بین الملل

محکومیت قرآن‌سوزی در سوئد در تماس تلفنی امیرعبداللهیان و دبیرکل سازمان همکاری اسلامی

به گزارش باراناخبر، وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس تلفنی ضمن اظهار تاسف شدید از  اقدام موهن و تحریک کننده اخیر در سوئد در اهانت به قرآن کریم، این اقدام را بشدت محکوم و تقبیح کرد.

وزیر امور خارجه پیشنهاد کرد نشست اضطراری شورای وزیران امور خارجه در اولین فرصت ممکن و هم زمان با نشست وزرای خارجه عضو جنبش عدم تعهد در باکو، برای رسیدگی به این اقدام موهن تشکیل جلسه دهد. 
 
دبیرکل سازمان همکاری اسلامی گفت: جمهوری اسلامی اسلامی ایران نقش و جایگاه مهمی در سازمان همکاری اسلامی دارد.

وی ضمن تشکر از توجه و اهتمام وزیر امور خارجه کشورمان نسبت به موضوع محکومیت اقدام انجام شده در سوئد اظهار داشت: تشکیل جلسه فوری و اضطراری در جده برای رسیدگی به این موضوع در سطح سفرا و نمایندگان دائم در دستور کار قرار دارد. 

حسین ابراهیم طه افزود، در خصوص پیشنهاد برگزاری اجلاس اضطراری وزاری خارجه سازمان همکاری اسلامی در حاشیه نشست هفته آینده جنبش عدم تعهد در باکو، موضوع را با کشورهای عضو  در میان خواهد گذاشت. 

وزیر امور خارجه کشورمان در پایان از همکاری‌های سازنده و مساعدت دبیرخانه سازمان در امر بازگشایی نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان همکاری اسلامی در جده و همچنین تسهیل مشارکت هیات‌های نمایندگی ایران در نشست‌های سازمان در جده اظهار رضایت کرد و بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای هر گونه حمایت از دبیرکل به منظور تضمین حسن انجام وظایف سازمان تاکید کرد.
 

311311

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا