بین الملل

هشدار بایدن درباره تخریب روابط آمریکا و اسرائیل/ اصلاحات قضایی متوقف شود

ایدن روز سه‌شنبه در کاخ سفید با همتای اسرائیلی خود اسحاق هرتزوگ دیدار کرد.

کاخ سفید پس از این گفت‌وگو اعلام کرد این دو رهبر با تاکید بر استحکام روابط بر اساس ارزش‌های دموکراتیک مشترک «در مورد نیاز به یک رویکرد توافقی برای اصلاحات قضایی که در حال انجام است بحث کردند.»

به گفته آن‌ها ایدن از طرح بحث برانگیز اصلاحات قضایی دولت نتانیاهو، که به اعتراضات گسترده در اسرائیل منجر شد، انتقاد کرده است.‌

با این حال تزاچی هانگبی، مشاور امنیت ملی اسرائیل در گفتگو با هاآرتص، گفت: «بنیامین نتانیاهو به آقای هرتزوگ گفت که این قانون همین هفته نهایی خواهد شد.»

روابط بین ایالات متحده و اسرائیل از زمان بازگشت آقای نتانیاهو به قدرت دچار تنش شده است.

 بایدن یک روز پیش از این دیدار پس از ماه‌ها تنش با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل تلفنی صحبت کرد و توافق کردند که اواخر امسال میلادی در ایالات متحده یکدیگر را ملاقات کنند.

کاخ سفید تاکنون زمان و مکان دقیق این دیدار را اعلام نکرده است.

از سوی دیگر جان کربی، سخنگوی ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفته است این دیدار به این معنا نیست که «ما نگران اصلاحات قضایی یا نگران رفتار افراطی برخی از اعضای دولت نتانیاهو نیستیم.»

این اولین دیدار بین دو رهبر پس از بازگشت بنیامین نتانیاهو به قدرت خواهد بود.

۳۱۱۳۱۱

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا