بین الملل

گفت‌وگوی بلینکن با فیدان در پی انهدام پهپاد ترکیه

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در تماسی تلفنی با هاکان فیدان، همتای ترکی خود در پی انهدام پهپاد ترکی توسط جنگنده آمریکایی گفت که واشنگتن و آنکارا باید در رابطه با فعالیت‌های‌شان هماهنگی داشته باشد.

به گزارش باراناخبر، وزارت خارجه آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: آنتونی بلینکن امروز تماس تلفنی با هاکان فیدان، همتای ترکی خود برقرار کرد. طرفین در این تماس اعلام کردند که هدف مشترک ترکیه و آمریکا از بین بردن تهدیدات تروریستی است.

در ادامه بیانیه آمده است: این تهدیدات چه در سوریه باشند، چه در عراق و چه در نقاط دیگر، امنیت ایالات متحده، ترکیه و دیگر متحدان را تضعیف می‌کنند.

وزارت خارجه آمریکا در ادامه عنوان کرد که بلینکن طی این تماس تلفنی، بر لزوم هماهنگی میان اقدامات واشنگتن و آنکارا تاکید کرده است.

منابع خبری دیروز (پنج شنبه) از حملات پهپادی ارتش ترکیه به مواضع شبه نظامیان موسوم به «نیروهای سوریه دموکراتیک» (قسد) در شمال شرق سوریه خبر دادند.

یک منبع مطلع به خبرگزاری وال استریت ژورنال اطلاع داد که یک جت جنگنده آمریکایی پس از آنکه پهپاد ترکیه در نزدیکی نیروهای آمریکایی واقع در شمال شرق سوریه به عنوان یک تهدید شناسایی شد، آن را منهدم کرد.

یک مقام آمریکایی عنوان کرد جتی که این پهپاد را ساقط کرده یک F-۱۶ بوده است. این اقدام زمانی انجام شده که نیروهای آمریکایی در آن نواحی درحال برگزاری عملیات بوده‌اند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا