بین الملل

شهادت یک جوان فلسطینی توسط نظامیان صهیونیست در شمال رام‌الله

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین باراناخبر، نظامیان رژیم موقت صهیونیستی امروز همزمان با نماز جمعه، حضور گسترده‌ای شمال رام الله به ویژه در روستای ام صفا شدند و به ساکنان این منطقه یورش بردند.

خبرگزاری سما گزارش داد، ساکنان این روستا پس از اقامه نماز، یک راهپیمایی اعتراضی برگزار کردند و اعتراض خود را نسبت به ایجاد یک شهرک جدید در ورودی جنوبی این روستا ابراز کردند.

رژیم موقت صهیونیستی که پیش از این به تشکیلات خودگردان فلسطین در نشستهای اردن و مصر وعده داده بود شهرک‌سازی را متوقف می‌کند، مطابق معمول، خلف وعده کرده و پنجم تیر ماه جاری مجوز ساخت بیش از پنج هزار واحد مسکونی جدید را صادر کرد.

 نهاد موسوم به «شورای عالی برنامه‌ریزی و سازندگی» که وابسته به ارتش رژیم صهیونیستی است با مجوز ساخت پنج هزار و ۶۲۳ واحد مسکونی جدید موافقت کرد و قرار است این واحدها در کرانه باختری احداث شود. صهیونیستها مدعی هستند که این اقدام اشغالگرانه، پاسخی به عملیات شهادت‌طلبانه چندی پیش در شهرک «عیلی» است که به هلاکت چهار صهیونیست و زخمی شدن چهار نفر دیگر منجر شد. 

در پی یورش امروز صهیونیستها به ام صفا عبد الجواد حمدان صالح جوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی در این روستا به شهادت رسید. وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان خبر داد که یک گلوله به سینه این جوان اصابت کرد که به شهادت وی منجر شد.


تصویر شهید فلسطینی

 

محمد بحر عضو شورای ام صفا گفت که این جوان در منطقه شمالی ام صفا موسوم به «الراس» حضور داشت که مورد هدف گلوله صهیونیستها قرار گرفت. وی همچنین گفت که نظامیان صهیونیست، ورودیهای ام صفا را بستند و سربازان خود را در ساختمانها و مناطق مرتفع مستقر کردند.

تظاهرات‌کنندگان ام صفا به سمت شهرک تازه تأسیس صهیونیستها رفتند. صهیونیستها نیز با حمایت سربازان اسرائیلی شهروندان فلسطینی را با سنگ و چوب هدف قرار دادند.

دولت آمریکا نیز که پشت پرده از اشغالگری صهیونیستها حمایت می‌کند، اخیرا مدعی شد که به کابینه صهیونیستی در خصوص احداث هر گونه شهرک جدید هشدار داده است.برخی از مسئولان صهیونیست اما گفتند که آمریکا را در جریان این تصمیم قرار داده‌اند و تا پایان سال جاری میلادی، ساخت هزاران واحد صهیونیستی دیگر تصویب خواهد شد.

 کابینه صهیونیستی اواخر خرداد ماه گذشته نیز  طرحی را تصویب کرد که بر اساس آن، روند صدور مجوز ساخت در شهرکهای صهیونیستی واقع در کرانه باختری کوتاهتر می‌شود. بنا بر این طرح، بر خلاف روال گذشته، برای صدور مجوز ساخت در شهرکهای کرانه باختری، دیگر نیازی به کسب اجازه در سطح سیاسی این رژیم نیست و این مسئله باعث افزایش اشغالگری در این منطقه از فلسطین اشغالی خواهد شد.

 صهیونیستها برای احداث شهرکهای جدید دیگر نیاز ندارند موافقت نخست وزیر یا وزیر جنگ را کسب کنند؛ چرا که پیش از این، موافقت با طرحهای ساخت‌وسازی نیازمند برگزاری چندین نشست بوده است.

حزبهای لیکود و صهیونیسم مذهبی با کاهش اقدامات مربوط به صدور مجوزهای ساخت‌وسازی در شهرکهای کرانه باختری موافقت کردند. این اقدامات جدید، شبیه به وضعیت موجود ساخت و ساز در داخل اراضی اشغالی فلسطین است.

پایان پیام/

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا