بیت کوین کمتر از 10هزار دلار می شود؟

پیش بینی عجیب؛ بیت کوین به زیر 10 هزار دلار می رسد

ارزهای دیجیتال امروز تقریبا روز خوبی دارند. البته رشدهای آن ها مانند قیمت دلار در صرافی تورنتو چندان بزرگ نیست. بیت کوین به عنوان بزرگ ترین ارز بازار با رشد حدود یک درصد به نرخ 24700 دلار معامله می شود. بازدهی هفتگی بیت کوین همچنان مثبت و بالای 7 درصد است. این ارز با ارزش بازار 472 میلیارد دلار، در شبانه روز گذشته بیش از 22 میلیارد دلار معامله شده است.

گرچه بیت کوین مدتی است که از روند نزولی فاصله گرفته و وضعیت نسبتا خوبی پیدا کرده، اما پیتر شیف منتقد معروف ارزهای دیجیتال در مصاحبه اخیر خود دوباره گفته که بیت کوین همچنان احتمال سقوط به کمتر از نرخ 10 هزار دلار را دارد. او گفته که روند صعودی اخیر بیت کوین بسیار ضعیف است و عرضه ارزهای دیجیتال همچنان بیشتر می شود.

اتریوم درگیر با مقاومت 2000 دلاری

اتریوم با رسیدن به سطح 2 هزار دلار، با عرضه های سنگین مواجه شده است. گرچه در این سطح خریداران زیادی هم وجود دارند، اما کاملا مشخص است که این رقم به عنوان یک منطقه مقاومتی روانی، اثر زیادی در بازار داشته و عرضه کنندگان بزرگ را افزایش داده است.

جدا از آماری که از معاملات فیوچرز اتریوم منتشر شده، بررسی روند قیمت اتریوم و قیمت دلار کانادا در یکی دو روز گذشته نیز نشان می دهد سطح 2 هزار دلاری به عنوان یک مقاومت مهم عمل کرده و خریداران در نبردی سنگین با فروشندگان برای شکستن این سطح هستند.

در حال حاضر اتریوم با نرخ 2008 دلار و با افزایش 2 دهم درصدی نسبت به روز گذشته در حال معامله است. البته اتریوم در مقیاس هفتگی بازدهی 19 درصدی دارد که عملکردی خوب محسوب می شود.

این آلت کوین با ارزش بازار 244 میلیارد دلار، طی شبانه روز گذشته بیش از 13 میلیارد دلار معامله شده است.

جهش 21 درصدی شیبا

آلت کوین ها امروز وضعیت نسبتا خوبی دارند. البته چند مورد از آن ها که رشد عالی داشته اند. شیبا اینو با جهش 21 درصدی، عملکردی خیره کننده در شبانه روز گذشته داشته است.

«چیلیز» هم با رشد 15 درصدی توانسته وارد فهرست 50 ارز برتر بازار شود. این نماد در یک هفته گذشته بیش از 21 درصد رشد کرده است.

دوج کوین نیز امروز رشد 7 درصدی داشته و کاردانو و سندباکس بیش از 5 درصد رشد کرده اند.

در میان نمادهای منفی، اتریوم کلاسیک با افت 2.5 درصدی بیشترین کاهش قیمت را در فهرست 50 ارز برتر بازار دارد. ایپ کوین، اتم و فلو هم نمادهایی هستند که بین 1 الی 2 درصد کاهش قیمت داشته اند و مابقی ارزهای منفی، افت قیمتی کمتر از یک درصد دارند.

کاهش 23 درصدی ارزش معاملات

ارزش بازار ارزهای دیجیتال با یک درصد رشد به 1.19 تریلیون دلار رسیده است. اما ارزش معاملات 23 درصد کاهش یافته و به عدد 54 میلیارد دلار رسیده است.

طی شبانه روز گذشته ارزش معاملات دیفای 4 میلیارد دلار و ارزش معاملات استیبل کوین ها 50 میلیارد دلار بوده است.

آیا بیت کوین کمتر از 10 هزار دلار می شود؟

به گزارش سی ان بی سی، غلبه جو ناامیدی روی معامله گران و ریزش شدید شاخص های بورسی و طلا باعث شد تا فشار عرضه در معاملات ارزهای دیجیتالی بالا برود  و بیت کوین با عقب نشینی از کانال 11 هزار دلاری، در یک قدمی عقب گرد به زیر 10 هزار دلار نیز قرار گیرد. در معاملات ارزی، بیت کوین با ثبت ریزش 3.47 درصدی به 10 هزار و 418 دلار رسید.

هر چند برخی از منابع از پیشرفت های جدید دارویی در مقابله با کرونا خبر داده اند،  با این حال شمار مبتلایان به کرونا در جهان بار دیگر روندی صعودی به خود گرفته است و بسیاری از کارشناسان نگران بروز موج دوم همه گیری به صورت جهانی در پاییز هستند. تاکنون بیش از 960 هزار نفر در سراسر جهان جان خود را بر اثر ابتلا به کووید-19 از دست داده اند و بیم افزایش محسوس شمار قربانیان با تشدید روند فعلی وجود دارد.

میکا ارستلینگ، تحلیل گر ارزهای دیجیتالی در موسسه ” جی اس آر” گفت: بازار به شدت نگران خبرهای مربوط به کرونا، تنش های بین آمریکا و چین و زمان بر بودن عرضه واکسن است. صعود ارزهای امن نظیر طلا در معاملات اخیر، معامله گران بیتکوین را به این نتیجه رسانده که دارایی های امن  در حال حاضر مقصد جذابی در مقایسه با بازار ارزهای دیجیتالی هستند.

البته ریزش قیمت ها در بازار ارزهای دیجیتالی محدود به بیت کوین نبود و قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر نزولی بود؛ به گونه ای که اتریوم با 6.75 درصد کاهش به 341.53 دلار، بیت کوین کش با 4.16 درصد ریزش به 213.43 دلار، لایت کوین با 6.47 درصد کاهش به 43.32 دلار،  مونرو با 3.3 درصد عقب نشینی به 87.74 دلار، دش با 5.41 درصد ریزش به 66.02 دلار، زدکش با 4.06 درصد کاهش به 53.18 دلار و میکر با 3.36 درصد افت به 446.89 دلار رسید.

بیت کوین 100 هزار دلاری یا 10 هزار دلاری؟

قیمت بیت کوین بر اساس CoinMarketCap در حال حاضر 16839 دلار معامله می شود. پایین ترین و بالاترین قیمت 24 ساعته به ترتیب 16755 دلار و 16908 دلار است. بنابراین، قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته نزدیک به 1٪ و در یک هفته فقط 2٪ افزایش یافته است.

بر اساس تجزیه و تحلیل زنجیره ای و قیمت دلار کانادا در تورنتو، داده های ذخایر مبادلات بیت کوین برای همه صرافی ها نشان می دهد که ذخایر مبادلات هنوز در حال کاهش است. علاوه بر این، SMMA 14 روزه و 30 روزه ذخایر بیت کوین صرافی های رمزنگاری نشان می دهد که حرکت SMMA 14 روزه بالاتر از SMMA 30 روزه از لحاظ تاریخی منجر به افزایش قیمت بیت کوین شده است.

بنابراین، رالی صعودی میانگین متحرک می تواند سیگنالی از شروع یک روند افزایش قیمت باشد. همچنین، گزارش های قبلی داده های درون زنجیره ای حاکی از کاهش فشار فروش از سوی ماینرها و توزیع بیت کوین از نهنگ ها به سرمایه گذاران بود.

تحلیلگران محبوب رمز ارز مانند Michael van de Poppe، Rekt Capital و CredibleCrypto پیش بینی کرده اند که بسته شدن کندل ماهانه بیت کوین بالاتر یا کمتر از محدوده قیمت 16.9 تا 17 هزار دلار، روند صعودی یا نزولی را در سال 2023 تعیین می کند. اگر قیمت زیر این سطح بسته شود، قیمت بیت کوین احتمالا به 15600 دلار کاهش می یابد. با این حال، بسته شدن بالاتر بیت کوین را صعودی خواهد کرد.

دکمه بازگشت به بالا