ورزشی

مربی تیم ملی کشتی آزاد: همه از رحمان می‌ترسند/ خواری اشتباه تاکتیکی داشت!

مربی تیم ملی کشتی آزاد با بیان اینکه ابراهیم خواری کم‌تجربگی کرد و به حریف هندی باخت، گفت: او در این مبارزه اشتباه تاکتیکی داشت.

به گزارش باراناخبر،‌ مصطفی آقاجانی درباره شکست سنگین ۱۹ بر ۸ ابراهیم خواری آزادکار وزن ۵۷ کیلوگرم مقابل امان از هند در شرایطی که خواری ۸ بر صفر پیش بود، گفت: خواری اگر مثل همان تایم نخست مبارزه کارش را هجومی ادامه می داد و دست از حمله نمی‌کشید می‌توانست حریف هندی را ده بر صفر کند اما در لاک دفاعی رفت و شکست خورد.

مربی تیم ملی کشتی آزاد،‌ افزود: خواری اشتباه تاکتیکی کرد! او اگر این کشتی گیر هندی را می برد قهرمان می شد.

وی خاطرنشان کرد: حریف هندی هم کشتی گیر خوبی بود و با حضور در رویدادهای مختلف تجربه بالایی داشت اما خواری اولین میدانش بود و کم تجربگی کرد و شکست خورد.

به گزارش باراناخبر، این اظهارات آقاجانی در حالی است که خواری در وقت دوم به دلیل ضعف شدید بدنی کشتی را واگذار کرد و در واقع شرایط بدنی مناسبی نداشت و گوشزد کردن مسائل تاکتیکی هم بخشی از وظایف مربی است.

آقاجانی همچنین در مورد عملکرد رحمان عموزاد و رسیدن به فینال 65 کیلوگرم گفت: اشتباهای که در مسابقات جهانی درباره عموزاد کردیم را اینجا تکرار نکردیم. باید به زور هم که شده اجازه می‌دادیم در جهانی یک تمرین خوب انجام دهد. در مسابقات جهانی حریف اولش آسان بود و فشاری که باید را متحمل نشد و وقتی به موسکائف خورد، سرحال نبود؛ درست مانند کشتی اول‌ امروزش با ازبکستان که روی تشک گیج بود.

وی ادامه داد: در مسابقات جهانی همین عدم تمرکز و کمی هم مشکلات داوری باعث شد شکست بخورد وگرنه باید قهرمان دنیا می‌شد. اما از تجربه مسابقات جهانی استفاده کردیم، نرمش خوبی انجام داد و از اولین مسابقه فشار خوبی را تحمل کرد. سبک کشتی عموزاد طوری است که کشتی به کشتی بهتر می‌شود و کم نمی‌کند. هرقدر فشار بیاید بدنش بهتر راه می‌اُفتد.

مربی تیم ملی کشتی آزاد تصریح کرد: عموزاد قرعه سختی داشت، اما ما برای المپیک برنامه داریم. رحمان قهرمان جهان است و همه از او می‌ترسند. امروز باجرانگ هم همینطور بود و نمی‌توانست مقابل رحمان بایستد. متأسفانه در مسابقات جهانی فشار روحی زیادی را تحمل کرد و نتوانست کشتی خودش را بگیرد. روی رحمان برای طلای المپیک حساب کرده‌ایم و امیدواریم اینجا هم قهرمان شد و اگر تنها از ۶۰ درصد توانایی‌هایش‌ استفاده کند، قهرمان است. حریف مغولی کشتی‌گیر خوبی است، اما فکر نکنم بتواند مقابل عموزاد مقاومت کند و دوام بیاورد.

انتهای پیام

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا