اجتماعی

لازم است در طرح امدادونجات تهران بازنگری شود/ امکان امدادرسانی زمینی در شرایط بحران نیست

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه در صورت بروز حادثه ای مانند زلزله در تهران امکان امداد زمینی وجود ندارد، گفت: بازنگری در طرح امداد و نجات و تقویت ناوگان هوایی آن ضروری است.

به گزارش باراناخبر، «محمد حسن نامی» در دومین جلسه ستاد مدیریت بحران کلانشهر تهران که امشب با حضور شهردار تهران، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و اعضای ستاد مدیریت بحران تهران برگزار شد، گفت: تهران. ستاد مدیریت بحران کلانشهر: کشور قدرتمندی در دنیاست، همه چیز به پول وابسته نیست و استقلال امر مهمی است که جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی با اشاره به موضوع جلسه امروز گفت: تهران به عنوان یک کلان شهر جهانی نیازمند مدیریت یکپارچه است. در آینده باید به سمت مدیریت یکپارچه شهری در همه ابعاد حرکت کنیم و شهرداران بتوانند شهر را در همه ابعاد مدیریت کنند.

وی به موضوع اخطار تلفن همراه اشاره کرد و ادامه داد: شاید باید در خیابان، محله یا شهری تذکر دهیم. اگر ما این روش را داشته باشیم و بتوانیم خیلی سریع هشدار دهیم، می تواند بسیار مهم و موثر باشد، حتی موثرتر از سخنرانان عمومی.

نامی افزود: لازم است این یکی از وظایفی است که در دستور کار قرار داده ایم و بتوانیم به موقع هشدار دهیم. شاید در آینده اگر بتوان زلزله را زودتر پیش بینی کرد، بتوان از این سیستم بهتر استفاده کرد.

وی افزود: این کار فراتر از پیامک برای تلفن همراه قابل انجام است.

نامی همچنین به موضوع شبکه آب های سطحی شهر تهران اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که بتوان به این موضوع در حوزه آبخیزداری و آبخوان داری پرداخت.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: می توان با ایجاد مخازن زیرزمینی و سدهای زیرزمینی اقداماتی در این راستا انجام داد. این در مورد کاهش نیز صدق می کند.

وی افزود: موضوع دیگر شکستگی های فعال و نیمه فعال است که باید حد و مرز این خطاها را شناسایی و حد آنها را مشخص و برای آنها حد تعیین کنیم.

نامی با اشاره به مانور هوایی در تهران کفت بیان کرد: در صورت وقوع حادثه در تهران امدادرسانی از طریق زمین امکان پذیر نیست و فقط برای امدادرسانی هوایی نیازمند تقویت ناوگان هوایی هستیم. همچنین می توانیم از ناوگان موتوری در برخی مناطق استفاده کنیم.

وی افزود: آیا برخی از استان های تهران می توانند در صورت بروز حادثه روی زمین اقدام کنند؟ باید طرح امداد و نجات به ویژه از سوی هلال احمر را بازنگری کنیم و ناوگان هوایی را تقویت کنیم و بالگرد برای امدادرسانی فراهم کنیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا