اقتصادیعمومیکسب و کار برتر ایرانی

نقش ورزش در کاهش خطر بروز کک و مک صورت

پیشگیری و درمان چاقی ، تاثیر ورزش بر روی پوست

کرم لاکچری کوین اصل: افرادی که تحرک بدنی ندارند بعد از چند سال پوست افتاده‌ای پیدا می‌کنند و زیبایی پوست آن‌ها شدیدا کاهش پیدا می‌کند. هم‌چنین چین و چروک‌های زیاد و انباشته شدن چربی در اطراف چشم و گردن و دیگر قسمت‌های صورت می‌تواند تاثیر منفی زیادی روی ظاهر انسان داشته باشد.

ادامه تاثیر ورزش بر روی پوست و درمان چاقی

<>قیمت کرم دکتر بیز ورزش نکردن تاثیر زیادی روی ظاهر انسان‌ها دارد و باعث تسریع روند پیر شدن در صورت انسان‌ها می‌شود . افرادی که تحرک بدنی ندارند بعد از چند سال پوست افتاده‌ای پیدا می‌کنند و زیبایی پوست آن‌ها شدیدا کاهش پیدا می‌کند. هم‌چنین چین و چروک‌های زیاد و انباشت:ه شدن چربی در اطراف چشم و گردن و دیگر قسمت‌های صورت می‌تواند تاثیر منفی زیادی روی ظاهر انسان داشته باشد .

اگر همه می‌دانستند در صورت ورزش نکردن ممکن اس:ت در ۲۰ سال آینده چه ظاهری پیدا کنند شاید تعداد بیش‌تری نسبت به تحرک بدنی بیش‌تر علاقه مند می‌شدند.

قیمت کرم لاکچری کوین برای تیرگی: نقش ورزش کردن به عنوان عاملی برای جلوگیری از افزایش وزن، ساخت عضلات، پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و دیابت و حتی درمان، به اثبات رسیده است اما امروزه پزشکان بر این باورند که ورزش کردن علاوه بر این مزایا، نقش مفیدی در سلامت پوست بدن افراد هم دارد.

ورزش برای کاهش جوش های پوستی و آکنه و مبارزه با علایم پیری مفید بوده و موجب می شود که پوست جوان تر و شاداب تر به نظر برسد و در نتیجه خود فرد هم احساس خوبی داشته باشد.

افزایش جریان خون در سطح پوست و توزیع مواد مغذی به سلول های پوستی و دور کردن مواد مخرب و سمی از پوست، از عمده ترین آثار ورزش روی پوست است .

ورزش کردن موجب افزایش تولید طبیعی کلاژن که نوعی بافت پیوندی است، شده و به جوان شدن پوست بدن منجر می شود. در کسانی که ورزش نمی کنند، تعداد فیبروبلاست ها که محرک تولید ماده کلاژن در پوست هستند، کمتر بوده و پوست با سرعت بیشتری تیره و چروک می شود.

ورزش کردن با تعدیل تولید هورمون های وابسته به تستوسترون، باعث شفافیت پوست شده وهمچنین به دنبال انجام تمرینات ورزشی، با کاهش میزان استرس، از ترشح انواع هورمون های مردانه ازغده آدرنال ( که دلیل اصلی تشکیل آکنه هستند) کاسته می شود.

به طور معمول پوست افرادی که استرس زیادی دارند، به خصوص کسانی که دچار آکنه هستند، تیره است اما ورزش به کاهش این تیرگی کمک می کند.

ورزش منظم همچنین به افزایش تعریق پوست منجر شده و این اثر خوبی در نرم شدن پوست و پیشگیری از شکنندگی آن دارد و افرادی که هنگام ورزش پیاده روی طولانی می کنند، چهره بشاش تری دارند و رنگ پوست آنها روشن تر است و در صورتی که مبتلا به آکنه هستند، درمان آکنه در این افراد راحت تر است.

هر چیزی که بتواند میزان ترشح هورمون های مردانه را کنترل کند، می تواند نه تنها روی پوست بلکه روی میزان ریزش مو هم اثر بگذارد. ورزش از جمله روش هایی است که تولید این هورمون را کاهش می دهد. این در حالی است که بسیاری از ما فکر می کنیم ورزش تنها آثار پیشگیرانه از بیماری و آمادگی جسمانی دارد.

برای اینکه پوست جوان تر و شاداب تر به نظر برسد، ورزش های خاصی کمک کننده است. هنگام ماساژ پوست، نه تنها عضلات پوست صورت بلکه عضلات پاها، دست و بازوها، کشیده می شود. در ورزش هایی مانند دویدن، پیاده روی، وزنه برداری، تنش و استرس کاهش یافته و حتی التهابات پوستی کم می شود .

این آثار مثبت در ورزش یوگا سال ها است که شناخته شده است. کشش هایی که در ورزش یوگا وجود دارد، به همراه کنترل حرکات و تنفس های آگاهانه نه تنها به عضلات همه بدن کمک می کند بلکه برای عضلات پوست صورت بهترین است .

هنگام ورزش کردن به دلیل خون رسانی بهتر، کل بدن به خصوص عضلات صورت به آرامش می رسد . در کنار آرام سازی بدن و آرامش عضلات، متخصصان معتقدند که ورزش های هوازی مانند قدم زدن یا دوچرخه سواری موجب پاک سازی پوست می شود. این ورزش ها مواد سمی را که در اثر تجمع دود سیگار، آلودگی هوا و حتی مواد شیمیایی رایج در پوست مانند اسپری مو و دئودورانت ها و ژن ها ایجاد می شود، از سطح پوست برمی دارد. خون رسانی بهتر که در ورزش های هوازی ایجاد می شود، بهتر شده و این خود برداشت مواد سمی پوست را بیشتر و موثرتر می کند که همه اینها به سلامت پوست کمک می کند.

همچنین کسانی که ورزش می کنند، به طور آشکاری رنگ پوست زیباتری دارند. رنگ پوست صورت خوش رنگ در کسانی که ورزش می کنند، با رنگ زرد ، سبز یا خاکستری در کسانی که ورزش نمی کنند، قابل قیاس نیست.

آنچه به سلامت بیشتر پوست کمک می کند، هیدراته کردن پوست یا آب رسانی کافی به پوست، پیش و پس از ورزش است. در صورتی که به طور صحیح و مناسب در هنگام ورزش به بدن خود آب کافی برسانید، جریان خون به پوست بسیار بهتر خواهد شد.

وجود مایعات کافی در بدن موجب تشویق در حذف مواد سمی تجمع یافته در سلول های پوستی می شود و این کار یعنی آب رسانی کافی به بدن، به خصوص در افرادی که از الکل یا دارو استفاده می کنند و یا غذاهای آماده زیادی مصرف می کنند، اثرهای بیشتری دارد.

نوشیدن مایعات کافی به خصوص آب، جریان خون پوستی را افزایش داده و این مواد سمی را از پوست شسته و از بدن دفع می کند.

ورزش های صورت، حرکاتی که به خصوص برای تونیسیته عضلات طرح ریزی شده اند، آنچنان که تصور می شود، به سلامت پوست کمک نمی کند. این ورزش های صورت اغلب با وسایلی انجام می شود که در دهان و روی صورت قرار می گیرد، در حالی که تحریک عضلات با ورزش کردن اگر چه به صورت کششی است اما به صورت طبیعی انجام می گیرد و طی ورزش به صورت مداوم و دایمی صورت می گیرد.

ورزش های صورت همچنین سبب افزایش چین و چروک ها روی صورت شده و تعداد چروک ها را در بعضی عضلات که در ورزش صورت زیاد انجام می شود، بیشتر می کند.
پس ورزش صورت را فراموش کنید و تنها به ورزش همه بدن بپردازید. در این صورت، تاثیرات ورزش کلی بدن را در تمام بدن به خصوص پوست صورت احساس خواهید کرد.

درمان چاقی با ورزش

امروزه چاقی از مشکلات عمده افراد جامعه است و بیشتر بیماری‌های قلبی عروقی، عضلانی و اسکلتی، گوارشی و سکته‌های قلبی و فشار خون بالا و … به طریقی با چاقی در ارتباط هستند.

چاقی را ﺑﻪ ﻋﻨﻮان اﺿﺎﻓﻪ وزن ﺑﯿﺶ از ﺣﺪ و ﺷﺎﺧﺺ ﺗﻮده ﺑﺪﻧﯽ ﺑﯿﺶ از ۳۰ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﻢ. ﺷﺎﺧﺺ ﺗﻮده ﺑﺪﻧﯽ از ﺗﻘﺴﯿﻢ وزن ﺑﺮ ﺣﺴﺐ ﮐﯿﻠﻮﮔﺮم ﺑﺮ ﻣﺠﺬور ﻗﺪ ﺑﺮ ﺣﺴﺐ ﻣﺘﺮ ﺣﺴﺎب ﻣﯽ ﮔﺮدد. در ﺑﺮرﺳﯽ ﭼﺎﻗﯽ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ دور ﺷﮑﻢ ﻣهم اﺳﺖ. افرادی ﮐﻪ طﺒﻖ ﺗﻌﺮﯾﻒ ﭼﺎق ھﺴﺘﻨﺪ و دور ﮐﻤﺮ آﻧها ﺑﺎﻻ اﺳﺖ بیشتر در ﻣﻌﺮض ﺧﻄﺮ ﺑﯿﻤﺎرﯾهای ﻗﻠﺒﯽ، دﯾﺎﺑﺖ و ﺑﺮﺧﯽ ﺳﺮطﺎﻧها ﻗﺮار دارﻧﺪ. طﺒﻖ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت در ﻣﺮدان دور ﮐﻤﺮ ﺑﺎﻻی ۴۰ اﯾﻨﭻ و در زﻧﺎن ﺑﺎ دور ﮐﻤﺮ ۳۵ اﯾﻨﭻ ﺧﻄﺮ ﺑﺮوز اﯾﻦ ﺑﯿﻤﺎرﯾها ﺑﺸﺪت اﻓﺰاﯾﺶ می یابد.

پیشگیری و درمان چاقی

کل انرژی مصرفی روزانه را به سه قسمت تقسیم میکنیم:

  1. مصرف انرژی در حالت استراحت
  2. مصرف انرژی بعد از صرف غذا
  3. و مصرف انرژی بعد از فعالیت بدنی

در زمان استراحت، ۶۰ تا ۷۰ درصد از کل انرژی بدن مصرف می‌شود و مقدار آن در هر ساعت، حدود یک کیلوکالری به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن است. متغیرترین میزان مصرف انرژی، در زمان فعالیت بدنی است. این میزان در افراد کم‌تحرک ۱۰ تا ۱۵ درصد و در افراد فعال ۳۰ تا ۴۰ درصد از کل انرژی مصرفی را تشکیل می‌دهد.

ورزش از دو طریق موجب مصرف انرژی در بدن میشود:

  1. یکی افزایش میزان سوخت در زمان ورزش
  2. و دیگری افزایش مقدار مصرف انرژی در زمان استراحتِ بعد از خاتمهٔ ورزش

برای مورد دوم یک مثال می‌آوریم:

فعالیت بدنی با شدت متوسط به مدت ده دقیقه، می‌تواند مصرف انرژی بدن را در حالت استراحت ۵ تا ۱۵ درصد به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت افزایش دهد. در ورزشکاران، میزان مصرف انرژی در زمان استراحت ۵ تا ۲۰ درصد بالاتر از افراد عادی است. بنابراین، یکی از مهم‌ترین فواید ورزش و فعالیت جسمانی بالاتر رفتن میزان مصرف انرژی فرد فعال در زمان استراحت است. بنابراین، این باور افراد پرخور که ورزش و فعالیت بدنی باعث افزایش اشتهای آنها می‌شود غلط است. هیچ منبع علمی این مطلب را تأیید نمی‌کند. برعکس، ورزش سنگین موجب افزایش برخی مواد در بدن و کاهش تمایل فرد به خوردن می‌شود. یعنی با کاهش موقتی اشتها روبه‌رو می‌شویم. در زمان استراحت، ۵۰ درصد از انرژی لازم برای سوخت و ساز بدن را چربی‌ها و بقیه را مواد قندی تأمین می‌کنند.

در ورزش‌های سبک، همچنان چربی‌ها این وظیفه را بر عهده دارند. اما با افزایش شدت ورزش، سوخت و ساز قندها مشخص‌تر می‌شود. به همین دلیل است که متخصصان ورزش‌های سبک را برای کاهش وزن مفیدتر می‌دانند.

شاید تعجب‌برانگیز باشد که صرف مدت زمانی بسیار اندک، مثلاً حداقل روزی یک ساعت فعالیت بدنی به مدت ده روز، برای افزایش سوخت چربی بدن در حالت استراحت کافی است. برای رسیدن به این هدف در افراد سالمند، به هشت هفته زمان نیاز داریم.

یکی دیگر از فواید ورزش افزایش ظرفیت تنفس عضلات است، یعنی افراد ورزشکار دیرتر از سایرین خسته می‌شوند

دکمه بازگشت به بالا