عمومیکسب و کار برتر ایرانی

غذای کنسروی سگ، چرا خوش خوراکه؟

غذای کنسروی یا غذای خشک، کدام یک برای سگ بهتر است؟

مردد هستید که کدام غذای سگ بهتر است؟

غذای کنسروی سگ یا کیبل ها، پلت () ؟

من زمانی توانستم پاسخ این سوال را بیابم که به سفر رفته بودم و با مسئول پانسیون سگ‌ها تلفنی صحبت کردم که در نهایت به حل مسئله برای من کمک کرد. بهترین غذا برای سگ چی میتونه باشه ؟

ما به مسافرت رفته بودیم و هیچ چاره‌ای جز این نداشتیم که سگ خود را،  پسر کوچولویمان را پیش دامپزشک بگذاریم. اما الان نگران او بودیم.

غذای مورد علاقه اخیر بیلی – که غذای خشک سگ با طمع مرغ و پلو است – را همراهش به پانسیون برده بودیم. اما الان او اصلاً این غذا را نمی‌خورد. وقتی از او خواستم که کمکم کند و بگوید که چه پیشنهادهایی دارد، به سرعت پاسخ داد…

چرا نمی‌گذاری من یک چیز دیگر را امتحان کنم. این روش تقریباً همیشه جواب می‌دهد، به خصوص روی این سگ‌های بدقلق ما که هیچ چیز نمی‌خورند.”

وقتی چند ساعت بعد به او زنگ زدم و فهمیدم بیلی تک تک آن‌ها را قورت داده است و حتی ظرفش را هم لیس زده است، خیالم راحت شد.دوست دارید بدانید که آن غذا چه بود؟ آیا بود؟ یا غذای خشک ؟

غذای سگ هایی که انتخاب آن نادیده گرفته شده است

بهترین تشویقی سگ  چی بود؟ آن غذا، غذای کنسروی سگ بود، آن غذا همین بود. بیلی غذای خشک نمی‌خورد. اما قطعاً عاشق این غذای تر شده بود. در نتیجه، تصمیم گرفتم که در مورد غذای کنسروی سگ بیشتر بیاموزم. می‌دانم که بیلی این غذا را دوست داشته است. حتی آن را بیشتر از پلتی دوست داشته است که به آن علاقه داشت.

اما باید مطمئن می‌شدم که خوردن این غذا برای او مشکلی ایجاد نمی‌کند. به هر حال، همیشه شنیده بودم که به اندازه پلت خوب نیست.

چرا غذای کنسروی سگ بهتر از غذای خشک است؟

آیا غذای خیس، تر یا همان کنسرو سگ بهترین غذای سگ است ؟ به دلایل بسیاری، غذای کنسروی سگ بهتر از غذای خشک سگ است. غذاهای کنسروی سگ معمولاً نسبت به غذای خشک، پروتئین گوشتی بیشتری دارند. همچنین میزان کربوهیدرات‌ها نیز در آن‌ها کمتر است.

علاوه بر این، غذاهای کنسروی سگ به دلیل این که دارای بسته‌بندی بدون هوا (وکیوم شده) هستند، هیچ گونه نگهدارنده مصنوعی ندارند. در نتیجه، چربی‌ها و روغن‌هایی که درون قوطی وجود دارند، به راحتی فاسد نمی ‌شوند.

این غذاها همچنین فاقد افزودنی‌های طعم‌دهنده و رنگ‌دهنده هستند. ترکیبات گوشت داخل قوطی به حالت طبیعی خود نزدیک‌تر هستند. در نتیجه، محصولات کنسروی خوش طعم‌تر و خوش خوراک ‌ترند.

راهنمایی برای سگهای دارای مشکلات رژیمی

آیا سگ چاقی دارید که نیاز به کاهش وزن دارد؟

مواد و غذای تر سگ داخل غذای کنسروی می‌توانند با همان میزان مواد مغذی (نسبت به غذای خشک) حجم بیشتری را اشغال کنند. به همین دلیل، اگر سگتان رژیم غذایی دنبال می‌کند، معده‌اش خیلی سریع‌تر پر می‌شود. و در نتیجه زودتر سیر میشوند. برای سگ های با وزن بالا برای کاهش وزنشان و تغییر دایت مناسب است.

غذای خشک با غذای تازه بهتر است برای سگهای سالخوردهتر ؟

سگ ‌های سالخورده معمولاً با بیماری‌های مزمن دهان و دندان مواجهند که این امر جویدن غذای خشک را برای آن‌ها دشوار و حتی دردناک می‌کند. در نتیجه، غذای کنسروی سگ می‌تواند بهترین راه‌حل باشد. آنها نیاز به انرژی کمتری نسبت به کیبل ها غذای خشک سگ ها دارند تا آنها را هضم و دفع کنند.

واقعیتی در مورد غذای سگ و سلامت دندانها سگ ها

الان می‌دانم که تصور می‌کنید فراموش کرده باشم بگویم که چطور غذای خشک سگ، پلت می‌تواند برای سلامت دندان‌ها بهتر از غذای کنسروی باشد.اما پیش‌زمینه حرفه‌ای من ثابت می‌کند که این تفکر شایعه‌ای احمقانه است که پذیرفتن آن دشوار به نظر می‌رسد. اما خب غذای خشک در سلامت بهداشت و دهان سگ ها بهتر است.

خب پس کدام یک بهتر برای سگ ها است غذای کنسروی سگ یا غذای خشک؟

بهترین غذای سگ چه هست ؟ مقایسه جدول غذایی نشان می‌دهد که غذای کنسروی سگ می‌تواند انتخاب بهتری باشد اما ظاهر قضیه می‌تواند فریب‌دهنده باشد. در حقیقت مواد بیشتری با تنوع بیشتری در غذای های خشک میباشد. اما غذاهای تازه ظاهر بهتری دارند.

غذای خشک سگ چه زمانی بر غذای کنسروی یا غذای تر سگ برتری دارد؟

حال در مورد مزایای پلت برای سگ، یا همان غذای خشک سگ باید بگوییم که هیچ چیز نمی‌تواند در مجموع غذای خشک را شکست بدهد. اگر بودجه‌یتان اجازه می‌دهد که یک غذای خشک باکیفیت برای سگ بخرید، همیشه بهتر است که کیبل یا همان غذای خشک سگ بخرید.

اما یک هشدار مهم درباره غذای سگ

هرگز غذای کنسروی را بیش از یک یا دو ساعت در ظرف غذای سگ باقی نگذارید. غذاهای تر، برخلاف غذای خشک، اگر در معرض هوای آزاد قرار بگیرند، رشد باکتری به راحتی در آن‌ها اتفاق خواهد افتاد و خیلی سریع فاسد می‌شوند. البته که باید وقتی قوطی کنسرو را باز می‌کنید، حتماً داخل یخچال قرار دهید. حتماً کنسرو باز شده را ظرف دو تا سه روز استفاده کنید.

چرا باید هر دو نوع غذا، غذای خشک و کنسروی سگ یا غذای تازه را برای سگ در نظر بگیرید؟

حالا امیدوارم که تصور نکنید که من غذای کنسروی را نسبت به غذای خشک بیشتر توصیه می‌کنم چون واقعاً چنین چیزی درست نیست. گاهی پیش می‌آید که یکی از این نوع غذاها برای شما یا برای سگتان انتخاب بهتری است و او سلیقه اش همان غذا میباشد. حتی گاهی نیز ترکیب غذای خشک و غذای کنسروی سگ یا غذای تازه – روش تغذیه‌ای که روشی عالی شناخته شده است – انتخابی بسیار خوش‌طعم و لذیذ است. تنوع بدهید. مانند خورشت غذای تر را به غذای خشک اضافه کنید. آنها را با هم مخلط کنید. ابتدا نصفی را در یکطرف ظرف و نصف دیگر در طرف دیگر جدا بریزید. زیباد غذا ها را مخلوط و شلخته نکنید. دادن غذای خشک و تر چه با هم مخلوط شده چه  یک تا دو روز در هفته ایده خوبی برای حفظ سلامت و روحیهغذای مرطوب یا کنسروی سگ چیه؟

یکی از بزرگترین مشکلات برای افرادی که سگ دارن، پیدا کردن یک غذای خوش خوراک و خوش مزه ست. غذای مرطوب سگ که با اسم‌های غذای کنسرو و پوچ سگ هم شناخته میشه، جزو خوشمزه ترین غذاهای موجوده. اما شاید واستون این سوال پیش بیاد که ما از کجا میدونیم که این غذا خوشمزست!

این موضوع زمانی مشخص شد که بررسی کردیم سگ‌های بسیار زیادی در بین غذای خشک و مرطوب، غذای کنسروی رو انتخاب کردن. علت این موضوع می‌تونه تا حدود زیادی مشخص باشه. خوردن غذای مرطوب طبیعتا راحت‌تره و همچنین قابلیت طعم پذیری بیشتری داره.

با وجود همه‌ی این موارد، قصد داریم در این مطلب تمامی نکاتی که می‌تونه در این زمینه بهتون کمک کنه رو بیان کنیم و پیشنهاد محصولاتی که مرتبط با غذای کنسروی سگ میشه رو در اختیار شما قرار بدیم تا برای تامین غذای مرطوب سگ دچار مشکل نشید. پس بهتون پیشنهاد میکنیم، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

مزایای غذای مرطوب سگ

اگه مثل همه‌ی خوراکی های موجود، غذای مرطوب سگ هم مزایا و معایب خاصی داره که با اطلاع پیدا کردن از این موارد میتونیم با چشمان بازتر و دید بهتری غذای مورد نظر برای سگمون رو انتخاب کنیم. در ادامه به چند نمونه از مزایای غذای کنسروی و یا مرطوب سگ اشاره میکنیم.

 1. خوشمزه بودن: غذای مرطوب سگ به صورت کنسرو شده سرو میشه و هر آنچه که حیوان شما برای لذت بردن از غذا می‌خواد رو داره‌. غذای مرطوب سگ از انواع گوشت‌ها و سبزیجات تهیه شده و به دلیل ویژگی‌هایی مثل آبدار بودن برای سگ‌های خانگی بسیار خوش خوراک و لذت بخشه.
 2. خوردن حجم کمی از غذای مرطوب به سگ احساس سیری میده: توجه کنید که سگ شما با خوردن مقدار کمی از غذای کنسروی می‌تونه سیر بشه و نیاز به خوردن حجم زیادی از این نوع غذا نداره‌. به همین دلیل از لحاظ اقتصادی خرید غذای مرطوب سگ، نسبت به غذای خشک سگ می‌تونه منطقی‌تر باشه.
 3. ارزش غذایی بالا: غذای مرطوب سگ سرشار از پروتئین، چربی و کربوهیدراته و این یعنی لازم نیست نگران سلامتی جسمی سگی که دارید باشید. سگ شما با خوردن غذای مرطوب با کیفیت هر آنچه که بدنش به اون نیاز داره رو دریافت و جذب میکنه.
 4. فاقد مواد افزودنی: یکی از بهترین مزایایی که غذای مرطوب سگ داره، نداشتن مواد افزودنی و رنگی میتونه باشه. تاثیر مخرب مواد افزودنی قابل انکار نیست.
 5. مناسب برای سگ‌های بد غذا: اگه سگی دارید که در غذا خوردن سخت گیره و این موضوع شما رو آزار میده، می‌تونید با خرید غذای مرطوب سگ این مشکل رو حل کنید. غذای مرطوب به دلیل بافت نرم و خوشمزه ای که داره بهتر از غذاهای خشک مورد استقبال سگ ها قرار گرفته.
  کم شدن حجم مدفوع به دلیل جذب بالای غذا : بر خلاف غذاهای خشک، غذای مرطوب سگ به راحتی جذب بدن حیوان میشه و حجم مدفوعش رو به حداقل می‌رسونه.
 6. نداشتن محدودیت سنی: سگ شما در هر شرایطی که باشه می‌تونه غذای مرطوب سگ رو نوش جان کنه. منظور ما شرایطی مثل بیماری، سن بالا و یا سن خیلی پایینه. در هر صورت غذای کنسروی سگ برای سگ‌های بیمار، مسن و توله سگ‌ها قابل استفادست.

معایب غذای‌ مرطوب سگ

تشویقی نرینگی گوساله علاوه بر داشتن تمامی مزیت هایی که بیان کردیم، معایب بسیار کمی داره. با اطلاع داشتن از این معایب میتونید مشکلات احتمالی که ممکنه برای تغذیه ی سگتون به وجود بیاد رو بدونید و تا حد ممکن از بروز اون اتفاق جلوگیری کنید.

 1. تنوع کم: غذاهای مرطوب به دلیل اینکه به صورت میکس شده سرو میشن، طبیعتا تنوع کمتری دارن و برای انتخاب گزینه‌های زیادی پیش رو ندارید.
 2. تاریخ انقضا: توجه کنید که اگه قصد دارید برای سگتون غذای مرطوب بخرید سعی کنید این کار رو در بازه‌های زمانی کوتاه انجام بدید چرا که غذای مرطوب سگ تاریخ انقضا داره و مثل غذاهای خشک قابلیت نگه داری طولانی مدت رو ندارن.
 3. شرایط نگهداری: برای نگهداری غذای مرطوب سگ نیاز به یخچال دارید و این موضوع در بعضی از شرایط میتونه سخت باشه.

برای سگ ها غذای مرطوب بهتره یا غذای خشک؟

قطعا تا این قسمت متوجه شدید که غذای مرطوب سگ نام‌های دیگه‌ای هم داره. پس اگه پوچ، کنسرو و یا غذای مرطوب شنیدید بدونید که هر سه منظور یک غذای مشخص و آبداره که به صورت کنسرو، بسته بندی و تولید شده. اگه می‌خواید بدونید که غذای مرطوب برای سگتون بهتره یا غذای خشک سگ باید به عوامل زیادی دقت کنید.

 • مثلا اگه قصد دارید سگتون رو برای گردش یک روزه به بیرون از منزل ببرید، غذای مرطوب سگ میتونه بهترین انتخاب باشه. اما برای یک گردش چند روزه و در شرایطی که به یخچال دسترسی ندارید، غذای خشک انتخاب بهتریه‌.
 • به صورت کلی شما باید بتونید نسبت به معایب و مزایایی که غذای مرطوب و خشک سگ داره، در شرایط متفاوت انتخاب مناسب رو انجام بدید.
 • به شما پیشنهاد میکنیم با در نظر گرفتن سلامت سگتون و در صورت امکان هر دو نوع غذای خشک و مرطوب رو در برنامه ی غذایی سگی که دارید قراربدید تا از لحاظ تغذیه با مشکلی مواجه نشه.

حتما بخوانید: chewy

غذای خشک یا مرطوب؟ کدام برای سگ بهتر است؟

در این مطلب سعی کردیم به یکی از مهم‌ترین مواردی که افراد دارای سگ خانگی ممکنه باهاش مواجه بشن بپردازیم و به صورت خلاصه نکات لازم رو بهتون اطلاع بدیم‌. سعی کنید برای اینکه بفهمید سگتون کدوم نوع غذا رو بیشتر دوست داره، بهش اجازه‌ی تست بدید و بعد از اینکه از این موضوع مطلع شدید، غذای مورد نظرش رو خریداری کنید.

اکثریت سگ‌ها غذاهای مرطوب رو بیشتر دوست دارن. با این وجود برای خرید غذای مرطوب سگ نهایت حساسیت رو به خرج بدید و از مراکزی خرید کنید که غذاهایی با تاریخ انقضای مناسب و از برندهای معتبر در اختیارتون قرار میدن.

یکی از فروشگاه‌هایی که در این زمینه تونسته موفق باشه، پت شاپ پتیشا هست که تونسته با کیفیت ترین محصولات رو برای حیوانات خانگی شما تهیه و عرضه کنه. امیدواریم تونسته باشیم به شما راهنمایی لازم برای تهیه بهترین غذای موجود برای سگتون رو کرده باشیم در نهایت اگر سوال یا ابهامی درمورد غذای مرطوب سگ داشتین در بخش کامنت همین صفحه بپرسید تا در اسرع وقت بهتون پاسخ بدیم.

 

دکمه بازگشت به بالا