بین الملل

کشتن غیرنظامیان و تجاوز به امنیت کشور بدون پاسخ نمی‌ماند

به گزارش از شبکه المیادین، روابط عمومی حزب‌الله لبنان در بیانیه‌ای در این باره تاکید کرد: جنایت جدید رژیم اشغالگر در نزدیکی منطقه «العباد» علیه خبرنگاران که منجر به شهادت یک غیرنظامی شد را به شدت محکوم می‌کنیم.

در این بیانیه آمده است: این تجاوز در ادامه جنایات اشغالگران علیه اصحاب رسانه در لبنان و فلسطین با هدف جلوگیری از انتقال حقیقت به جهانیان صورت گرفته است.

حزب‌الله لبنان همچنین اضافه کرد: ما از همه نهادهای رسانه‌ای، اتحادیه ها و انجمن‌های حرفه‌ای و بشردوستانه می‌خواهیم که این جنایات را محکوم کنند.

در ادامه این بیانیه تاکید شد: ما مجدداً تأکید می‌کنیم که کشتار غیرنظامیان و حمله به امنیت کشور ما بدون پاسخ یا مجازات نخواهد ماند.

این بیانیه پس از آن صادر شد که ارتش لبنان بامداد امروز اعلام کرد یک عضو یک تیم رسانه‌ای در حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان به شهادت رسید.

منابع خبری پنجشنبه شب گزارش داده بودند که ۶ خبرنگار که هنوز هویتشان مشخص نیست همراه با ۳ شهروند لبنانی در نزدیکی منطقه “تله العباد” در اطراف شهرک حولا در محاصره نیروهای رژیم صهیونیستی قرار دارند.

بر اساس آمار کمیته حفاظت از خبرنگاران (CPJ) از آغاز حملات رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون ۱۵ خبرنگار شهید شده‌اند که نزدیک به نیمی از روزنامه نگارانی که کشته شدند به عنوان عکاس یا فیلمبردار سعی می کردند که فاجعه انسانی در فلسطین را مستند کنند.

در جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه همچنین چندین خبرنگار دیگر نیز مفقود یا مجروح شده اند، این درحالی است که بر اساس آمار این کمیته از آغاز جنگ اکراین و روسیه تا کنون در مجموع ۱۵ خبرنگار کشته شده‌اند.

اکثر ۱۱ فلسطینی که در جریان جنگ حماس ورژیم صهیونیستی کشته شدند، در جریان بمباران اسرائیل جان باختند و یک روزنامه‌نگار لبنانی نیز در حمله موشکی رژیم صهیونیستی به لبنان کشته شد.

نزدیک به نیمی از روزنامه نگارانی که کشته شدند به عنوان عکاس یا فیلمبردار کار می‌کردند.

کشته شدن روزنامه نگاران توسط رژیم صهیونیستی درحالی صورت می گیرد که طبق قوانین بین المللی بشردوستانه، آنها غیرنظامی محسوب می شوند و نباید مستقیماً در حملات هدف قرار گیرند.

310310

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا