نحوه مشاهده آخرین فعالیت های اکانت شما

اگر یک روز صبح از خواب بیدار شدید و متوجه هک شدن اکانتتان شدید تعجب نکنید!! این روزها امنیت شبکه های اجتماعی خیلی کم شده و احتمال این که اکانتتان هک شود زیاد است مخصوصا پیج هایی که از روش خرید فالوور اینستاگرام دنبال کنندگان خود را افزایش داده اند. پس فراموش نکنید که پیشگیری بهتر از درمان است. قبل از این که اتفاقی برای اکانتتان بیفتد باید حواستان را جمع کنید. در این مقاله قرار است راجع به لاگین اینستاگرام صحبت کنیم. این که بفهمیم آیا کسی وارد اکانتمان شده یا نه!

قابلیت Login Activity چیست؟

حفظ امنیت کاربران یکی از مسائل مهمی است که اگر اینستاگرام به آن توجهی نکند خیلی زود اعتماد کاربرانی که در حال استفاده از اینستاگرام هستند به این پلتفرم از بین خواهد رفت. بنابراین اینستاگرام هم همانند تمام پلتفرم های مهم دیگر تمام تلاش خود را می کند تا به هر طریقی که شده امنیت کاربران خود را حفظ کرده و آن را افزایش دهد.

قابلیت Login Activity هم یکی دیگر از بخش های امنیتی و مهم اینستاگرام است که به کاربران کمک می کند تا یک مجموعه کامل از اطلاعات ورود به حساب اینستاگرام، دستگاه هایی که در حال حاضر در داخل اکانت اینستاگرام تان هستند، موقعیت جغرافیایی و بسیاری اطلاعات دیگر را از دستگاه های وارد شده به اکانت اینستاگرام شما در اختیارتان می گذارد.

علاوه بر این به کمک این بخش، شما خیلی راحت می توانید دستگاه های مشکوک و غیرمجازی که در حال حاضر در داخل اکانت اینستاگرام شما هستند را از حساب خود خارج کنید و جلوی فعالیت آن ها را بگیرید.

به جرات بخش Login Activity یکی از مهم ترین بخش های تنظیمات اینستاگرام است که حتما هر از چند گاهی باید به آن سر بزنید و آن را بررسی کنید.

چطور باید به بخش Login Activity دسترسی پیدا کرد؟

اما حالا که با کلیت بخش Login Activity اینستاگرام آشنا شدیم، چطور به آن دسترسی پیدا کنیم و از اطلاعات حیاتی که در اختیارمان می گذارد استفاده کنیم؟

برای اینکار، در مرحله اول باید وارد بخش تنظیمات اکانت خودتان شوید.

همانطور که گفتیم Login Activity یکی از بخش های مرتبط به امنیت حساب اینستاگرام است، بنابراین باید وارد بخش Security یا امنیت شویم.

و در نهایت وارد گزینه Login Activity می شویم.

در بخش Login Activity اطلاعات کاملی از دستگاه های متصل به اکانت مان و تاریخچه مختصری از ورودهای مشکوک قبلی را می توانیم مشاهده کنیم.

بعد از ورود به بخش Login Activity با صفحه ای رو به رو می شویم.

بخش Login Activity از دو بخش مهم was this you و Where you’re logged in تشکیل شده است که بخش اول مربوط به تاریخچه ای کوتاه از لاگین های مشکوک به حساب اینستاگرام شماست.

به عنوان مثال اگر در کسری از ثانیه بجای ایران وارد یک کشور دیگر شده باشید (که دلیل این اتفاق را خودتان بهتر می دانید…) و تلاش کرده باشید که وارد اکانت اینستاگرام خودتان شوید، اینستاگرام این تلاش برای ورود را یک تلاش مشکوک تلقی می کند و احتمالا در این بخش هشدار مربوط به آن را مشاهده خواهید کرد.

با انتخاب گزینه This wasn’t me اینستاگرام از شما درخواست می کند تا برای بهبود امنیت اکانت خودتان رمز عبور حساب خود را تغییر دهید.

اما در بخش دوم یعنی Where you’re logged in شما یک لیست کامل از تمام دستگاه هایی که در حال حاضر در داخل حساب اینستاگرام شما وارد شده اند را مشاهده می کنید.

به عنوان مثال در تصویر بالا تنها یک دستگاه نمایش داده شده که به این معنی است که به جز صاحب حساب هیچ شخص دیگری در داخل اکانت اینستاگرام حضور ندارد.

اگر در این بخش بیشتر از یک دستگاه مشاهده کردید، باید سایر دستگاه هایی که در این قسمت به شما نمایش داده می شوند را به دقت بررسی کنید.

برای تشخیص دستگاه های غیرمجاز از سایر دستگاه هایی که متعلق به خودتان هستند باید به این سه قسمت توجه ویژه کنید.

 • شماره 1: لوکیشن دستگاهی که به اکانت اینستاگرام شما دسترسی دارد.
 • شماره 2: آخرین زمان فعالیت دستگاه مورد نظر در داخل اکانت اینستاگرام شما.
 • شماره 3: نام و مدل دستگاهی که به اکانت اینستاگرام شما دسترسی دارد.

نکته مهم: اینستاگرام به صورت خودکار در کنار نام و مدل دستگاهی که در حال حاضر در دست شماست و در حال استفاده از آن هستید، عبارت This را قرار می دهد تا اشتباها خودتان را از اکانت اینستاگرام تان به بیرون پرت نکنید!

در نهایت اگر متوجه حضور دستگاهی شدید که احتمالا متعلق به شما نیست، باید دستگاه خاطی را از حساب اینستاگرام خود اخراج کنید تا دسترسی آن به اکانت شما قطع شود.

چطور دستگاه های دیگر را از اکانتم حذف کنم؟

شما باید دستگاه هایی که با لوکیشن های غریبه وارد اکانتتان شده اند را حذف کنید. چطور؟ با انجام مراحل زیر:

روش اول

 1. طبق دستورالعمل بالا وارد بخش Log in Activity شوید.
 2. کنار لوکیشنی که متعلق به شما نیست، روی 3 نقطه کلیک کنید.
 3. وقتی لوکیشن برایتان باز شد. در پایین صفحه Log Out را می بینید. با کلیک روی این گزینه، دستگاه دیگر از اکانت شما خارج می شود.
 4. قدم چهارم و مهم ترین قدم، تغییر رمز عبور حساب اینستاگرام تان است، چرا که حتی با اخراج دستگاه و فرد غیر مجاز از داخل اکانت اینستاگرام تان، درصورتی که این فرد به رمز عبور اینستاگرام شما دسترسی داشته باشد، خیلی راحت مجددا وارد اکانت شما خواهد شد! بنابراین درصورتی که در قسمت Login Activity متوجه حضور دستگاه یا دستگاه های غیر مجاز در حساب اینستاگرام خود شدید، مهم ترین اقدام تغییر رمز عبور و انتخاب یک رمز عبور جدید و قدرتمند است.
 5. هکرهای کار کشته و حرفه ای تر، برای اینکه شما متوجه حضور آن ها در اکانت خود نشوید و جلوی دسترسی شان گرفته نشود، به صورت خیلی غیر محسوس، بدون ردپا و مشکوک، فعالیت های خود را انجام می دهند و به اطلاعات شما در اینستاگرام دستبرد می زنند. به همین خاطر فراموش نکنید که مراجعه به بخش Login Activity یکی از اقداماتی است که باید آن را همیشه در خاطر داشته باشید و هر از چند گاهی به آن مراجعه کنید تا متوجه هرگونه دسترسی غیر مجاز به حساب اینستاگرام خود شوید.

روش دوم

با زدن این گزینه هم باید پسورد اکانتتان را تغییر دهید.

خارج کردن دستگاه های متصل به اکانتتان در کامپیوتر

برای قطع کردن لاگین بقیه دستگاه ها، می توانید از طریق اینستاگرام وب یا مرورگرتان هم اقدام کنید. با مرورگر وارد اکانت اینستاگرامتان در شوید. وارد اکانتان شوید و مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد بخش پروفایلتان شوید (با کلیک بر روی آیکون پروفایل در بالای صفحه). روی آیکون چرخ دنده ای که در کنار بخش Edit Profile می بینید کلیک کنید.
 2. گزینه Log in Activity را می توانید روی صفحه ببینید. روی آن کلیک کنید.
 3. با کلیک روی این گزینه، همه مواردی که بالاتر توضیح دادیم را می بینید. برای رفع مشکل لاگین اینستاگرام دیگر دستگاه ها هم مثل بالا عمل کنید و پسوردتان را عوض کنید.

چرا باید به لاگین اینستاگرام توجه کنم؟

توجه! یکی دیگر از راه ها برای حفظ امنیت، تغییر شماره همراه اکانتتان است. وارد تنظیمات شوید و شماره همراهتان را تغییر دهید.

چند نکته برای افزایش امنیت اینستاگرام و جلوگیری از هک شدن آن

در نهایت برای جلوگیری از مشکلات آینده و دردسرهای هک شدن اکانت اینستاگرام خود، به این نکات توجه ویژه کنید:

 1. برای حساب اینستاگرام خود یک رمز قوی و قدرتمند انتخاب کنید
 2. رمز عبور اینستاگرام خود را در اختیار سایر افراد، حتی نزدیک ترین افراد به خودتان قرار ندهید
 3. قابلیت ورود دو مرحله ای حساب اینستاگرام خود را فعال کنید
 4. از وارد کردن رمز عبور خود در زیر دوربین ها، جلو چشم دیگران و … خودداری کنید
 5. حساب اینستاگرام خود را در اختیار سایر افراد قرار ندهید
 6. در دستگاه هایی که متعلق به خودتان نیست مخصوصا دستگاه های عمومی، وارد حساب اینستاگرام خود نشوید
 7. هر چند وقت یکبار رمز عبور اینستاگرام خود را تغییر دهید
 8. اطلاعات خود را نسبت به مسائل و نکات امنیتی اینستاگرام افزایش دهید

حرف آخر

این روزها در فضای مجازی، دسترسی به حریم خصوصی افراد خیلی راحت شده! پس حواستان را جمع کنید و مرتب بخش لاگین اینستاگرام را چک کنید. هر سوال یا مشکلی هم دارید، با ما در بخش کامنت همین مقاله یا تماس مطرح کنید.

دکمه بازگشت به بالا