علمی و پزشکی

قاب موبایل عجیبی که به گیاه تبدیل می‌شود / عکس

شرکت ایتالیایی iGreen در نمایشگاه Maker Faire Rome ۲۰۲۳ از تنها قاب محافظ آیفونی که می‌توان آن را پس از پایان استفاده در خاک کاشت تا گل و گیاه دهد، رونمایی کرد.

فرآیند آن ساده است. فقط کافی است گجتی را که دیگر نمی‌خواهید از آن استفاده کنید و دور بریزید، در خاک قرار دهید و آب دهید و زیر نور خورشید قرار دهید.

این شرکت توضیح داد که اجزای سازنده این قاب محافظ حاوی دانه‌هایی هستند که پس از دفن شدن در خاک پراکنده می‌شوند و به گیاهان و گل‌های کامل تبدیل می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

این قاب محافظ گوشی‌های آیفون در سه رنگ سبز، آبی روشن و زرد ارائه می‌شود. از آنجا که آنها طبیعی و دارای گواهی Compost Home هستند، مواد تشکیل دهنده‌شان کاملاً زیست‌تخریب‌پذیر و قابل کمپوست است.

اما قاب محافظ گوشی iGreen تنها محصولی نیست که پس از پایان استفاده و کاشت در خاک، جوانه می‌زند.

قاب موبایل عجیبی که به گیاه تبدیل می‌شود / عکس

لوکا گوئری، نماینده این شرکت در این نمایشگاه گفت: هر محصول دارای دانه‌ای است که به آن اجازه می‌دهد پس از استفاده اولیه به گل یا گیاه تبدیل شود. بذر انواع مختلفی از گیاهان در محصولات ما وجود دارد و فقط نیاز است که آب و آفتاب به اضافه کنید.

وی افزود: این تجارت حدود ۱۰ سال پیش با تنها چند محصول شروع شد و اکنون بیش از ۵۰ محصول تولید می‌کنیم.

این محصولات شامل همه چیز هستند، از مداد گرفته تا مبلمان، کارت پستال‌های قابل کاشت و حتی حوله‌. برخی از کاربردهای این محصولات به عنوان هدیه برای رویدادهای خاص، نمایشگاه‌ها و کنگره‌ها برای تبلیغات برند است.

آندره‌آ مولینریس، موسس این شرکت می‌گوید رویای دیرینه او همیشه تحقق بخشیدن به پروژه‌ای بود که از محیط زیست حمایت و محافظت کند.

او می‌گوید: ایده iGreen در سال ۲۰۰۸، پس از اولین پروژه من متولد شد که عرضه زیرسیگاری‌های قابل حمل به منظور حساس کردن مردم در مورد آسیب‌های زیست محیطی ناشی از ته سیگار بود.

۵۸۵۸

تیم خبری علمی پزشکی

برای من، نوشتن 60 توضیح پروفایل یعنی برقراری ارتباط با 60 جامعه متفاوت است. من به هر یک از شما متعهدم تا بهترین محتواهای پزشکی را ارائه دهم و همراه شما در مسیر بهبود سلامتی قرار بگیرم.
دکمه بازگشت به بالا