انواع رنگ جدول خیابان

خرید رنگ جدول خیابان | انواع رنگ جدول خیابان + قیمت روز

رنگ‌هایی که برای رنگ آمیزی جدول کنار خیابان استفاده ‌می‌شود، جز رنگ‌های ترافیکی هستند. رنگ جدولی خیابان برای زیبا سازی شهر و تعیین حریم خیابان به کار برده می‌شود. رنگ آمیزی جدول های خیابان، علاوه بر زیباسازی چهره شهر و معابر آن، با اهداف دیگری از جمله محفاظت از جدول ها، افزایش ماندگاری آن‌ها، و همچنین مشخص کردن حریم جاده‌ها و معابر انجام می‌شود.رنگ جدولی یا رنگ جدول که رنگ مخصوص جدول های شهری هستند عمر و ماندگاری بیشتری نسبت به سایر رنگ ها دارند و مناسب برای رنگ آمیزی جداول شهری تهیه شده اند. برای آشنایی بیشتر با رنگ جدول ، انواع آن، و نحوه‌ی رنگ آمیزی جدول با ما همراه باشید.

ویژگی رنگ ترافیکی جدول

  • این رنگ مانند دیگر رنگ‌های ترافیکی است. رنگ ترافیکی جدول جمیل، چسبندگی بالا و سرعت خشک شدن خوبی دارد. در برابر اصطحکاک مقاوم است.
  • ماندگاری رنگ جدول خیابانی مهم است و باید ماندگاری بالایی در شرایط آب و هوایی مختلف داشته باشد.
  • در رنگ ترافیکی جدول عمر، کیفیت و قیمت رنگ حائز اهمیت است که رنگ جدول جمیل این ویژگی‌ها را دارد و با قیمت مناسب به فروش می‌رسد.
  • رنگ جدول خیابان بر پایه حلال آب و تینر هستند که هر کدام ویژگی و کاربرد خاص خود را دارند و به شکل‌های متفاوتی تولید و عرضه می‌شوند.
  • رنگ جدول آکریلیک و رنگ جدول آلکیدی دو نوع مهم رنگ ترافیکی جدول هستند.

رنگ مخصوص جدول بتنی

رنگ جدول خیابان برای جدول های بتنی قابل استفاده است. و پوشش بسیار خوبی روی جدول های بتنی دارد.

انواع رنگ جدول خیابان

1.رنگ جدول آکریلیک

2.رنگ جدول آلکیدی

1. رنگ جدول آکریلیک

این محصول به خاطر غلظت مناسبی که دارد، برای رنگ آمیزی جدول‌ها رنگ مناسبی است زیرا به راحتی روی سطح اجرا و خشک می‌شود. قبل از اجرای رنگ سطح کار باید خشک و تمیز باشد. رنگ جدول آکریلیک بر پایه نفت و حلال آب تولید می‌شود. این رنگ بر پایه حلال آب با محیط زیست سازگاری دارد، آلودگی به خود نمی‌گیرد و در برابر نور آفتاب تغییر رنگ نمی‌دهند. این محصول چسبندگی و پوشش دهی بالایی دارد. در شرایط جوی متفاوت و اصطحکاک مقاوم است. این رنگ قابل شست و شو است و بوی نامتبوع ندارد. رنگ جدول آکریلیک زود خشک می‌شود.

2. رنگ جدول آلکیدی

رنگ آکریلیک جدولی علاوه بر حلال آبی، به صورت حلال‌های نفتی نیز عرضه می‌شود. رنگ آلکیدی جدولی از پلی استر اصلاح شده و اسید چرب تشکیل شده است. اسید چرب موجود در رنگ باعث منعطف شدن و سریع خشک شدن رنگ می‌شود. این محصول محافظ خوبی برای سطح است و شفافیت خوبی دارد. به دلیلی مقدار روغن خشکی که در رنگ به کار می‌رود به سه دسته رنگ آلکیدی روغنی بلند، رنگ آلکیدی روغنی متوسط و رنگ آلکیدی روغنی کوتاه دسته بندی می‌شوند.

به گفته دیگر این رنگ با توجه به ساختار شیمیایی به دو دسته هوا خشک و غیرهوا خشک تقسیم می‌شوند. رنگ آلکیدی روغنی بالا، روغن خشک زیادی دارد و بعد از اجرا زود خشک می‌شود. در شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم است. بازتاب نور خوبی در شب دارد. برای جلوگیری از پوسته شدن این رنگ، بهتر است از پرایمر مخصوص استفاده کنید. رنگ آلکیدی روغنی کوتاه، روغن خشک کمی دارد و دیر خشک می‌شود.

یک نمونه از کاربرد رنگ‌های جدول آلکیدی، پوشرنگ روغنی آلکیدی است. این نوع پوشرنگ ها با شرایط جوی متفاوت سازگاری بوده و از قدرت پوشش و دوام بالایی برخوردارند. گفتنی است که پوشرنگ ، زمان خشک شدن مناسبی دارد و می‌توانید با خیال آسوده برای رنگ آمیزی جدول های خیابان از آن استفاده کنید. برای استفاده از پوشرنگ ها تنها کافی است مقداری تینر به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید تا مخلوط یک‌دستی حاصل شود.

ویژگی‌های رنگ جدول مناسب:

به دلیل اهمیت رنگ جدول‌های شهری، باید رنگی را انتخاب کرد که از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار باشد، به سرعت خشک شود، تغییر رنگ ندهد، و آلودگی‌ها را به خود جذب نکند. بنابراین باید رنگ جدولی را انتخاب کرد که علاوه بر داشتن براقیت و شفافیت بالا، با گذر زمان پوسته پوسته نشود و کیفیت خود را همانند روز اول حفظ کند. یک رنگ جدول خوب باید در برابر سایش مقاوم بوده و از قدرت پوشانندگی بالایی برخوردار باشد.

همچنین، یک رنگ جدول مرغوب باید در برابر نور خورشید (اشعه uv) مقاومت بالایی داشته باشد تا بتواند عمر بالای خود را تضمین کند. تنوع بالای رنگ‌بندی نیز از دیگر ویژگی‌هایی است که موقع انتخاب رنگ جدول باید به آن توجه کرد. روش‌های مختلفی برای رنگ آمیزی جدول خیابان ها وجود دارد. اما متداول‌ترین آن‌ها، رنگ‌آمیزی با قلم‌مو و رنگ‌آمیزی با دستگاه است. در ادامه، این دو روش را بیشتر توضیح می‌دهیم.

·         رنگ آمیزی جدول با استفاده از قلم‌مو :

قبل از شروع به رنگ آمیزی جدول خیابان، اگر خرده رنگ‌هایی از قبل بر روی جدول به‌جا مانده باید با کاردک آن را بتراشید تا سطح کار تمیز و یکدست شود. در صورتی ‌که حفره‌هایی در سطح جدول مشاهده می‌شود، یا قسمت‌هایی از آن کنده شده، بهتر است آن را با سیمان پر کنید تا سطح جدول صاف و یک‌دست شود. سپس، برای شروع رنگ آمیزی با قلم‌مو، ابتدا رنگ مورد نظر را در ظرف بزرگی ریخته و حلال مناسب را به آن اضافه کنید تا در نهایت رنگ مناسبی برای سطح کار جدول به دست آید. در پایان با استفاده از قلم‌مو، و با دقت و ظرافت، شروع به رنگ آمیزی جدول کنید.

·         رنگ جدولی با استفاده از دستگاه:

امروزه رنگ آمیزی جدول با نیروی انسانی تقریبا منسوخ شده و برای رنگ آمیزیدر مسافت‌های طولانی از دستگاه جدول رنگ‌کن، یا دستگاه رنگ آمیزی جدول، استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که در روش رنگ آمیزی با قلم‌مو معمولا با اتلاف زمان مواجه هستیم. همچنین، کیفیت معمولا در سطحی که انتظار داریم نخواهد بود و کار، تمیز از آب در نمی‌آید. اما با استفاده از دستگاه جدول رنگ‌کن ، علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و هزینه، شاهد تمیزی کار و کیفیت بالای آن خواهیم بود.

در بازار، ماشین‌های مختلف و متنوعی برای رنگ آمیزی جدول وجود دارد. این ماشین‌ها از بخش‌های مختلفی نظیر پمپاژ، کنترلر و غیره تشکیل یافته‌اند. این دستگاه‌ها غالبا دارای چرخ‌های متعدد هستند و بوسیله‌ی نیروی انسانی هدایت می‌شوند. شما می‌توانید با ریختن رنگ مورد نظر در داخل مخزن این دستگاه، به سهولت جدول‌های خیابان را رنگ کنید و از نتیجه کار راضی باشید. گفتنی است که به دلیل پخش پرفشار رنگ روی سطح جدول، دوام و ماندگاری کار نیز افزایش پیدا می‌کند.

عواملی که باعث ایجاد مشکل در رنگ جدول می گردد

یک سری از عوامل خاص هستند که باعث ایجاد مشکل در رنگ جدول مانند پوسته پوسته شدن و غیره میگردد که باید قبل و هنگام رنگ آمیزی جدول به این نکات توجه کرد.

    تمیز نبودن سطح جدول

ابتدا قبل از شروع رنگ جدول باید سطح جدول مورد نظر را به خوبی تمیز کرد که فاقد آلودگی، چربی، گرد و خاک و ذرات قدیمی رنگ باشد. این مورد یکی از مهم ترین عوامل عمر جداول می باشد و باید حتما این نکته را رعایت نمود.

    رطوبت داشتن سطح جدول

قبل از شروع رنگ جدول و بعد از تمیر کردن سطح جدول باید به خوبی رطوبت جداول را گرفت و سطح جدول مورد نظر فاقد هرگونه رطوبتی باشد زیرا تحت این شرایط ممکن است با مشکلاتی هنگام رنگ آمیزی مواجه شد و روی نتیجه و عمر جدول و زیبایی رنگ تاثیر منفی بذارد.

    شوره دار بودن جدول

قبل از شروع فرایند از شوره دار نبودن سطح جدول مورد نظر اطمینان حاصل فرمایید.

دکمه بازگشت به بالا