خوردن هندوانه بعد از پیاده روی

بسیاری از کاربران به دنبال کیفیت، فواید، ارزش غذایی و بهترین زمان برای خوردن هندوانه در بدنسازی هستند و می خواهند بدانند که خوردن هندوانه چه تاثیری بر بدنسازی خواهد داشت. در این مقاله می خواهیم به طور کامل به نقش هندوانه در بدنسازی بپردازیم و پیشنهاد کنیم هندوانه بعد از تمرین بهتر است یا قبل از تمرین مصرف شود. هندوانه غذایی نیست که اغلب در رژیم غذایی بدنسازان گنجانده شود و به نظر می رسد که بسیاری از بدنسازان سعی می کنند کربوهیدرات های خود را از نشاسته هایی مانند برنج و جو دوسر دریافت کنند و میوه زیادی مصرف نکنند که باید در هنگام بریدن میوه ها بدانیم. آنها مواد مغذی مهمی را از دست می دهند علاوه بر اینها، هندوانه فواید بسیار دیگری نیز دارد که به عضله سازی و سوزاندن چربی کمک می کند.

زمانی که ورزشکاران می خواهند چربی بسوزانند و می خواهند کالری دریافتی خود را قبل از مسابقات یا رویدادهای دیگر کاهش دهند. آنها باید نکات زیادی را در نظر بگیرند. به عنوان مثال، هندوانه حاوی تنها 30 کالری و حدود 6 گرم قند در هر 100 گرم است. این در حالی است که یک موز به همان میزان 89 کالری و 12 گرم شکر دارد که 100 گرم است و علاوه بر این کشمش نیز در 100 گرم کشمش 296 کالری و 78 گرم قند دارد که با هندوانه بسیار متفاوت است. و حالا می دانید چرا باید بیشتر به هندوانه توجه کنید. در ادامه با سایت مجله امروزه همراه باشید.

آیا در بدنسازی از هندوانه استفاده کنیم یا خیر؟

بسیاری با این سوال روبرو هستند که آیا خاصیت هندوانه برای پوست می تواند بر تغذیه بدنسازی تاثیر بگذارد یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال باید عوامل زیادی را در نظر گرفت. هندوانه منبع عالی سیترولین است که به طور طبیعی به افزایش سطح اکسید نیتریک کمک می کند. جدا از همه اینها، بسیاری به دنبال خواص آب هندوانه در بدنسازی هستند که بهتر است بدانید با تحقیقات انجام شده آب هندوانه به ورزشکاران کمک می کند تا درد کمتری داشته باشند و بین جلسات بهتر بهبود پیدا کنند.

خوردن هندوانه بعد از بدنسازی چه تاثیری دارد؟

سوال رایج دیگری که ورزشکاران هندوانه خوار می پرسند این است که هندوانه را قبل یا بعد از تمرین بخورند. از آنجایی که بیشتر کالری هندوانه از کربوهیدرات ها تامین می شود، انتخاب خوبی برای مصرف بعد از تمرین محسوب می شود. زیرا به پر کردن ذخایر خالی گلیکوژن کمک می کند. علاوه بر این، فیبر موجود در آن یک مزیت و یک امتیاز محسوب می شود زیرا: هضم غذا را تسریع می کند و کمتر احساس نفخ می کند.

اما کارشناسان چه چیزی را توصیه می کنند. این برای افزودن مقداری پروتئین به میوه هایی است که بعد از تمرین استفاده می کنید، اما توصیه می کنیم برای انجام بهتر این فرآیندها با پزشک یا مربی حرفه ای خود مشورت کنید.

آیا هندوانه برای بدنسازی مفید است یا خیر؟

میوه ها یکی از محبوب ترین غذاهای قبل و بعد از تمرین برای بدنسازان هستند. اما اگر اهل بدنسازی هستید می دانید که برخی از میوه ها تاثیر بسیار بهتری دارند، حالا اگر به فکر مصرف هندوانه هستید بررسی می کنیم که هندوانه برای بدنسازی مفید است یا بد. هندوانه عموما برای بدنسازان مفید است زیرا انرژی لازم را قبل از تمرین تامین می کند و به دلیل داشتن ویتامین C و A به عنوان یک میوه بسیار خوب برای بدنسازی شناخته می شود، اگرچه کالری کمی دارد و بسیار راحت هضم می شود. همه اینها به ریکاوری عضلات کمک می کند.

ارزش غذایی هندوانه در بدن سازی

در این قسمت به بررسی محتوای غذایی هندوانه می پردازیم و مشخص می کنیم که تقریباً 152 گرم هندوانه با یک فنجان هندوانه خرد شده چقدر تغذیه دارد. ابتدا باید بدانید که این مقدار شامل موارد زیر است.

46 کالری

کربوهیدرات 11.5 گرم

سلول فیبر 0.6 گرم

0.2 گرم چربی

پروتئین 0.9 گرم

کالری

یکی از مهمترین مزایای هندوانه و فواید خرمالو این است که تقریباً کالری ندارد و استفاده از آن آسان است. یک فنجان هندوانه به طور متوسط ​​46 کالری دارد که معادل نصف برش نان است و به همین دلیل است که بسیاری از افراد استفاده از هندوانه را در بدنسازی توصیه می کنند. در واقع هندوانه یکی از بهترین میوه ها برای کاهش کالری بدنسازان در مرحله کاهش وزن است و البته میوه های دیگری نیز وجود دارند که در هر فنجان به همان میزان کالری دارند. به عنوان مثال انبه، گریپ فروت و برخی میوه های دیگر می توانند چنین شرایطی را برای شما ایجاد کنند.

اما از طرفی افرادی هم هستند که در مرحله افزایش وزن هستند و می خواهند حجم خود را افزایش دهند و این افراد می توانند با گنجاندن هندوانه در کنار غذاهای پر انرژی و متراکم، کالری روزانه خود را افزایش دهند. به این ترتیب آنها همچنین می توانند کالری بیشتری دریافت کنند. به عنوان مثال، یک بدنساز چاق ممکن است بیش از 3000 کالری مصرف کند، یعنی فقط 45 کیلو کالری مصرف کند. این میزان کالری را نمی توان تنها با مصرف هندوانه به دست آورد و بهتر است این مقدار را از سایر غذاها دریافت کنید.

درشت مغذی ها

هندوانه فقط به شما کربوهیدرات می دهد، که برای بدنسازانی که به دنبال دریافت کربوهیدرات هستند، توصیه خوبی است. در واقع می توان گفت که این نکته بسیار خوبی برای بدنسازان است، زیرا مصرف کربوهیدرات آنها می تواند 50-60 درصد کالری دریافتی روزانه آنها باشد. کربوهیدرات‌ها می‌توانند در طول روز به شما کمک کنند و اگر آنها را قبل از تمرین با هندوانه یا میان‌وعده دیگری مصرف کنید، انرژی بیشتری به شما می‌دهند.

باید در نظر داشته باشید که هر فنجان هندوانه می تواند برای نیازهای ترکیب بدن، کربوهیدرات کمی داشته باشد. به عنوان مثال، 11.4 گرم کربوهیدرات در هر وعده غذایی ممکن است کمی کم باشد و برای جبران آن باید از غذاهای دیگر استفاده کنید.

مثلا برای بدنسازی که در مرحله برش است می تواند 2 فنجان هندوانه به عنوان میان وعده بخورد و از طرفی 2 تا 4 فنجان هندوانه کربوهیدرات لازم را برای این بدنساز تامین کند تا انرژی کافی برای حجیم شدن داشته باشد.

بیشتر میوه‌هایی که می‌خورید سرشار از فیبر هستند و با هندوانه کمی متفاوت است، زیرا هندوانه فیبر نسبتاً کمی دارد و هر فنجان دو درصد از فیبر مورد نیاز روزانه شما را تامین می‌کند. بنابراین، اگر می خواهید فیبر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، هندوانه برای این کار مناسب است و از آنجایی که فیبر کمی دارد، هضم آن آسان تر می شود و مشکلات گوارشی زیادی ایجاد نمی کند.

همچنین به یاد داشته باشید که یک بدنساز هم به چربی و هم پروتئین نیاز دارد و از آنجایی که هندوانه تنها منبع کربوهیدرات است، فاقد آن دو درشت مغذی دیگر است و همچنین می توانید از منابع پروتئینی برای افزودن آن استفاده کنید و در کنار هندوانه از آنها بهره ببرید. .

تاثیرات و تاثیرات هندوانه در بدنسازی و همچنین خواص هندوانه در بدنسازی افراد زیادی را به استفاده از آن برانگیخته است و همچنین باید توجه داشته باشید که هندوانه با سایر غذاها می تواند ترکیبی عالی برای شما بسازد. و تنهایی ممکن است گزینه خوبی برای شما نباشد.

دکمه بازگشت به بالا