حوادث

هنگام ایست قلبی فوتبالیست آبادانی، آمبولانس کنار زمین نبود

باراناخبر/خوزستان سرمربی تیم فوتبال کیانوش آبادان می گوید هنگامی که بازیکن این تیم در افتتاحیه مسابقات باشگاهی آبادان دچار حادثه و ایست قلبی می شود، آمبولانس در کنار زمین وجود نداشته است.

فاضل عبادی در گفت و گو با باراناخبر در خصوص به کما رفتن بازیکن تیم کیانوش آبادان در مسابقات باشگاهی این شهر، اظهار کرد: این بازی عصر روز چهارشنبه هفته گذشته در آبادان برگزار شد که متاسفانه آقای احسان نژاد یوسفی از تیم کیانوش کیانوش دچار ایست قلبی شد و اکنون سطح هوشیاری او پایین است. 

وی ادامه داد: این بازی ساعت ۱۷ و در حالی که هوا بسیار گرم بود آغاز شد؛ فقط ۲۷ دقیقه از آغاز مسابقه گذشته بود که دیدیم نژادیوسفی از سمت صورت روی زمین افتاد.

وی افزود: متاسفانه آمبولانس و هیچ تجهیزاتی در محل بازی نبود و بازیکن دچار حادثه را با ماشین شخصی به بیمارستان شرکت نفت آبادان منتقل کردیم. او متاسفانه دچار ایست قلبی شده بود ولی پس از انتقال به بیمارستان با دستگاه شوک، گویا قلب او مجددا به کار می افتد ولی او اکنون به دلیل پایین بودن سطح هوشیاری در کما است. 

این مربی فوتبال در پاسخ به این سوال که چرا وقتی به گفته خودتان آمبولانس در محل مسابقه حضور نداشته است، حاضر به انجام بازی شدید؟ گفت: بله قانون می گوید باید آمبولانس و نیروی انتظامی باشد و میزبان هم هیات فوتبال آبادان بود که باید نسبت به حضور آمبولانس و نیروی انتظامی در کنار زمین اقدام می کرد که متاسفانه هیچ کدام حضور نداشتند. ما هم برای این که وارد مسابقات استانی شویم، مجبور بودیم بازی کنیم و یک اجبار بود. در هر صورت ما تابع هیات فوتبال آبادان هستیم و حتی اگر می گفتند بازی ساعت ۱۳ است هم باید به میدان می رفتیم.

وی بیان کرد: البته من هیات فوتبال آبادان را مقصر نمی دانم، مقصر مسوولان شهری هستند که با وجود پالایشگاه در آبادان، فاقد زیر ساخت ورزشی در شهر هستیم. آیا فقط باید آلاینده های پالایشگاه نصیب مان شود؟ چرا زمین های فوتبالی آبادان فاقد نور هستند؟ اگر زمین های ما نور داشتند به جای بازی در ساعت گرم هوا، مسابقه، شب و زیر نور برگزار می شد تا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

عبادی خاطرنشان کرد: خوشبختانه اکنون مسابقات رده های پایه به دلیل گرمای هوا تعطیل شدند اما این تصمیم را باید پیش از این می گرفتند.

انتهای پیام

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.
دکمه بازگشت به بالا