مزایای تبلیغ و اطلاع رسانی بوسیله تلویزیون های شهری

تابلو روان داخل سالن (In Door )چیست؟

تابلوهایی که در محیط سرپوشیده مورد استفاده قرار می گیرند را تابلو روان indoor می گویند.شدت نور این نوع از تابلو ها  نسبت به تابلوهای Out Door کمتر است. تلویزیون ایندور در محیط هایی­ که­ رطوبت کمتری دارند مانند سالن های ورزشی و­داخل ساختمان ها  به کار می روند اما در برابر بارش باران و رطوبت زیاد مقاوم نیستند.

نقش موثر تلویزیون شهری در تبلیغات

سرعت پیشرفت تکنولوژی تاثیر چشمگیری بر سلیقه های افراد گذاشته است. شاید تا مدتی قبل شیوه های سنتی تبلیغات مانند چاپ و پخش تراکت طرفداران زیادی داشت اما تحقیقات نشان می دهد   که امروزه افراد دوست دارند در کمترین زمان بیشترین اطلاعات را در مورد یک موضوع بدست آورند. استفاده از تلویزیون شهری برای تبلیغات شیوه ای است که می تواند مخاطب های زیادی را جذب خود کند.با این که این شیوه مدت زمان زیادی نیست که وارد صنعت تبلیغ شده ولی در این مدت کم ، تبدیل به شیوه ای بسیار محبوب برای تبلیغات و یا معرفی یک برند و محصول و یا حتی ابزاری برای اطلاع رسانی می باشد.

تابلو روان خارج سالن (Out Door)چیست؟

تابلوهایی را که در محیط باز استفاده می شوند تابلو روان outdoor می گویند .شدت نوردر این تابلوها  دارای قدرت بالایی می باشد و حتی در روشنائی روز می توانند متون و تصاویر را با کیفیت بالا نمایش دهند.

یکی از جدیدترین وخیره کننده ترین روش های تبلیغاتی الکتریکی، تابلوی پیام متحرک LEDمی باشد که از به هم پیوستن ماژول ال ای دی تشکیل می شود.ماژول LED،بلوک های آماده ای از ماتریس هایLED است که به راحتی و به سرعت به متصل شده ویک تابلوی حرفه ای را ایجاد می کند.بدون نیاز به  اطلاعات تخصصی  فقط کافیست ماژول های ال ای دی را بسته و مطابق سایز مورد نظر با کابل به هم متصل کنید.شدت نور بالای ماژول ال ای دی به کار رفته در تابلوها و نرم افزار اسان و رایگان آن  بسیار زیاد است و همین امر باعث شده تا به سرعت جای تابلوهای دست ساز را بگیرند.ماژول ال ای دی به شما این امکان را می دهد که با صرف کمترین هزینه و یا انتخاب بهترین فونت ها،تبلیغات مناسبی راداشته باشید.

مزایای ماژول ال ای دی

ماژول ال ای دی استفاده شده  در تابلوها،ضد آب وضد ضربه بوده به همین دلیل  برخی ازآنها می توان در  فضای بیرون وخیابان ها نصب کرد.

ماژول ال ای دی دارای شدت نور فوق العاده وکیفیت بالایی می باشد.

ماژول ال ای دی کاملا مقرون به صرفه از نظر زمان وهزینه است.

ماژول ال ای دی دارای نرم افزار ساده و رایگان است.

ماژول ال ای دی دارای گارانتی به مدت یک سال است.

انواع ماژول ال ای دی :

  • ماژول ال ای دی تک رنگ
  • ماژول ال ای دی سه رنگ
  • ماژول ال ای دی فول کالر
  • ماژول ال ای دی2R1G1B

از نظر روانشناسی افراد با جلوه های بصری بهتر می توانند ارتباط برقرار کنند و این  موضوع یکی از مهمترین عوامل موفقیت تلویزیون های شهری در تبلیغات می باشد. بدیهی است که هزینه ی خرید یک تلویزیون شهری به قدری  بالاست که  مقرون به صرفه نم باشد و مهم تر از آن ،علاوه بر خرید باید هزینه های نگهداری  آن را هم در نظر گرفت. بنابراین تلویزیون های رنتال راهی منطقی تر و مقرون به صرفه تر و سریعتر برای جذب مخاطب است.

تاثیر تابلو روان

درگیر کردن حافظه دیداری مخاطبین اثر بیشتری در ماندگاری دارد.به عنوان مثال  تبلیغات در شبکه های تلویزیونی، بیلبورد های تبلیغاتی و تابلو های تبلیغاتی که یکی از انواع مدرن تابلو های تیلیغاتی، تابلو روان و تلویزیون شهری می باشند ، تابلو روان و تلویزیون شهری با بهره گیری از ویژگی های بسیار مهم تحت عنوان پرتاب نور و امکان پخش متون و تصاویر به صورت روان یا متحرک و حتی پخش فیلم و تیزر تبلیغاتی ،باعث شده که این نوع از تبلیغات به عنوان یکی از موثرترین نوع تبلیغات شناخته شود.

با پیشرفت تکنولوژی در عصر اطلاعات و ارتباطات و دنیای فناوری ، رسانه ها  در پیشرفت و توسعه هردسته کاری اعم از دولتی و خصوصی نقشی مهم و موثر دارند. بنابراین کمتر کسی می تواند منکر  تاثیر مستقیم تابلو روان یا تابلو های led را در افزایش میزان فروش محصولات شود.

معضلات تولید تابلو روان

  1. واردات بی رویه و عدم کنترل ماژولهای بی کیفیت و چینی
  2. ورود افراد غیر متخصص درزمینه تولید تابلو های روان که با مونتاژ ماژولهای آماده چینی همراههستند.
  3. فروش تابلو روان بی کیفیت و عدم ارائه گارانتی و ضمانت ، همچنین ضرر و زیان مالی خریداران محصولات چینی ونوعی دلزدگی و ذهنیت منفی نسبت به تابلو های LED

مولفه های مهم در خرید تابلو روان و تلویزیون شهری

  1. • خرید از شرکت های معتبر و متعهد
  2. • گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر
  3. • انتخاب ابعاد و میزان رزولیشن تابلو روان و تلویزیون شهری با توجه به نیاز

منبع :  https://www.fonix.co.uk/

دکمه بازگشت به بالا