اجتماعی

شناسایی عاملان نزاع گروهی گنبدکاووس/ دستگیری ۲۱ نفر تاکنون

باراناخبر/گلستان جانشین فرمانده انتظامی گنبدکاووس از برخورد قاطع پلیس با عاملان نزاع گروهی در این شهرستان خبر داد و گفت: تاکنون ۲۱ نفر از عاملان این نزاع دستگیر شده‌اند.

سرهنگ “نادعلی صادقی” عصر امروز پنج شنبه ۲۶ مردادماه ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران به تشریح اقدامات پلیس گنبدکاووس در برخورد با هنجارشکنان شهرستان که اقدام به نزاع و درگیری کردند، پرداخت و اظهار کرد: در پی ارائه گزارشی مبنی بر وقوع یک مورد نزاع و درگیری شدید در یکی از روستاهای گنبدکاووس، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه عاملان این درگیری پس از مشاهده پلیس برای فرار از قانون پراکنده و سپس از صحنه متواری شدند، ادامه داد: بررسی‌های بی‌وقفه و خستگی ناپذیر و تعامل ماموران آگاهی، پلیس امنیت عمومی و ماموران کلانتری ۱۳ شهرستان گنبدکاووس سبب شد تا محل اختفای این افراد شناسایی شود.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان گنبدکاووس از دستگیری عاملان این ناهنجاری خبر داد و خاطرنشان کرد: این افراد طی چند عملیات جداگانه و ضربتی دستگیر شدند که آمار دستگیر شدگان به تعداد ۲۱ نفر رسیده است.

وی با اشاره به اینکه از عاملان اصلی این نزاع، سه قبضه سلاح گرم از نوع وینچستر کشف شده است، تصریح کرد: متهمان در بازجویی‌های اولیه اختلاف شخصی را دلیل اصلی این نزاع عنوان کردند.

سرهنگ نادعلی صادقی با بیان اینکه دستگیر شدگان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند، اضافه کرد: برقراری امنیت اجتماعی و تامین آسایش و آرامش هموطنان مهمترین وظیفه پلیس است که برای برقراری این مهم از همه توان استفاده خواهیم کرد.

این مقام انتظامی “پلیس” را خدمت‌گزار واقعی مردم دانست و با اشاره به اینکه با عاملان جرم، نا امنی و افرادی که بخواهند نظم و امنیت جامعه را خدشه دار کنند به شدت برخورد قانونی خواهیم کرد، گفت: سبزپوشان نیروی انتظامی برای برقراری امنیت در کشور خون‌های بسیاری را در گروه‌های مختلف سنی تقدیم کرده‌اند و برای دفاع از آرمان‌های شهدا همچنان ایستاده و با جان و دل دفاع می‌کنند.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.
دکمه بازگشت به بالا