بهترین کیفیت و ممکن انجام می دهد.

با انواع نماشویی ساختمان آشنا شوید

نماشویی نمای سیمانی

برای شستشوی نمای سیمانی از روش نماشویی با واترجت استفاده می شود. برای نماهای سیمانی سشستشو به صورت واترجت بسیار موثر می باشد و فشار بالای آب موجب بلند شدن کلیه جرم ها از سطوح نمای سیمانی می شود. معمولا نماشویی نمای سیمانی قبل از اجرای خدمات نقاشی نما استفاده می شود که زیر سازی بسیار خوبی برای نقاشی نما ایجاد میکند و طول عمر ماندگاری رنگ را بالا میبرد.

نماشویی با راپل

نماشویی با راپل نام دیگر نماشویی با طناب می باشد در کل راپل به معنی دسترسی پذیری با طناب می باشد. برای شستشویی نمای ساختمان ها بهترین روش استفاده از طناب و روش راپل می باشد. در این روش افراد ماهر و با تجربه با استفاده از طناب های صنعتی و ویژه با بهره گیری از تکنیک های صخره نوری به نمای ساختمان دسترسی پیدا کرده و عملیات شستشوی نما را انجام می دهند. نماشویی با کلایمر هم مانند روش های قبلی بدون نیاز به داربست می باشد.

کلایمر نام دستگاه های بالابر نفرات می باشد که در کشور ما به کلایمر معروف است. با استفاده از کلایمر هم می توان نمای ساختمان ها را شستشو داد هم رنگ آمیزی کرد نقاشی نمای ساختمان با کلایمر گروه نظافتی کفسابی ایران با استفاده از دستگاه های کلایمر می تواند نمای ساختمان ها بلند مرتبه و نما شیشه ای را بشوید

نماشویی با داربست

در روش نماشویی با داربست باید ابتدا جلوی ساختمان را با داربست به طور کامل تا انتهای ساختمان داربست کرد. این روش آخرین انتخاب برای شستشوی نمای ساختمان ها می باشد چون هم هزینه اضافی باید برای اجرای داربست پرداخت و هم اینکه زمان بیشتری برای اجرای کامل شستشو نیاز است و بهتر است از سایر روش های شستشوی نما بهره بگیرید و نماشویی راپل بهترین گزینه برای ساختمان های شهری می باشد. اما این به این معنی نیست که ما با داربست شستشو نخواهیم کرد. گاهی اوقات شرایط محیطی و شرایط ساختمان به نحوی می باشد که بهترین گزینه استفاده از داربست می باشد

نماشویی با جرثقیل

در شرایط خاصی که نه می توان از طناب و راپل استفاده کرد و نه می توان از کلایمر و داربست استفاده کرد. روشی دیگری هم می توان برای شستشوی نمای ساختمان ها استفاده کرد که آن استفاده از جرثقیل می باشد. در نماشویی با جرثقیل تکنسین های گروه کفسابی ایران با قرارگیری در کابین جرثقیل ها و با استفاده از دستگاه های شستشو نمای ساختمان ها را شستشو می دهند کفسابی و نماشويی کفسابی ایران با دارا بودن روزمه کاری درخشان در خدمت شماست.

گروه پيمانکاري کفسابی و نماشويی کفسابی ایران در امر خدمات نماشویی دارای اکیپ های مجرب می باشد که با استفاده از طناب، کلایمر، داربست و جرثقیل می توانند نمای خانه، محل کار، شرکت و محوطه های شما را همانند روز اول کنند گروه ما در امر نماشویی کمترین قیمت و بالاترین کیفیت را در اختیار شما میگذارد.

چه نماهایی قابلیت شستشو دارند ؟

می توان بی تردید گفت که تمام نماها را می‌توان شست و هر یک از نماها ابزار و مواد مخصوص به خود را دارند. انواع نماهای آجری ، شیشه ای، سیمانی ، بتنی، نمای سنگی، کامپوزیت، نمای HPL ، نماهای چوبی و آهنی قابلیت شستشو دارند اما هرکدام از نماهای ذکر شده با استفاده از مواد مختلف، دستگاه های مختلف و متدهای مختلفی شستشو می شوند.

نمای ساختمان‌ها با چه دستگاه‌هایی شسته می‌شود؟

برای شستشوی نماها از دستگاه واترجت و سندبلاست استفاده می‌شود. اين دستگاه در مدل‌های ۳ فاز و ۱ فاز در بازار موجود می‌باشد. البته اين دستگاه ها هم قدرت های مختلفی دارند که از ۹۰ بار تا ۵۰۰ بار موجود می‌باشد که گروه ما بسته به نوع کار، نوع نما، ارتفاع و هزاران موارد ديگر از دستگاه با قدرت مناسب استفاده می‌کند و نمايی متفاوت از روز اول به شما تحويل ميدهد

شستشوی نما با دستگاه واترجت

دستگاه واترجت چگونه کار می‌کند؟

دستگاه واترجت با ترکیب کردن آب با فشار بسیار زیاد و هوا می تواند انواع سطح نما را شستشو دهد البته اگه مواد بر روی نما ریخته شده باشد میتوان سلیس نیز به ترکیب آب و هوا مخلوط کرد که قدرت آن را چندین برابر می کند. در ضمن فشار آب و هوای خروجی از دستگاه واتر جت به اندازه ای است که می تواند انگشت را قطع کند پس در حین کار با دستگاه واترجت بهتر است موارد ایمنی به خوبی رعایت شود.

شستشوی نما با دستگاه سندبلاست

در شستشوی نما با دستگاه های سندبلاست بیشتر برای ساختمان های با نمای سنگی و آجری به کار می رود تا آب با فشار هرچه بیشتر و استفاده از مواد سیلیس بیشتر جرم های سخت و آلودگی های شدید از روی نمای ساختمان ها شسته شود

شستشوی نما با طی و دستمال

نماشویی با طی و دستمال زمانی انجام می شود که نمای ساختمان فاقد استحام برای شستشو با دستگاه واترجت باشد. معمولا نماهای شیشه ای و بعضی از نماهای کامپوزیت و اچ پی ال با طی و دستمال شسته می شوند تا آسیب به نمای ساختمان وارد نشود.

در روش شستشوی نمای ساختمان با طی و دستمال تکنسین های گروه کفسابی ایران با دقت حداکثری و با تجربه کاری بالایی که دارند سعی در شستشویی هرچه بهتر نما و نماندن آلودگی ها و لکه ها دارند. کیفیت کار شستشوی نما با طی و دستمال با شستشوی نما با دستگاه تفاوت عمده ای ندارد و فقط مدت زمان بیشتری احتیاج است تا نمای ساختمان با استفاده از مواد نانو و طی شسته شود

انواع مواد برای شستشوی نمای ساختمان ها کدامند؟

به طور کلی دو نوع مواد برای شستشوی نمای ساختمان ها با آب ترکیب می شوند و با دستگاه های قوی پمپ قدرتمند با مثل واترجت بر روی نمای ساختمان ها با فشار حداکثری پاشیده می شوند که سیلیس و مواد نانو هستند در ادامه به توضیح مختصر هرکدام میپردازیم

شستشوی نمای ساختمان ها با سیلیس

با استفاده از سیلیس میتوان انواع موادی که روی نماها و سنگ ها است را برداشته و سنگ را همانند روز اول کرد به طور مثال اگر بر روی سنگ های نما سیمان ریخته شود میتوان آن را برداشت اما در گودی و حفره های سنگ باقی می ماند که میتوان با استفاده از واترجت و سیلیس سنگ را پاک نمود.

شستشوی نمای ساختمان ها با مواد نانو

مواد نانو برای تثبیت شستشو به کار می رود اما به اشتباه به آن شستشوی نما با مواد نانو گفته می شود یا در مواردی بعضی از افراد کم تجربه برای جلب توجه مشتری از کلمه نماشویی با نانو استفاده می کنند، نماشویی امری جدا از تثبیت شستشو با نانو می باشد. ما از مواد نانو در مرحله آخر و برای ماندگاری بیشتر تمیزی در نمای ساختمان استفاده می کنیم و در داخل ساختمان هم از استفاده می کنیم.

به این صورت که در نمای ساختمان های سنگی آجری و یا سیمانی به طور معمول از دستگاه های واترجت و سندبلاست استفاده کرده و در نماشویی ساختمان های کامپوزیت شیشه ای و فریم لس از طی های مخصوص دسته کوتاه و دستمال، نما را شستشو می دهیم و در مرحله آخر برای جلوگیری از نفوذ ذرات گرد و غبار و آلودگی های محیطی از مواد نانو استفاده می کنیم که این مواد نانو بسیار تاثیر بالایی برای جلوگیری از نفوذ کثیفی به نمای ساختمان ها دارند و در بعضی از نماها تا حدود ۵ سال نما تمیز خواهد بود.

اگر نمای ساختمان شما آجری باشد بعد از شستشو و در مرحله آخر توسط مواد نانو ماسک می شود که در مقابل هر نوع آلودگی و آب و باران نفوذ ناپذیر است و خاصیت آبگریزی دارد (ضد آب و ضد شوره می شود) و اگر نمای ساختمان شما شیشه و یا کامپوزیت و یا سنگ باشد با مواد نانو بی رنگ ، نمای ساختمان شما را پوشش می دهیم که در مقابل هر نوع آلودگی ایزوله می شود و هیچ گرد و غباری نفوذ نخواهد کرد

نماشویی با راپل خطرناک است ؟

صد البته نماشویی ساختمان با داربست و یا کلایمر از اطمینان و تمرکز بالاتری نسبت به راپل است اما اکیپ شستشوی نمای گروه کفسابی ایران از تکنسین های متخصص و دارای تجربه تشکیل شده است و هیچ مشکلی در طی سال ها خدمت به هموطنان عزیز برای اکیپ راپل ما اتفاق نیافتاده است و در ضمن شرکت کفسابی و نماشویی کفسابی ایران این اطمینان را به مشتریان میدهد که تمام اکیپ ها دارای بیمه بوده و هیچ گونه جای نگرانی برای شما نیست حتی نیروهای هم تحت بیمه قرار دارند

امتیازات گروه کفسابی ایران نسبت به سایر گروه های شستشوی نمای ساختمان

یکی از امتیاز های برتر شرکت ما کار در ۲۴ ساعت شبانه روز است و یکی از بزرگترین افتخارات ما کار با بزرگانی همچون :

مهندس معماریان (دارای مدرک معماری از دانشگاه سرخالان،پرتغال)

گروه ساختمانی نوپت (ساخت و ساز در مینگه چویر،کشور آذربایجان)

گروه های نماشویی شرکت کفسابی ایران در کشورهای همسایه همچون (آذربایجان، ترکیه و عراق) دارای نمونه کار بوده و هیچ گونه نگرانی از لحاظ کیفیت نداشته باشید

مدیریت گروه کفسابی ایران جناب آقای کریمی می باشد که با تجربه بالای کار و استفاده از ابزارآلات پیشرفته و اکیپ های توانمند همواره توانسته اعتماد شما مشتریان گرانقدر را حفظ نماید.

دکمه بازگشت به بالا