بین الملل

پیشکسوت پرسپولیس: ذوب‌آهن تیم گردن کلفتی است/ زاهدی اگر مثل من از دورتموند پیشنهاد داشت چه می کرد؟

پیشکسوت پرسپولیس: ذوب‌آهن تیم گردن کلفتی است  زاهدی اگر مثل من از دورتموند پیشنهاد داشت چه می کرد؟

پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: ذوب‌آهن خیلی تیم گردن کلفتی است و در بازی رفت در تهران از پرسپولیس امتیاز گرفت.

ضیا عربشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص دیدار هفته هجدهم پرسپولیس در خانه ذوب‌آهن اصفهان اظهار کرد: تمام تیم‌ها جلوی استقلال و پرسپولیس با انگیزه مضاعفی بازی می‌کنند. ذوب‌آهن هم از این قاعده مستثنی نیست و برای ارائه بهترین بازی در زمین حاضر می‌شود. به قول ما فوتبالی‌ها، تیم‌هایی که حرف‌های زیادی برای گفتن دارند اختلافات خود را تیم مقابل در زمین فوتبال حل می‌کنند و ذوب‌آهن هم می‌آید تا اختلاف فوتبالی خود را با پرسپولیس در ورزشگاه حل کند. ذوب‌آهن خیلی تیم گردن کلفتی است و در بازی رفت در تهران از پرسپولیس امتیاز گرفت. آخرین بازی خود را به ملوان باخته و می‌خواهد با شکست پرسپولیس به جدول بازگردد.

اوسمار تمرین دهنده خوبی است

وی افزود: محمد ربیعی سرمربی تیم ذوب‌آهن، توانایی‌های خود را در عرصه سرمربیگری ثابت کرده و برابر پرسپولیس هم انگیزه بسیار زیادی دارد تا بتواند سه امتیاز خانگی را بگیرد و با امیدواری بیشتری تیمش را رو به جلو ببرد. اوسمار هفته قبل برابر تراکتور نتیجه خوبی گرفت و این هفته هم باید بتواند پرسپولیس را در بهترین شرایط راهی زمین کند تا موفق باشد. اوسمار نزدیک به دو فصل دستیار یحیی گل‌محمدی بود و تمرین دهنده خوبی است. می‌داند چگونه تیمش را آماده ورود به زمین کند. پرسپولیس باید هجومی بازی کند و با توجه به اضافه شدن عیسی آل کثیر در خط حمله، قدرت گلزنی تیم افزایش یافته است. اوستون اورونوف هم می‌تواند پس از جا افتادن در ترکیب تیم، نقش زیادی در بالا رفتن آمار گلزنی پرسپولیس داشته باشد. ترابی، صادقی، اسدبیگی، عالیشاه، رفیعی و ریگی در شرایط خوبی هستند و می‌توانند کمربند میانی زمین را برای پرسپولیس محکم کنند.

عبدالکریم حسن بازیکن فوق‌العاده‌ای نیست

پیشکسوت تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد: با اضافه شده عبدالکریم حسن و احتمال نیمکت نشینی علی نعمتی، نباید زحمات این بازیکن فراموش شود. البته او عجول بازی می‌کرد و گهگاه دستپاچه می‌شد. با این حال نعمتی بازیکن زحمتکشی بوده و در خدمت تیم است. باید با بازیکنانی مثل نعمتی دائم صحبت کرد تا استرس نگیرد و به دنبال اجرای وظایف خود باشد. بازیکن عجول هم در تیم ملی داشتیم. به نظرم اوسمار نباید پس از صدور مجوز عبدالکریم حسن، بلافاصله علی نعمتی را نیمکت‌نشین کند تا در روحیه این بازیکن تأثیر منفی داشته باشد. شرایط روحی روانی بازیکنی که در خدمت پرسپولیس بوده نباید زود خراب شود. اگر عبدالکریم حسن بازیکن آماده‌ای بود تیم‌های قطری او ر از دست نمی‌دادند و به تیمی از کویت نمی‌رفت. پس بازیکن فوق‌العاده‌ای نیست. اورونوف هم بلافاصله نباید وارد ترکیب شود و بعد از آنکه در شرایط تیم جا افتاد، می‌توان از او کامل بازی گرفت.

پول زیاد باعث شده تا زاهدی جایگاه خود را گم کند

وی در خصوص اینکه شهاب زاهدی قراردادش را فسخ کرد و از پرسپولیس جدا شد گفت: فوتبال ما خیلی ناهنجار شده است، کیفیت بازی شهاب زاهدی ۳۰ درصد بازیکنان دهه ۶۰ پرسپولیس هم نمی‌شود، آن زمان ۱۳ بازیکن تیم ملی در پرسپولیس بازی می‌کردند. زاهدی که به تیم ملی هم نرسیده و زمانی افتخار می‌کرد در تیم‌های جوانان و امید پرسپولیس وینگر چپ و راست بود. الان متأسف هستم غرور کاذب به اندازه‌ای این بازیکن را به اشتباه انداخته که برای بازی در یک تیم ژاپنی، در تمرینات تیم بزرگ پرسپولیس شرکت نکرد تا بتواند از این تیم جدا شود. مقصر آنهایی هستند که به بازیکنانی نظیر زاهدی پر و بال می‌دهند تا ارزش بازی در پرسپولیس را درک نکنند. پول زیاد باعث شده تا زاهدی جایگاه خود را گم کند. او در پرسپولیس زاهدی شده وگرنه بازیکن گمنامی باقی می‌ماند. اگر او مثل من پیشنهاد از دورتموند داشت چه می‌کرد؟ امیدوارم پرسپولیس همیشه بالا بماند، چون نیازی به بازیکنی مثل زاهدی ندارد مگر خود او قدر خودش را بداند.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا