بین الملل

نفت آبادان_ استقلال؛ آغاز سخت شاگردان نکونام در جهنم آبادان

استقلال فردا در شرایطی به مصاف نفت می رود که کار سختی در گرمای جهنمی آبادان دارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، تیم‌های صنعت نفت و استقلال از ساعت ۲۱:۳۰ فردا در ورزشگاه تختی آبادان نخستین دیدار خود را در بیست و سومین دوره لیگ برتر برگزار خواهند کرد.

این دو تیم پیش از این ۵۲ دیدار مقابل هم لتجام داده‌اند که ۲۳ بازی با برتری استقلال تمام شده، ۱۱ دیدار را صنعت نفت بُرده و ۱۸ مسابقه با تساوی خاتمه پیدا کرده است. استقلال در شرایطی با صنعت نفت بازی می‌کند که فصل قبل با تساوی خانگی مقابل نماینده آبادان در هفته بیست و هشتم لیگ برتر، عملاً شانسی برای قهرمانی نداشت، در مقابل صنعت نفت به بقا در لیگ برتر امیدوار شد و در نهایت لیگ برتری باقی ماند.

استقلال در فصل نقل و انتقالات عملکرد مطلوبی نداشت و نتوانست مهدی قائدی و محمد محبی را حفظ کند، ضمن اینکه بازیکنانی، چون عارف غلامی، رافائل سیلوا، سجاد شهباززاده، علیرضا رضایی و امید حامدی فر هم از این تیم جدا شدند. جواد نکونام که جانشین ریکاردو ساپینتو شده از شرایط مدیریتی تیمش اصلاً راضی نیست و به دفعات با مصاحبه‌های خود به این موضوع اشاره کرده است. تغییرات مدیریتی که در استقلال رخ داد باعث عقب افتادن استقلال از سایر مدعیان شد و با آمدن علی خطیر شرایط کمی بهتر شد، اما به شکلی نبوده که نکونام با خیال راحت ادامه بدهد.

آرمین سهرابیان، آریا برزگر، ایمان سلیمی، مهرداد محمدی، محمدرضا خالدآبادی، منتظر محمد و سامان تورانیان بازیکنان جدید هستند که به استقلال پیوسته‌اند و احتمال جذب نفرات دیگر هم وجود دارد، ولی صحبت‌های نکونام بیانگر آن است استقلال حداقل در هفته‌های آغازین لیگ برتر در شرایط مطلوبی قرار ندارد و هواداران باید صبور باشند تا تیم‌شان بتواند در کورس قهرمانی قرار بگیرد.

در سمت مقابل صنعت نفت با حفظ عبدالله ویسی به دنبال آن است تا این فصل در میان نامزدهای سقوط نباشد و به همین خاطر از هفته نخست به فکر کسب نتیجه است. امید خالدی، حسن بیت سعید، حسین ساکی، سباستین گراردو پیریز، شاروف موخیدینوف، شیرالدین بابایوف، عباس بوعذار، علی فریدون شاه حسینی، فردین یوسفی، فرزین گروسیان، محمد طیبی و مهدی ممی زاده ۱۲بازیکنی هستند که از جمع شاگردان عبدالله ویسی خارج شده‌اند و در مقابل امیرمحمد پناهی، حسین شنانی، رضا بهمئی، عباس قاسم، علی یوسف، فهد طالب، محمدرضا یوسفی، مهدی داغر، میثم جبار و یوسف کی شمس ۱۰ بازیکن جدید تیم صنعت هستند.

با توجه به خانه‌ تکانی که صنعت نفت داشته و استقلال هم دست کمی از حریف آبادانی نداشته، باید منتظر ماند تا در تقابل دو تیم نتیجه‌ای متفاوت رقم بخورد. روی کاغذ نام استقلال بزرگ‌تر است اما نتایجی که زردپوشان آبادان با عبدالله ویسی گرفته‌اند و البته گرمای جهنمی شهر آبادان احتمال برتری صنعت نفت را زیاد می‌کند، به خصوص اینکه جواد نکونام با حرف‌هایی که زده، وضعیت استقلال را مساعد ندانسته و عملاً این موضوع می‌تواند مانع برتری ابی پوشان تهران در ورزشگاه تختی آبادان شود.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا