موبایل‌قاپ ترمینال غرب بازداشت شد/ سارقان حرفه‌ای موتور به‌ آخر خط رسیدند

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری چهار سارق حرفه‌ای در جریان انجام سه ماموریت پلیسی خبرداد.

به گزارش باراناخبر، سرهنگ علی قاسم‌پور با اشاره به سه مورد از ماموریت‌های ماموران پلیس پیشگیری تهران بزرگ در شبانه‌روز گذشته، گفت: اولین پرونده مربوط به دستگیری یک موبایل قاپ حرفه‌ای در محدوده پایانه غرب است. درپی افزایش موبایل‌قاپی و سرقت تلفن همراه از شهروندان توسط یک نفر در پایانه مسافربری غرب، رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق برعهده تیمی از ماموران کلانتری ۲۰۹ پایانه غرب قرار گرفت و آنان در همین راستا گشت‌زنی‌های هدفمند خود را افزایش دادند.

وی با بیان اینکه ماموران درحال گشت‌زنی در اطراف ترمینال غرب سارقی را حین سرقت و موبایل قاپی از شهروندی مشاهده کردند، گفت: گشت انتظامی کلانتری سریعا وارد عمل شده و در یک تعقیب و گریز ۱۰ دقیقه‌ای و با اجرای در یک عملیات منسجم پلیسی، متهم را متوقف و دستگیر کرد. این فرد در همان محل مورد بررسی و بازرسی قرار گرفت که در جریان آن یک دستگاه تلفن همراه که روز گذشته سرقت کرده بود کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اشاره به انتقال متهم به  مقر انتظامی و انجام بازجویی از وی، گفت: متهم در جریان بازجویی‌های انجام شده به پنج فقره سرقت تلفن همراه به روش موبایل قاپی در اطراف پایانه مسافربری غرب اعتراف کرد. در ادامه نیز پنج مالباخته نسبت به شناسایی متهم به عنوان سارق تلفن همراه خود اقدام کردند.

قاسم‌پور افزود: برای متهم دستگیر شده پرونده‌ای تشکیل شد و این فرد برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. اما تحقیقات پلیسی برای کشف دیگر جرائم احتمالی ارتکابی از سوی متهم همچنان ادامه دارد.  

بازداشت سارق محتویات خودرو در حین سرقت

وی همچنین از دستگیری سارق محتویات خودرو در ماموریتی دیگر خبر داد و گفت: به دنبال مراجعه و شکایت چند تن از شهروندان در هفته‌های اخیر، در خصوص سرقت از محتویات خودروی شهروندان در محدوده تهران نو، رسیدگی به موضوع سریعا و به طورویژه در دستورکار عوامل عملیات کلانتری ۱۲۸ تهران نو قرار گرفت که در تحقیقات انجام شده مشخص شد، متهم با پرسه‌زنی در مناطق جرم خیز و شناسایی خودروهایی که قفل صندوق عقب آنها از ایمنی کمتری برخوردار است، در فرصت مناسبی قفل صندوق عقب خودرو را تخریب کرده و وارد خودرو شده و محتویات آن را به سرقت برده است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه مأموران کلانتری با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف جرم و روش‌های علمی در نهایت روز گذشته هویت متهم را مورد شناسایی قراردادند، گفت:‌ بلافاصله با هماهنگی‌های قضائی تیمی از ماموران در روز گذشته متهم را در حال سرقت مشاهده کرده شده و با انجام یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. همچنین لوازم همراه این فرد نیز مورد بازرسی قرار گرفت که در جریان آن یک عدد ضبط پایونیر و یک قبضه سلاح سرد کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به انتقال متهم به مقر انتظامی و انجام بازجویی از وی گفت: متهم پس از انتقال به مقر انتظامی به پنج فقره سرقت محتویات داخل خودرو در محدوده تهران نو اعتراف کرد. در ادامه نیز برای این فرد پرونده‌ای تشکیل شد و وی برای ادامه روند رسیدگی به جرم با دستور قضایی در اختیار پلیس قرار دارد. در همین راستا نیز از مالباختگانی که با این شیوه و شگرد از آنان سرقت شده است دعوت می‌شود که با حضور در کلانتری ۱۲۸  تهران نو متهم را مورد شناسایی قرار دهند.

دستگیری سارقان حرفه‌ای موتورسیکلت

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت سومین ماموریت را مربوط به دستگیری دو سارق حرفه‌ای موتورسیکلت دانست و گفت: به دنبال وقوع چندین فقره سرقت موتورسیکلت در محدوده خیابان ستارخان تهران دستگیری سارقان در دستورکار تیم عملیاتی کلانتری ۱۱۸ ستارخان قرار گرفت و آنان در نخستین گام با حضور در محل اقدام به بازبینی دوربین‌های محل‌های سرقت کرده و مشخصات ظاهری دو سارق را به دست آورده و در اختیار کلیه واحدهای گشتی و عملیاتی قرار دادند.

وی ادامه داد: ماموران با مشخصاتی که در اختیار داشتند به محل‌هایی که احتمال داشت سارقان حضور داشته باشند اعزام شده و به‌صورت نامحسوس گشت‌زنی‌های هدفمند خود را آغاز کردند. این گشت زنی‌های هدفمند ادامه داشت تا اینکه روز گذشته یکی از واحدهای گشت عملیات، سارقان را با همان مشخصات در حالی که قصد سرقت موتورسیکلتی دیگر را داشتند مشاهده کرده و بلافاصله وارد عمل شدند.  

قاسم‌پور با بیان اینکه دو متهم در یک عملیات منسجم پلیسی دستگیر و به کلانتری منتقل شدند، گفت: این افراد تحت بازجویی قرار گرفتند که در جریان آن به ۱۰ فقره سرقت با همکاری یکدیگر اعتراف کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه شناسایی مالباختگان در دستورکار پلیس قرار گرفته است، گفت: برای دو متهم دستگیر شده نیز پرونده‌ای تشکیل شد و این افراد به همراه پرونده متشکله و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. تحقیقات تکمیلی پلیس نیز در این خصوص ادامه دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا