علمی و پزشکی

مکالمه صوتی با هوش مصنوعی مشهور در ویندوز ممکن شد

با این تغییر جدید می‌توانید با کمک حالت صوتی بینگ روی مرورگر اج دسکتاپ سؤالات را با صدای خودتان بپرسید و جواب‌ها را هم به‌شکل صوتی دریافت کنید. این ویژگی درحال‌حاضر فقط از زبان‌های انگلیسی، ژاپنی، فرانسوی، آلمانی و ماندارین پشتیبانی می‌کند، اما مایکروسافت وعده عرضه زبان‌های بیشتر را هم داده است.

برای استفاده از این قابلیت کافیست دکمه میکروفن را از چت باکس بینگ انتخاب کنید و سپس با صدای بلند سؤال خود را بپرسید. به‌نظر می‌رسد که این سرویس با کمک قابلیت‌های صوتی خود می‌خواهد به‌نوعی جایگزین کورتانا شود. مایکروسافت هفته گذشته اعلام کرد که در ادامه سال 2023 پشتیبانی از اپلیکیشن کورتانا در ویندوز را قطع می‌کند.

بینگ چت به سایر مرورگرها می‌آید

در آپدیت این هفته بینگ چت تغییر بزرگ دیگری دیده نمی‌شود، اما مایکروسافت ظاهراً در تلاش برای افزودن پشتیبانی از این چت‌بات به سایر مرورگرها ازجمله کروم و سافاری است. درحال‌حاضر ظاهراً افراد کمی روی این مرورگرها به بینگ چت دسترسی پیدا کرده‌اند و کاربران مرورگر ویوالدی هم با به‌روزرسانی 6.1 به این چت‌بات دسترسی دارند.

از زمان عرضه عمومی ChatGPT و موفقیت این چت‌بات، مایکروسافت تلاش زیادی کرده است تا بخش عمده قابلیت‌های این مدل هوش مصنوعی را به چت‌بات بینگ بیاورد. این سرویس حالا باعث مراجعه هرچه بیشتر کاربران به این موتور جستجو شده است که قبلاً در مقابل گوگل حرف زیادی برای زدن نداشت.

حالا باید منتظر ماند و دید که بینگ چت درنهایت به‌طور کامل جای کورتانا را به‌عنوان یک دستیار صوتی شخصی خواهد گرفت یا عمدتاً به‌عنوان یک چت‌بات به حیات خود ادامه می‌دهد.

۵۸۵۸

تیم خبری علمی پزشکی

برای من، نوشتن 60 توضیح پروفایل یعنی برقراری ارتباط با 60 جامعه متفاوت است. من به هر یک از شما متعهدم تا بهترین محتواهای پزشکی را ارائه دهم و همراه شما در مسیر بهبود سلامتی قرار بگیرم.
دکمه بازگشت به بالا