اقتصادیعمومیکسب و کار برتر ایرانی

مرد عنکبوتی که تفنگ دارد

مرد عنکبوتی (به : Spider-Man) فیلمی محصول سال 2002 به کارگردانی است که بر پایه شخصیت شرکت ساخته شده است. این فیلم نخستین فیلم از مجموعه فیلم های است. در نقش ، در نقش /گرین گابلین، در نقش معشوقهٔ پیتر پارکر، و در نقش صمیمی ترین دوست پیتر و پسر نورمن آزبورن است.

خرید لباس مرد عنکبوتی اصل: بعد از یک سردرگمی تقریباً 25 ساله برای ساخت این فیلم، در سال 1999 امتیاز ساخت و انتشار جهانی فیلم مرد عنکبوتی را خرید. پیش از استخدام ریمی در سال 2000، ، ، و برای کارگردانی این فیلم در نظرگرفته شده بودند. نیز برای نوشتن فیلم نامهٔ فیلم استخدام شد و فیلم نامه ای نوشت که توسط بازنویسی شد.

خرید لباس ونوم: فیلم برداری مرد عنکبوتی، در شهرهای و انجام شد. مرد عنکبوتی در 3 مهٔ 2002 اکران شد و نظرات مثبتی از منتقدان دریافت کرد. همچنین موفقیت چشمگیری در گیشه داشت و مجموعاً بیش از 825 میلیون دلار، فروخت و سومین فیلم پرفروش سال 2002 نام گرفت.

پوستری از فیلم که پس از حادثه تروریستی 11 سپتامبر مورد استفاده قرار نگرفت زیرا برج دوقلو در چشم های مرد عنکبوتی منعکس شده است

خرید لباس بتمن: مرد عنکبوتی در زمان خودش، نخستین فیلمی شد که در هفته اول از مرز 100 میلیون فروش می گذرد و رکورد بیشترین فروش آخر هفته را شکست و پرفروش ترین فیلم کمیک بوکی شد. در ، مرد عنکبوتی نامزد دریافت دو جایزه بهترین جلوه های ویژه و بهترین تدوین صدا شد. دو فیلم و در ادامه این فیلم منتشر شدند.

اتفاقی عجیب در زندگی پیتر پارکر که دانش آموز یک دبیرستان است رخ می دهد. یک رادیواکتیو شده او را می گزد و بدن او دچار جهش ژنتیکی می شود و بنابراین توانایی پیمودن و را پیدا می کند و در او یک حس عنکبوتی به وجود می آید که او را از نزدیک شدن آگاه می کند.

پیتر نام «مرد عنکبوتی» را روی خودش می گذارد و ابتدا از قدرتش برای به دست آوردن استفاده می کند. اما بعد از این که عمویش توسط یک سارق کشته می شود، پیتر تصمیم می گیرد که از قدرتش برای مبارزه با خلافکاران استفاده کند.

در همان زمان، دانشمند و تاجری بنام نورمن آزبورن بعد از کشف یک گاز نیروبخش و این گاز روی خودش، در وجودش یک شخصیت جدید قدرتمند اما دیوانه با نام گرین گابلین ایجاد می شود. اعضای شرکت آزکورپ تصمیم گرفتند نورمن (موسس آزکورپ) را مجبور به استعفاء از شرکت کنند. نورمن تحت تاثیر گابلین تمام که موجب برکناری وی از آزکورپ بودند به می رساند.

گرین گابلین به مرد عنکبوتی نیز پیشنهاد همکاری می دهد امّا او قبول نمی کند. اکنون پیتر بایستی سه کار را در زندگیش انجام دهد: جدیدش در یک روزنامه محلی، نبرد با گرین گابلین و نیز رقابت با بهترین دوستش هری آزبورن پسر نورمن برای بدست آوردن قلب همکلاسی زیبایش مری جین.

در روز جشن شکرگذاری، نورمن و پسرش هری، و مری جین به خانه پارکر می روند در همین روز نورمن آزبورن آگاه می شود که پیتر پارکر همان مرد عنکبوتی است؛ بنابراین احساس می کند به وی خیانت شده و تصمیم می گیرد از او انتقام بگیرد.

ابتدا می پارکر (زن عموی پیتر) را می ترساند بنابراین در پیتر متوجه شود که گابلین می داند او کیست، سپس گابلین مری جین را گروگان می گیرد و پیتر را به مبارزه دعوت می کند؛ گابلین، مری جین و را در ارتفاع رها می کند و مرد عنکبوتی به سختی همه را نجات می دهد سپس طی نبردی بی رحمانه پیتر متوجه می شود گابلین همان نورمن آزبورن است، در نهایت او رانشگر را پرتاب می کند اما پیتر جاخالی می دهد و تیغه گلایدر به خودش اصابت می کند و کشته می شود.

بازیگر نقش توضیحات
متولد سال 1984، پیتر یک دانش آموز دبیرستانی است که توسط عنکبوتی آلوده به رادیواکتیو گزیده می شود و توانایی های عنکبوت را پیدا می کند.

سم ریمی پس از تماشای فیلم تصمیم گرفت از توبی مگوایر برای ایفای نقش مرد عنکبوتی استفاده کند. مگوایر نیز تمرینات خود را آغاز کرد؛ بازی او در فیلم نقدهای مثبتی دریافت کرد، بنابراین استودیو تصمیم گرفت برای دو دنباله دیگر با او قرار داد امضاء کند. برای آمادگی بدنی، مگوایر توسط یک مربی یوگا، کارشناس هنرهای رزمی و متخصص کوهنوردی آموزش داده شد و چند ماه به طول انجامید تا آمادگی بدن خود را بهبود ببخشد.

مالک شرکت ، پس از اینکه یک گاز را بر روی خودش آزمایش کرد به فردی قدرتمند اما دیوانه به نام گرین گابلین تبدیل شد. او از هویت مخفی مرد عنکبوتی بی خبر است؛ بنابراین پیتر را پسر خودش می داند و هری را نادیده می گیرد.

پیش از اینکه دفو برای ایفای این نقش انتخاب شود، ، و پیشنهاد ایفای این نقش را نپذیرفتند.

دختری که پیتر پارکر عاشقش است، او در یک رستوران کار می کند و علاقه دارد بازیگر تئاتر شود.

قبل از اینکه کیرستن دانست برای ایفای نقش انتخاب شود، سم ریمی را برای این نقش در نظرگرفته بود.

بهترین دوست پیتر پارکر و پسر نورمن آزبورن، همچنین او نیز به مری جین علاقه دارد.
همسر می پارکر و عموی پیتر، یک برق کار اخراج شده است که دنبال کار جدید می گردد. او توسط یک سارق که پیتر نتوانست جلویش را بگیرد کشته شد.
همسر بن پارکر و زن عموی پیتر، وی یک مسیحی مومن است که از عشق پیتر به مری جین آگاهی دارد.
سردبیر روزنامه ، او مرد عنکبوتی را جنایتکار می داند و همواره مورد انتقاد قرارش می دهد.
همکلاسی پیتر پارکر و دوست سابق مری جین
بتی برانت منشی جیمز جونا جیمسون در دیلی بیوگل
رابی رابرتسون دستیار جیمز جونا جیمسون
گزارشگر گزارشگر مسابقات کشتی
سارق سارق مسابقات کشتی و قاتل عمو بن

، ، ، و به عنوان نامزدهای کارگردانی فیلم در نظر گرفته شده بودند. فینچر قصد نداشت داستان اصلی را به تصویر بکشد، او علاقه داشت فیلم را بر اساس داستان شب مرگ بسازد، اما استودیو مخالفت کرد. بنابراین به عنوان انتخاب شد، او که در دوران جوانی طرفدار کمیک های مرد عنکبوتی بود با شوق فراوان کارگردانی این فیلم را پذیرفت.

قبل از اینکه ریمی به عنوان کارگردان فیلم انتخاب شود، یک فیلمنامه برای مرد عنکبوتی نوشته بود، در آن و هماوردهای فیلم بودند.

اما پس از اینکه مشخص شد کامرون کارگردان این فیلم نخواهد بود، فیلمنامه دیگری توسط نگاشته شد که در آن هماورد اصلی و هماورد دوم بود. ولی ریمی احساس کرد تمرکز بیشتر بر روی رابطه بین و پیتر پارکر جذابتر است، بنابراین دکتر اکتاویوس را از فیلم حذف کرد. در ماه ژوئن، برای بازنویسی فیلمنامه دیوید کپ استخدام شد. در این بازنویسی روزنبرگ دکتر اختاپوس را حذف کرد و چندین ایده جدید به فیلمنامه اضافه کرد.

فیلم برداری

با بازیگران مرد عنکبوتی، فیلمبرداری قرار بود نوامبر 2000 در شهر نیویورک آغاز شود، و فیلم یک سال بعد برای اکران آماده شود، اما فیلم برداری به تعویق افتاد تا فیلم در 3 مه 2002 اکران شود. فیلمبرداری رسماً از 8 ژانویه 2001 در کالیفرنیا آغاز شد. پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001، سکانس های خاصی دوباره فیلم برداری شد و تصاویر مشخصی از برج های دوقلو به صورت دیجیتالی از این فیلم پاک شدند.

در لس آنجلس مکان ها شامل موزه تاریخ برای آزمایشگاه (پارکر در آنجا توسط عنکبوت آلوده به رادیواکتیو گزیده شده و به قدرت های فوق بشری دست پیدا می کند)، ساختمان برق (دفتر روزنامه بیوگل) و عمارت گریستون (برای فضای داخلی خانه نورمن آزبورن) مورد استفاده قرار گرفتند.

در ماه آوریل، 4 تا از لباس های اسپایدرمن دزدیده شدند و سونی پاداش 25٬000$ برای بازگشت آن ها تعیین کرد. آن ها پس از 18 ماه پیدا شدند و یکی از محافظان امنیتی سابق استودیو و یکی از هم دستان وی دستگیر شدند.

تولید به مدت دو هفته به نیویورک منتقل شد و مکانهایی مانند پل کوئینزبورو، کتابخانه یادبود دانشگاه کلمبیا و و یک باغ پشت بام در مرکز راکفلر را در اختیار گرفت. خدمه به لس آنجلس بازگشتند و در ماه ژوئن تولید و فیلم برداری به پایان رسید. ساختمان Flatiron نیز برای دیلی بیوگل مورد استفاده قرار گرفت.

ظاهری انیمیشونیک که برای گرین گابلین طراحی شده بود اما در نهایت مورد استفاده قرار نگرفت

قبل از اینکه ظاهر اصلی در فیلم مورد استفاده قرار گرفته شود، طرح اصلی ایجاد شده برای گرین گابلین یک ماسک انیمیشنونیک بود که توسط Amalgamated Dynamics ایجاد شد. این طرح نسبت به محصول نهایی به کمیک ها بسیار وفادارتر بود و اجازه می داد تا طیف کاملی از احساسات توسط ماسک لباس بیان شود. درنهایت این ماسک قبل از اینکه بازیگر نقش گرین گابلین را بازی کند کنار گذاشته شد و در عوض یک کلاه خود برای فیلم تولید شد.

جیمز آچسون، یکی از طراحان لباس مرد عنکبوتی، ایده داشتن یک نماد قرمز روی یک لباس مشکی را مطرح کرد. یکی دیگر، که در نهایت به محصول نهایی منتهی شد، یک آرم بزرگ روی سینه و نوارهای قرمز رنگ که از پهلوهای پاها پایین می آمد نشان داده شده است. در زیر ماسک اسپایدرمن یک پوسته سخت طراحی شده تا شکل سر بهتر به نظر برسد و هنگام نگه داشتن لباس، ماسک را محکم نگه دارد. توری که لباس را برجسته کرده بود، توسط کامپیوتر قطع شد. لنزهای چشم ماسک نیز به گونه ای طراحی شده اند که آینه ای باشند

دکمه بازگشت به بالا