نمایندگی شرکت میراب در تهران

امروزه در زمینه صنعت و استقلال صنعتی، کشور ما پیشرفت های فراوانی کرده است که یکی از دلایل این امر تلاش کسب و کارها و کارخانه های صنعتی کشور بوده است. یکی از شرکت هایی که در زمینه صنعت پیشرفت زیادی داشته است و به استقلال صنعتی کشور ما کمک کرده است، شرکت میراب است. این شرکت از سال 1358 با نام فرمینکار شروع به کار کرد که در آن زمان به طراحی و ساخت قطعات صنعتی سیلندر برای انواع موتورها، قطعات چدنی مورد نیاز پمپ های صنعتی، اگزوزو و … می پرداخت.

تا قبل از انقلاب ، و خیلی محصولات صنعتی دیگر که مورد نیاز بسیاری از صنایع و کسب و کارهای کشور بود از خارج از کشور تامین می شد و حتما باید از لیست قیمت شیرآلات میراب به صورت وارداتی مصرف می شد با خبر بشوید. زیرا بعد از انقلاب و با هدف عدم وابستگی به خارج، کارخانه برند میراب به سرپرستی آقای مرتضی توجه، تصمیم بر این گرفت تا خودش به تولید شیرآلات و اتصالات صنعتی کند و از تامین آن ها از خارج بی نیاز شود. شرکت فرمینکار در سال 69 به شرکت میراب تغییر نام داد.

Representation of Mirab company in Tehran

روند رشد شرکت میراب در طی این سال ها ادامه داشته است به گونه ای که در سال 1386 کارخانه خود را در زمینی بزرگتر گسترش داد و هم اکنون با داشتن دو کارخانه و حدود 550 پرسنل متخصص، به تولید بیش از 9000 نوع از ، اتصالات صنعتی و محصولات مرتبط می پردازد. شرکت میراب همچنان سعی در ارتقای کمی و کیفی محصولات خود دارد و با هدف نفوذ در بازارهای خارجی به فعالیت خود ادامه می دهد. این شرکت مجهز به به روزترین تجهیزات بوده و از واحدهای تخصصی مختلفی تشکیل شده است که هدف همه آن ها رشد و تعالی صنعت شیرآلات کشور است. این واحدها شامل واحد ریخته گری، آزمایشگاه، ماشین کاری، جوشکاری، رنگ، مونتاژ، تست و …. و همچنین واحدهای فنی-مهندسی، طراحی و تحقیق و توسعه می شود.

شیرآلات و اتصالات صنعتی میراب هم اکنون در 4 قاره مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از معروفترین برندها در این حوزه هستند.

برای تولید شیرآلات صنعتی میراب و همچنین اتصالات آن، از انواع آلیاژهای چدن، فولاد کربنی و فولادهای استینلس استیل، نیکل، آلومینیوم برنز و … استفاده می شود اما عمده محصولات میراب از جنس چدن است. شیرآلات میراب بیشتر است که به گونه ای ساخته می شوند که قابلیت عبور انواع سیالات همچون آب شور دریا را دارند. صنعت آب و فاضلاب یکی از صنایع مهم و در خال پیشرفت در کشورمان است که شرکت میراب یکی از شرکت هایی است که در پیشبرد این صنعت سهم داشته است و یکی از پیشگامان این صنعت است.

برند میراب برای توسعه ی بیشتر فعایت های خود و همکاری با صنایع آب و فاضلاب کشور با شرکت های معتبر صنعت شیرسازی دنیا ارتباط برقرار کرده و اولین سری از  را با کیفیت قابل قبول تولید کرد.

محصولات شرکت میراب شامل شیرآلات پروانه ای، شیرآلات آتش نشانی، شیرآلات کشویی، شیرآلات کنترلی، شیرآلات هوا و شیرآلات یکطرفه و… است که در ادامه برخی از شیرآلات صنعتی میراب را با هم مرور می کنیم:

شیرآلات پروانه ای میراب:

یکی از انواع شیرآلات میراب، است که این نوع از ، دریچه ای است که جریان سیال را جدا کرده و یا تنظیم می کند. مکانیزم بسته شدن شیرهای پروانه ای میراب به وسیله ی یک دیسک است که چرخش دارد. عملکرد آن شبیه به است که اجازه می دهد دریچه سریع بسته شود. شیرآلات پروانه ای به طور کلی به سایر مدل ها ترجیح داده می شوند، زیرا آن ها کمتر از سایر شیرآلات هزینه می برند و وزن آن ها نیز سبک تر است، بنابراین نیاز به پشتیبانی کمتری دارند. دیسک در مرکز لوله قرار دارد. میله ای از طریق دیسک به یک محرک در خارج از شیر متصل می شود. چرخش محرک، چرخ دیسک را به صورت موازی یا عمود بر جریان می چرخاند. بر خلاف ، دیسک همیشه در جریان موجود است، بنابراین حتی زمانی که باز می شود نیز باعث کاهش فشار می شود.

شیرآلات آتش نشانی میراب:

مهار آتش در عملیات آتش نشانی در ابتدا به کیفیت بالای شیر آتش نشانی بستگی دارد که فشار آب را به طور موثر و با خیال راحت هنگامی که به آن نیاز است، بیشتر می کند. بر اساس سال ها تجربه، شیرهای آتش نشانی میراب همه کاره هستند و به شما راه های بیشتری را برای کنترل آتش سوزی می دهند. شرکت میراب امروزه انواع مختلفی از شیرآلات صنعتی آتشنشانی را به بازار عرضه می کند.

شیرآلات کشویی میراب:

یکی دیگر از انواع شیرآلات میراب است که شامل یک قاب کربن دو طرفه یا فولاد ضد زنگ می شود و بخشی از آن از کامپوزیت پلیمر مهندسی و همچنین یک تیغه کشویی ساخته شده از پلیمرهای مهندسی، فولاد کربن و فولاد ضد زنگ، است. استفاده از کامپوزیت های پلیمر مهندسی منحصر به فرد باعث افزایش مقاومت در برابر سایش در مقایسه با شیرهای سنتی می شود. علاوه بر این، با وجود این ویژگی ها استفاده از واشر را اجتناب پذیر می کند.

شیرآلات کنترلی میراب:

شیرآلات کنترلی به عنوان نازل های کنترل شناخته می شوند و جزو ضروری مورد استفاده در بسیاری از صنایع هستند. یکی از کاربردهای شیرآلات کنترلی میراب، صنایع نفت و گاز است. شیرآلات کنترلی برای کنترل شرایط عملیاتی مانند جریان، دما، فشار و سطوح مایع استفاده می شوند. آن ها این کار را با باز کردن حدودی دریچه ها یا به طور کامل پس از دریافت سیگنال از کنترل کننده ها انجام می دهند.

شیرآلات هوا میراب:

شیرآلات هوا شیرآلات ترکیبی میراب هستند که عملکردهای یک شیر هوا و خلاء را انجام می دهند (مقدار زیادی هوا در هنگام راه اندازی آزاد می کنند و یا دریچه هوا را مسدود می کنند) و دریچه های آزاد را برای حفظ کارایی سیستم به طور مداوم در طول عملیات باز می کنند. این نوع از شیرآلات میراب قادر به پخش هوا با سرعت جریان بالا هستند. آن ها به علت فشار منفی ناشی از جریان هوا با سرعت بالا بسته نمی شوند. سرعت انتشار هوا به وسیله ی این شیرآلات صنعتی می تواند تا سرعت صوت بالا باشد. عملکرد آزاد کننده هوا در این شیرآلات، هوای انباشته شده از سیستم را در حالی که تحت فشار است، آزاد می کند.

شیرآلات یکطرفه میراب:

شیرآلات یکطرفه، شیرآلات اتوماتیک میراب هستند. آن ها به طور کامل با واکنش به جریان و فشار تولید شده توسط جریان های روندی که در آن ها نصب شرکت میراب یکی از بزرگترین کارخانه های تولید کننده شیرآلات چدنی در ایران می باشدکه علاوه بر بازار ایران دارای بازارهای جهانی نیز می باشدو به علت مرغوبیت شیرآلات صنعتی خود از توان صادراتی بالایی نیز برخوردار می باشد .

شیر فلکه کشویی برای قطع و وصل جریان مورد استفاده قرار می گیرد و در اصطلاح به شیرآلات چدنی ON/OFF معروف می باشند .که این شیر ها تست شدن و با بهترین کیفیت در اختیار مشتری قرار میگیردشیرفلکه کشویی از یک بدنه اصلی تشکلیل شده استکه درون آن میله از طرف به دیسکی متصل می باشدکه در مسیر جریان قرار میگیرد و از طرف به دستگیره متصل می باشد.

با فرمان و چرخاندن دستگیره دیسک حرکت میکند تا وظیفه قطع و وصل جریان را انجام دهد .بهتر است که از شیر فلکه کشویی برای تنظیم جریان استفاده نکنیمزیرا در این صورت دیسک شیر فلکه کشویی دچار ارتعاش و خوردگی می شود .

شیرآلات فلکه کشویی بر اساس زبانه :

شرکت میراب اقدام به تولید شیرفلکه کشویی در دو مدل زبانه لاستیک و زبانه فلزی می کند .این دو نوع از شیر فلکه کشویی میراب در دو فشار 10 بار و 16 بار تولید می گردد .

شیر یکطرفه (خودکار) میراب :

وظیفه اصلی شیر یکطرفه جلوگیری از بازگشت جریان می باشد .شیر یکطرفه تا زمانی که جریان سیال مسیر اصلی خود را طی کند باز می باشدو اجازه عبور جریان را می دهد ولی در صورت بازگشت جریان سیال از مسیر اصلی خود بسته خواهد شدو جریان راقطع میکند تا آسیبی به اقلام و تجهیزات پایپینگی نرسد .یکی از مواردی که از شیر یکطرفه استفاده می شوددر خط خروجی پمپ ها می باشد زیرا بازگشت جریان در این تجهیز باعث خرابی پمپ ها می شود .شیر یکطرفه میراب در مدل دریچه ایی تولید می گردد که دارای دو فشار کاری 10 بار و 16 بار می باشدهمچنین قابلیت نصب در خطوط عمودی و افقی را نیز دارد .

شیر سوزنی ( سوپاپی ) میراب :

شیر سوزنی میراب را می توان برای تنظیم جریان استفاده کردبه صورتی که با تنظیم میزان گشودگی شیر سوزنی می توان فشار و دبی خروجی را تنظیم کرد .این شیر قابل استفاده در خطوط آبرسانی شهری ، صنایع و … می باشد .توصیه می شود جهت استفاده در فشارهای بالاتر 16 بار از طرح آب بندی فلز به فلز استفاده شود.شیر سوزنی میراب در دو فشار 10 بار و 16 بار تولید میگردد .تولید عمومی شیر سوزنی میراب به صورت عملگر دستی می باشدولی در صورت درخواست با عملگر برقی ، پنوماتیک و هیدرولیک قابل ارائه می باشد.

وظیفه شیر صافی برای صاف کردن سیال و خارج کردن ذرات معلق از مسیر سیال می باشد ،ذرات معلق در سیال می تواند باعث آسیب رسیدن به تجهیزات مکانیکال و روتاری شوداز این رو صافی به واسطه توری فلزی خود این ذرات را جذب کرده .توری صافی با مش بندی های متفاوت ارائه می شودکه در صورت درخواست تغییر سایز مش بندی توری می بایست سفارش داده شود .یکی از موارد کاربرد عمده صافی های میراب در خط ورودی پمپ ها می باشدتا ذرات اضافی قبل از ورود به پمپ گرفته شود .از شیرآلات پروانه ای برای قطع و وصل جریان استفاده می شودو نباید از شیر پروانه ای برای تنظیم جریان استفاده کرد زیرا باعث خوردگی بخش داخلی شیر می شود.

احتمال وقوع پدیده کاویتاسیون را بالا می برد اما در شرایطی که سرعت جریان زیر 1m/s باشد می توان برای تنظیم جریان استفاده کرد .شیرآلات پروانه ای با توجه عملگر به دو دسته اصلی شیر پروانه ای اهرمی و شیر پروانه ای گیربکسی تقسیم بندی می شوند .

اما در صورت نیاز پروژه قابلیت نصب عملگرهای برقی ، پنوماتیک و هیدرولیکی نیز می باشد .دسته بندی دیگر شیرآلات پروانه ای بر اساس نحوه اتصال آن می باشدکه به انواع ویفری ، فلنجدار و لاگ تقسیم بندی می شود .

شده است، فعال می شوند. شیرآلات میراب یکطرفه همچنین به عنوان شیرآلات بدون بازگشت نیز شناخته می شوند، این شیرآلات به جریانات مایع، هوا و یا گاز در در یک جهت اجازه جریان می دهند و مانع از جریان بازگشتی می شوند.

دکمه بازگشت به بالا