اقتصادیکسب و کار برتر ایرانی

راهنمای جامع خرید و قیمت میز جلو مبلی و عسلی

میز عسلی چیست؟ + نکات خرید اینترنتی میز جلو مبلی

تاریخچه میزهای عسلی به دوره رنسانس در کشور انگلستان بر می گردد، اما در گذشته میزهای عسلی ارتفاع بلندتری داشتند و با گذر زمان این نوع میز دستخوش تغییراتی شد؛ طوریکه امروزه بخش عمده ای از مبلمان را به خود اختصاص می دهد. میز عسلی مبل با استفاده از وسایل دکوراتیو نه تنها جلوه ی چشم نوازی به دکوراسیون منزل شما می بخشد بلکه سلیقه شما را نیز به خوبی به نمایش می گذارد.

انواع میز جلو مبلی از لحاظ جنس

مهم ترین عامل در انتخاب میز عسلی، جنس آن است تا علاوه بر برآورده کردن نیاز های شما، در هماهنگی کامل با سبک دکوراسیون داخلی خانه یا دفتر کار شما باشد که در ادامه این راهنمای خرید میز جلو مبلی؛ به انواع میز عسلی از نظر جنس می پردازیم:

·         میز عسلی فلزی:

میز عسلی فلزی مناسب سبک دکوراسیون مدرن و مینیمال است که در رنگ و انواع متفاوتی ساخته می شود تا در تطابق کامل با نیازها و سلیقه شما باشد که انواع آن به شرح زیر است:

    میز عسلی پایه فلزی

    میز عسلی پایه استیل

    میز عسلی پایه طلایی

·         میز عسلی چوبی:

این نوع میز بیشتر مناسب سبک دکوراسیون روستیک است و به دلیل استحکام بالا برای قرار دادن وسایل متعدد انتخاب بهتری است. این نوع میز در جنس های متفاوتی طراحی و ساخته می شود که دایره انتخاب وسیعی از نظر تنوع و قیمت برای شما ایجاد می کند که انواع آن به شرح زیر است:

    میز عسلی ام دی اف:

میز عسلی با ام دی اف بهترین استحکام، رنگ و طرح را با قیمت مناسب دارد.

    میز عسلی روستیک:

میز عسلی با تنه درخت که حس آرامش طبیعت را به منزل شما می آورد و بهترین انتخاب برای سبک روستیک است.

    میز عسلی چوب طبیعی:

میز عسلی چوبی مدرن که در هر سبک دکوراسیونی قابل استفاده است و استحکام بسیار بالایی دارد.

·         میز عسلی سنگی:

میز عسلی طرح سنگ که پایه فلزی انتخاب خاصی برای سبک دکوراسیون مدرن است.

·         میز عسلی شیشه ای:

میز عسلی شیشه ای با بزرگ تر نشان دادن فضای نشیمن، بهترین انتخاب برای خانه ها و نشیمن های کوچک است.

·         میز عسلی حصیری:

این نوع میز انتخاب مناسبی است برای کسانی که به تلفیق سادگی، هنر علاقه دارند و به دنبال یک طراحی فانتزی هستند.

5 نکته مهم قبل از خرید میز عسلی

 1. اندازه میز عسلی باید حداقل نیمی از طول مبل باشد و فضای کافی برای قرار دادن وسایل دکوراتیو یا وسایل پذیرایی را داشته باشد.
 2. ارتفاع میز عسلی باید طوری باشد که نه خیلی بلند باشد و نه هنگام برداشتن وسایل، خم شوید. بهترین ارتفاع 5 سانتی متر کوتاهتر از مبل است.
 3. برای انتخاب صحیح میز عسلی، دکوراسیون منزل شما بسیار مهم است؛ برای مثال، میز عسلی چوبی مناسب سبک کلاسیک و روستیک است درحالیکه میز عسلی هندسی و فلزی انتخاب مناسبی برای سبک مدرن است.
 4. اگر خانه یا فضای نشیمن کوچکی دارید، از میز عسلی طبقاتی یا کشویی استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی، نظم بیشتری را به ارمغان بیاورد.
 5. از آنجایی که میز عسلی یکی از مهمترین المان ها در میهمانی ها و دورهمی های شماست و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد باید استحکام و دوام زیادی داشته باشد؛ اینجاست که علاوه بر طرح و رنگ آن، جنس و کیفیت ساخت بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

بهترین گزینه برای ست کردن با جلو مبلی و میز عسلی در چیدمان منزل

میز عسلی قلب تپنده اتاق پذیرایی یا اتاق نشیمن است. به همین دلیل ست کردن عسلی و وسایل دیگر می تواند جلوهی خاصی از زیبایی را به دکوراسیون داخلی خانه شما ببخشد. شما می توانید میز عسلی را با موارد زیر ست کنید:

·         ست میز عسلی با میز کنسول ساده یا آینه دار:

میز کنسول به دو دسته تقسیم می شود:

    میز کنسول کمد دار

    میز کنسول کشو دار

میز کنسول ست شده با میز عسلی انتخاب مناسبی برای چیدمان فضا است. این نوع میز محلی برای قرار دادن وسایل پذیرایی هنگام مهمانی و چیدمان با آینه، شمعدان و سایر دکوریجات است.

·         ست میز عسلی با میز تلویزیون:

اگر پذیرایی شما بزرگ است و می توانید مبلمان را با فاصله از هم بچینید، میز پذیرایی انتخاب مناسبی است اما اگر اتاق پذیرایی شما کوچک و نقلی است، میز جلو مبلی و میز عسلی که ست شده با میز تلویزیون است بهترین انتخاب برای دکوراسیون داخلی است.

انواع پایه میز کنار مبلی مدرن

پایه میز عسلی تاثیرگذارترین المان در انتخاب شماست که جنس این پایه به صورت کلی دو نوع است:

 • میز عسلی پایه فلزی: این نوع پایه باعث می شود تا میز عسلی قابل استفاده در هر سبک دکوراسیونی باشد.
 • میز عسلی پایه چوبی: علاوه بر استحکام بالایی که دارد، گرما و آرامش عنصر چوب را در فضای کلاسیک و روستیک خانه ی شما ایجاد می کند.

راهنمای خرید میز جلو مبلی

میز جلو مبلی یکی از اجزای اصلی مبلمان اتاق نشیمن است که به تزیین فضا و افزودن کاربری به آن کمک می کند. خرید میز جلو مبلی نیازمند دقت و انتخاب مناسب است تا به طراحی داخلی اتاق زیبایی و عملکردی اضافه شود. در ادامه به نکات مهمی که در زمان خرید باید در نظر داشته باشید، پرداخته ایم:

 1. تطابق با مبلمان: ابتدا، به تطابق میز جلو مبلی با مبلمان خود توجه کنید. میز جلو مبلی باید هماهنگی رنگی و متریال با مبلمان داشته باشد تا اتاق به وحدت و تنظیم شده به نظر برسد. ترکیب رنگ ها و متریال ها می تواند جلوه زیبایی به اتاق دهد.
 2. اندازه و ابعاد: ابعاد میز جلو مبلی بسیار مهم هستند. میز نباید از مبلمان بزرگتر یا خیلی کوچکتر باشد. برای تعیین ابعاد مناسب، از نشیمن مبلمان به عنوان مرجع استفاده کنید. همچنین توجه کنید که ارتفاع میز باید از نشیمن مبلمان کمی بالاتر باشد تا استفاده از آن راحت باشد.
 3. توجه به فضا: توجه داشته باشید که محل قرارگیری میز جلو مبلی در اتاق چقدر فضا دارد. اگر اتاق کم فضا دارد، میز کوچک تری را انتخاب کنید تا از فضای موجود بهینه استفاده شود. در اتاق های بزرگ تر، میز های بزرگتر و یا حتی میز های دوبل را در نظر بگیرید.
 4. سبک و طراحی: سبک میز جلو مبلی نیز اهمیت دارد. آیا به طراحی مدرن، کلاسیک یا رترو علاقه دارید؟ انتخاب میزی با طراحی که به سلیقه شما می پردازد، اتاق را زیباتر و جذاب تر می کند.
 5. کیفیت ساخت: از کیفیت ساخت میز اطمینان حاصل کنید. مطمئن شوید که از مواد با کیفیت و ساخت دقیق استفاده شده است تا میز دوام داشته باشد.
 6. قیمت و بودجه: برای خرید میز جلو مبلی باید بودجه ای در نظر داشته باشید. همچنین توجه کنید که گاهی اوقات باید از انتخاب های ارزان تر یا با کیفیت بالاتر استفاده کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

میز عسلی چیست؟

میز عسلی یک یا چند میز با ارتفاع کوتاه یکسان یا متفاوت است که در سرویس مبلمان به عنوان یک وسیله دکوراتیو یا هنگام پذیرایی قابل استفاده است.

روی میز عسلی چه چیزی بیندازیم؟

شما می توانید روی میز عسلی از رومیزی های طرح ترمه و سنتی، قلاب بافی ها و …  استفاده کنید یا اصلا از رومیزی استفاده نکنید که این مسئله کاملا به سلیقه شما بستگی دارد.

چه چیزی روی میز عسلی بگذاریم؟

وسایل دکوراتیو از جمله گل خشک، گلدان، شمع، فانوس و … .

تفاوت میز جلو مبلی و عسلی چیست؟

میز جلو مبلی از نظر اندازه بزرگتر از میز عسلی است و بر خلاف میز عسلی جای مشخص و ثابتی (جلوی مبل سه نفره) قرار می گیرد.

برگرفته شده از: دکوبیست

دکمه بازگشت به بالا