حوادث

هند از توییتر زهرچشم گرفت

آفتاب‌‌نیوز :

این تصمیم چند هفته پس از آن گرفته شد که جک دورسی، مدیرعامل سابق و یکی از موسسان توییتر، هند را متهم کرد این شبکه اجتماعی را تهدیدکرده است اگر به دستورات دولت این کشور برای محدود کردن دسترسی به حسابهای کاربری منتقد برخورد دولت با اعتراضات سال ۲۰۲۱ کشاورزان، عمل نکند، تعطیل خواهد شد. دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند، این ادعا را دروغ خواند.

راجیو چاندرا سخار، معاون وزیر فناوری اطلاعات هند، در توییتی گفت: دادگاه روز جمعه حکم داد که به توییتر اخطاریه‌هایی داده شده که به آنها توجهی نکرده است.

این شرکت شبکه اجتماعی آمریکایی، سال میلادی گذشته از دادگاه خواسته بود تا برخی از دستورات دولت برای حذف محتوا از این پلتفرم را لغو کند. توییتر سال گذشته در درخواستی به دادگاه عالی در ایالت کارناتاکا در جنوب هند، استدلال کرده بود که برخی از دستورات برای حذف محتوا، برخلاف رویه های قانون فناوری اطلاعات هند است.

قانون فناوری اطلاعات هند، به دولت این کشور اجازه می دهد تا دسترسی عمومی به محتوا را در راستای منافع امنیت ملی یا دلایل دیگر، مسدود کند.

بر اساس گزارش رویترز، توییتر از زمانی که ایلان ماسک، این پلتفرم را در سال میلادی گذشته خریداری کرد، تغییر و تحولات اساسی را تجربه کرده که در نتیجه آن، هزینه تبلیغ کنندگان در این پلتفرم کاهش پیدا کرده و این شرکت تقریبا ۸۰ درصد از کارکنان خود را از دست داده است.

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.
دکمه بازگشت به بالا