عمومیکسب و کار برتر ایرانی

9 ویژگی صندلی دانشجویی برای یک خرید خوب

با شروع سال تحصیلی جدید یکی از مهم‌ترین تجهیزات مورد نیاز دانش‌آموزان و دانشجویان که  نقش بسیار کلیدی، در سلامتی و کیفیت درس خواندن آن‌ها دارد، صندلی استاندارد مطابق با ارگونومی بدن انسان است؛ زیرا آن‌ها ساعات زیادی را پشت این صندلی‌ها می‌نشینند، اگر صندلی دانشجویی که استفاده می‌کنید، مطابق با ارگونومی بدنشان نباشد، موجب آسیب به کمر، گردن، شانه، ستون فقرات و در نهایت احساس خستگی، درد و بی رقبتی نسبت به درس را در دانش آموزان و دانشجویان به‌وجود می آورد؛ بنابراین اگر قصد خرید صندلی دانشجویی یا صندلی دانش آموزی مناسب را دارید.

9 student chair features for a good purchase

ابعاد صندلی دانشجویی باید چقدر باشد؟

بر اساس مطالعاتی که روی جامعه آماری دانشجویان و دانش آموزان در سراسر کشورها انجام گرفته است، در حالت ایده‌آل و استاندارد، صندلی دانشجویی و دانش‌آموزی باید متناسب با قد، وزن و تناسب اندام دانشجویان و دانش آموزان در آن کشور ساخته شود؛ زیرا در هر کشور، افراد با توجه به نوع آب و هوا و اقلیم، تغذیه و بسیاری عوامل دیگر، همان‌طور که در نوع رنگ پوست متفاوت هستند، به لحاظ قد و وزن تفاوت‌هایی بین انسان‌ها در کشورهای مختلف وجود دارد.

ویژگی های صندلی دانشجویی و صندلی دانش آموزی با ابعاد استاندارد

برای خرید صندلی دانشجویی و صندلی دانش آموزی نیاز به متر برای اندازه‌گیری ندارید. به‌عنوان یک خریدار تمام این موارد را در نظر بگیرید تا انتخاب درستی را انجام دهید.

یک صندلی استاندارد دانشجویی و صندلی دانش آموزی باید به گونه‌ای باشد که وقتی روی آن می نشینید،

  • زاویه بین ساق و ران پا 90 درجه باشد.

2-  زمانی که تکیه می‌دهید، پشتی صندلی گودی کمر شما را پر کند.

3- برای این‌که متوجه شوید عمق نشیمنگاه استاندارد است، زمانی که روی صندلی می نشینید و تکیه می‌دهید، پشت زانو به اندازه 4 انگشت باید با صندلی فاصله داشته باشد.

4- ارتفاع دسته صندلی به گونه‌ای باشد که وقتی دست خود را برای استراحت روی دسته می‌گذارید، ارتفاع صندلی بیش از حد استاندارد بالا نباشد که شانه‌ها بالا بیاید یا آن‌قدر پایین نباشد که شانه شما در حالت افتاده قرار بگیرد، این ویژگی بسیار مهم است تا آسیبی به گردن و شانه‌ها وارد نشود.

5- یک صندلی را انتخاب کنید تا استحکام بالا داشته باشد، از روکش و فوم ساخته شده باشد و از قابلیت تنظیم ارتفاع و پشتی برخوردار باشد.

6-  صندلی‌ای که انتخاب می‌کنید، باید تحمل وزن بالای 150 کیلوگرم را داشته باشد.

نحوه صحیح نشستن روی صندلی دانشجویی و دانش آموزی

علاوه بر این‌که صندلی آموزشی باید ابعاد استاندارد را داشته باشد، خود دانشجو و دانش‌آموز هم باید نکاتی را حین نشستن رعایت کند تا کوچکترین آسیبی به بدنشان وارد نشود.

  • هنگام نشستن روی صندلی دانشجویی و صندلی دانش آموزی به پشتی صندلی به‌طور کامل تکیه دهید.
  • از قوز کردن خودداری کنید.
  • پشتی صندلی بهتر است زاویه ای بیش از 90 درجه داشته باشد؛ بنابراین اگر صندلی قابلیت تنظیم دارد، پشتی صندلی را کمی به سمت عقب زاویه دهید تا در طولانی مدت دچار کمر درد نشوید.
  • زمانی که روی صندلی نشستید کف پاهای شما باید کاملاً روی زمین قرار بگیرد و زاویه بین ساق و ران پا حدود 90 درجه باشد.
  • وزن خود را به یک طرف نیندازید و در طولانی مدت به یک شکل نمانید، اگر امکان بلند شدن وجود دارد، هر نیم ساعت از جای خود بلند شوید، این کار موجب گردش خون در بدن و رفع خستگی و خواب آلودگی می‌شود.

به پایان مقاله « ابعاد صندلی دانشجویی و دانش آموزی» رسیدیم، برای خرید انواع صندلی محصلی، دانشجویی، دانش‌آموزی و صندلی دسته‌دار می‌توانید فروشگاه گلدچوب را انتخاب نمائید و صندلی مورد نظرتان را انتخاب نمائید. هم‌چنین انواع صندلی‌های اداری، میز کنفرانس، میز مدیریت و انواع میز و صندلی‌ها را می‌توانید از این فرصندلی دسته دار در دسته محصولات مبلمان اداری ، آموزشی و تجهیزات آموزشی استاندارد قرار می‌گیرد. صندلی های دسته دار معمولاً به صندلی هایی گفته می شود که در محیط‌ های آموزشی، کلاس های درس، دانشگاه ها و موسسات و برخی اداره ها برای برگزاری جلسات و کنفرانس ها مورد استفاده قرار می گیرند.

زمانی می‌توان گفت که صندلی دسته دار به صورت استاندارد طراحی شده است که نهایت راحتی را هنگام نشستن فرد روی صندلی فراهم کند. در انواع مدل های صندلی دسته دار ممکن است دسته های صندلی، ثابت بوده و در برخی مدل ها ممکن است دسته، قابل باز و بسته شدن توسط فرد باشد. قیمت صندلی دسته دار در مدل های مختلف متفاوت است. همچنین بسته به اینکه صندلی ها از چه مواد اولیه ساخته شده اند نیز قیمت متفاوتی دارند. خرید صندلی دسته دارفایبرگلاس از مواد مقاوم و همچنین خرید صندلی دسته دار ساخته شده از چوب مرغوب، هر یک برای کاربرد ویژه ای مناسب هستند.

انواع صندلی دسته دار فایبرگلاس که وزن سبک تری دارند بیشتر برای محیط های آموزشی و مدارس مناسب تر است؛ چرا که نیاز به جابجایی صندلی ها احساس می شود و در این صورت حمل و نقل صندلی ها به راحتی امکان پذیر است. برخی از مدل های انواع صندلی دسته دار و صندلی دسته دار فایبرگلاس به گونه ای طراحی می شوند که قابلیت محکم شدن به زمین را دارند به این ترتیب از سرقت آنها جلوگیری شده و امکان جابجایی آنها نیست. این صندلی ها بیشتر برای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی طراحی می شوند.

یکی از مهم ترین ویژگی های صندلی دسته دار استاندارد و صندلی دسته دار فایبرگلاس، تامین کردن سلامت بدنی فرد هنگام استفاده از صندلی ها است. هنگامی که شما سرمایه کافی را برای خرید صندلی دسته دار اختصاص می دهید انتظار دارید که محصولاتی با کیفیت به شما تحویل داده شود. هنگام نشستن روی صندلی، کمر فرد باید در حالت قائم قرار گیرد و قوس استاندارد کمر رعایت شود.

در یک صندلی دسته دار استاندارد، فاصله نشیمنگاه تا زانوی فرد و همچنین زاویه قائم تکیه گاه با نشیمنگاه صندلی، طبق اصول ارگونومیک طراحی می شود. همچنین در این صندلی ها ارتفاع دسته صندلی از زمین، استاندارد بوده و باعث خسته شدن دست فرد نمی شود. به دلیل اینکه دانش‌آموزان و دانشجویان زمان زیادی را در کلاس ‌های درسی سپری می کنند، خرید صندلی دسته دار استاندارد اهمیت زیادی دارد. اگر تصمیم دارید این چنین صندلی هایی را خریداری کنید ابتدا کیفیت صندلی و سپس قیمت صندلی دسته دار و صندلی دسته دار فایبرگلاس را ارزیابی کنید.

علاوه بر قیمت صندلی دسته دار، در نظر گرفتن افرادی که روی صندلی می نشینند نیز مهم است. به طور مثال، صندلی دسته داری که برای کودکان در مدارس ابتدایی و موسسات آموزش زبان طراحی شده است با صندلی های دانشگاهی متفاوت است. بهترین تولید کننده صندلی دسته دار نیاز بازار را در کنار یکدیگر می‌سنجد و یک محصول منحصر به فرد تولید می کند که برای تمام گروه های سنی مناسب باشد. تولید یک محصول منحصر به فرد از نظر قیمت صندلی دسته دار نیز مقرون به صرفه خواهد بود. در حال حاضر انواع صندلی دسته دار فایبرگلاس ساخته شده از با دوام ترین مواد برای موسسات آموزشی هستند.

فروش صندلی دسته دار که از جمله پرکاربرد ترین صندلی های اداری نیز به شمار می رود، به صورت اینترنتی و بدون حضور واسطه، قطعا با قیمت هایی کاملا رقابتی امکان پذیر گردیده است. صندلی های دسته دار در ردیف صندلی های نسبتا راحت و مناسب قرار می گیرد. تنوع بالا در طراحی انواع صندلی های دسته دار به گونه ای است که امکان انتخاب را برای خریداران ساده تر خواهد نمود. روکش صندلی از جمله ویژگی های بسیار مهمی است که می توان از آن برای خرید یک صندلی خوب استفاده نمود.

فروش صندلی دسته دار به صورت آنلاین با توجه به تنوع گسترده قیمت ها، فرصتی مناسب برای خریداران به شمار می رود. صندلی های دسته دار به جهت حفظ انحنای طبیعی بدن، انتخاب فوق العاده مناسبی برای خرید به شمار می روند. فروش صندلی دسته دار از طریق مرکز اینترنتی با شرایط ویژه ای امکان پذیر گردیده است. صندلی های دسته دار با توجه به قیمت های متنوع عموما دارای ویژگی ها و مشخصات کیفیتی متفاوتی نیز خواهند بود.

صندلی دسته دار در طرح های جدید یا قدیمی، هر یک متقاضیان و خریداران خاص خود را خواهد داشت. طرح های فانتزی قطعا یکی از جذاب ترین طرح ها از نظر خریداران در بازار های فعلی به شمار می رود. طراحی صندلی دسته دار بر اساس ارگونومی بدن و استفاده از مواد اولیه درجه یک در ساخت دسته صندلی، از جمله اصلی ترین مواردی است که می توان به آن اشاره نمود. فروش صندلی دسته دار با قیمت هایی کاملا متنوع و رقابتی، می تواند شرایطی متفاوت و فوق العاده جذاب را برای خریداران ایجاد نماید.

صندلی دسته دار متحرک یا ثابت از جمله انواع صندلی هایی است که می توان در فروشگاه های اینترنتی شاهد عرضه آن بود. یکی از موضوعات مهم در انتخاب صندلی دسته دار پس از بررسی استحکام صندلی، توجه به متحرک بودن آن است. صندلی متحرک فضای بهتری را برای کاربر ایجاد می نماید. دسته صندلی در صورت استاندارد بودن، موجب جلوگیری از خستگی دست و گردن می شود. فروش صندلی دسته دار در مراکز معتبر، دقیقا همان فرصتی است که خریداران به دنبال آن هستند. صندلی استاندارد، بهترین شرایط را برای کاربر ایجاد می نماید، شرایطی که در آن خستگی نیز معنایی نخواهد داشت. قابلیت تنظیم ارتفاع و ابعاد دسته صندلی، از دیگر مواردی است که می تواند به بهبود کیفیت صندلی کمک کند.

دکمه بازگشت به بالا