استان ها

قانون سرباز قهرمان شامل حال ژیمناستیک‌کار ایران شد

مهدی احمدکهنی با موافقت مسئولان نظام وظیفه از ادامه انجام خدمت مقدس سربازی معاف شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، ژیمناستیک ایران در سال ۱۴۰۲ رویداد‌های مهمی از جمله بازی‌های آسیایی هانگژو، رقابت‌های قهرمانی جهان و همچنین مسابقات کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس را در پیش دارد.

این در حالی است که در بین ملی‌پوشان ایران، مهدی احمدکهنی با توجه به نتایج اخیرش شانس اول کسب موفقیت و مدال‌آوری محسوب می‌شود. البته این ورزشکار در ماه‌های پایانی سال ۱۴۰۱ موفق به کسب دو مقام نایب قهرمانی و یک عنوان ششمی در جام جهانی آلمان، قطر و جمهوری آذربایجان شد و این نتایج همه را امیدوار کرد تا او به درخشش خود در رویداد‌های پیش‌رو ادامه بدهد.

این در حالی است که احمدکهنی روز چهارم اردیبهشت ماه خود را به محل انجام دوره آموزشی خدمت سربازی در کرمان معرفی کرد و در این مدت مسئولان فدراسیون ژیمناستیک پیگیری‌های فراوانی انجام دادند تا پس از مدال‌های متعدد بین‌المللی عنوان سرباز قهرمان مشمول حال این قهرمان شود. در نهایت مکاتبات انجام شده میان طرفین منجر به این شد که مسئولان نظام وظیفه موافقت خود را با معافیت این ورزشکار اعلام کنند.

اکنون نیز این ژیمناستیک‌کار چند روزی است با اتمام دوره سربازی‌اش در اردوهای تیم ملی مهیای حضور در بازی‌های آسیایی می‌شود.

در همین رابطه احمد کهنی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، در واکنش به اتمام خدمت مقدس سربازی خود گفت: ۱۰ روزی است از خدمت مقدس سربازی به اردوی تیم ملی رفته‌ام و در آنجا به تمریناتم ادامه می‌دهم. روز به روز شرایطم بهتر می‌شود و امیدوارم همین منوال پیش برود. از مسئولان نظام وظیفه هم که لطف کردند و با پیگیری‌های مسئولان فدراسیون ژیمناستیک موافقت کردند تا قانون سرباز قهرمان شامل حالم شود، تشکر می کنم.

دکمه بازگشت به بالا