عمومی

قزاق‌ها به رتبه سیزدهمی اکتفا کردند/ افغانستان چهاردهم شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، در دومین بازی از دیدارهای روز ششم مسابقات قهرمانی والیبال مردان آسیا که بعد از ظهر جمعه در سالن شهیدان آهن‌دوست، تیم‌های ملی والیبال قزاقستان و افغانستان برای کسب مقام سیزدهم مقابل هم صف آرایی کردند که تیم ملی والیبال قزاقستان سه بر یک به پیروزی رسید.

در ست اول این دیدار هر دو تیم بازی پایاپایی را ارائه دادند ولی در ست‌های آخر زور افغانستان بر حریف چربید و ۲۵ بر ۲۳ غالب شد.

ست دوم با امتیازگیری بازیکنان قزاقستانی شروع شد و هر دو تیم در لحظاتی برتری خود را نشان دادند و در امتیازات پایانی ست قزاقستانی موفق شد اختلاف امتیازی را افزایش دهند و با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ پیروز شوند.

در ست سوم نیز این قزاقستانی‌ها بودند که با استفاده از سرویس‌های سرعتی و دریافت خوب، هماهنگی افغانستان را مختل کردند و امتیاز ۲۵ بر ۱۷ را به نام خود ثبت کردند.

در ست پایانی این دیدار از دو تیم در ابتدا مسابقه متوازنی دیدیم و در ادامه بازیکنان افغانستان که خسته به نظر می‌رسیدند، مقابل بلند قامتان قزاقستان ۲۵ بر ۱۳ مغلوب شدند.

ابراهیم محمود از کشور قطر به عنوان داور اول و ناکایاما کن از به عنوان داور دوم ژاپن قضاوت این دیدار را برعهده داشتند.

تیم ملی والیبال قزاقستان با این برد به مقام سیزدهم این دوره از رقابت‌ها رسید و افغانستان چهاردهم شد.

تیم قزاقستان در مرحله مقدماتی دو شکست برابر چین و اندونزی تجربه کرد، در مرحله نخست حذفی موفق به شکست ازبکستان شد و با شکست هنگ‌کنگ حریف افغانستان برای کسب رتبه سیزدهمی شد.

از سوی دیگر تیم افغانستان با دو شکست مرحله مقدماتی مقابل قطر و هند، برد فنی مغولستان و شکست بنگلادش در مرحله یک چهارم نهایی به مرحله نیمه‌نهایی رسید تا پس از پذیرش شکست برابر قزاقستان در جایگاه چهاردهم مسابقات قرار گیرد

دکمه بازگشت به بالا