استان ها

۳۱۰ نفر از فرهنگیان، متقاضی مدیریت مدارس استان سمنان شدند

به گزارش خبرگزاری باراناخبر استان سمنان وی با اشاره به اهداف فرایند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس اعلام کرد: استقرار نظام شایسته‌سالاری در انتخاب و انتصاب مدیران و تضمین کیفیت در اجرای برنامه‌های آموزشی و تربیتی مدرسه از مهم‌ترین اهداف این برنامه به شمار می‌رود و این آزمون بر اساس طرح مدرسه‌محوری که یکی از زیرنظام‌های سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است جهت پیشبرد اهداف آموزشی و تربیتی دانش‌آموزان برگزار خواهد شد.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش استان سمنان، در مورد لزوم برگزاری این آزمون اظهار داشت: از آنجایی که پرورش، هدایت و مدیریت نیروی انسانی توانمند کشور در مدارس انجام می‌گیرد، لذا آزمون انتخاب و انتصاب مدیران به منظور تضمین کیفیت آموزشی و پرورشی در مدارس و بر پایه شایسته‌سالاری، کارآمدی و آگاهی فرهنگیان متقاضی پست مدیریت در مدارس، ساماندهی شده است.

اسقایی تصریح کرد: مدیران مدارس برای اداره و رشد کیفی و کمی شاخص‌های آموزشی و تربیتی در مدارس باید آگاهی لازم را نسبت به سرفصل‌های مربوط به حوزه مدیریتی مدارس داشته باشند تا بتوانند به جامعه هدف در آموزش و پرورش خدمات شایسته ارایه دهند.

لازم به ذکر است آزمون انتخاب و انتصاب مدیران مدارس، ساعت ۸ صبح روز سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

46

دکمه بازگشت به بالا