علمی و پزشکی

سیگار‌های الکترونیکی التهاب بدن را افزایش می‌دهند

محققان دریافته اند که استفاده روزانه از سیگارهای الکترونیکی می تواند نشانگرهای التهابی را در برخی از سیستم های بدن افزایش دهد.

محققان دریافته اند که سیگارهای الکترونیکی به طور قابل توجهی التهاب را در مسیرهای پاداش مغز افزایش می دهند و این اثرات نیز بسته به طعم سیگارهای الکترونیکی متفاوت است.

این مطالعه همچنین نشان داد که سیگارهای الکترونیکی می توانند بر نحوه واکنش اندام ها به عفونت هایی مانند ویروس کرونا تأثیر بگذارند.

مطالعات قبلی در مورد استفاده کوتاه مدت از افراد VIP با غلظت نیکوتین کمتر، تغییرات التهابی را در ریه ها، مغز و قلب نشان داده است.

مطالعه حاضر اثرات بیشتری از قرار گرفتن در معرض آئروسل سیگار آئروسل را بر اندام های مختلف موش نشان می دهد. او همچنین ارزیابی می کند که چگونه طعم خاص سیگارهای الکترونیکی در چنین تأثیراتی نقش دارد.

دکتر گفت: «این مطالعه آنچه را که ما قبلاً در مورد تنباکو می دانیم تأیید می کند. لورا کروتی الکساندر، محقق ارشد در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی.

در این مطالعه محققان موش ها را سه بار در روز به مدت 60 دقیقه به مدت یک تا سه ماه در معرض ذرات معلق در هوا قرار دادند.

محققان چندین نشانگر التهابی بالا را شناسایی کردند که برجسته ترین آنها در مغز بود.

آنها تغییراتی را در بیان ژن هایی در مغز کشف کردند که با انگیزه و پردازش پاداش مرتبط است. این تغییرات می تواند با رفتار اعتیاد آور، اضطراب و افسردگی همراه باشد و منجر به افزایش مصرف مواد و اعتیاد شود.

نمونه‌های روده نیز بیانگر افزایش ژن‌های التهابی بود که ممکن است نشان‌دهنده افزایش خطر بیماری‌های گوارشی باشد.

از سوی دیگر، کاهش سطح التهاب در بافت قلب مشاهده شد. نویسندگان معتقدند که این ممکن است نشان دهنده سرکوب سیستم ایمنی باشد و قلب را مستعد ابتلا به عفونت ها کند.

در این مطالعه، قلب موش‌هایی که در معرض آئروسل‌های نعناع قرار گرفتند، نسبت به موش‌هایی که در معرض آئروسل‌های طعم‌دار انبه بودند، به‌طور قابل‌توجهی به برخی از اثرات ذات‌الریه باکتریایی حساس‌تر بود.

دکتر می گوید: «این به ما می گوید که خود مواد شیمیایی معطر باعث تغییرات پاتولوژیک می شوند. کروتی-اسکندر.

وی گفت: یافته های این مطالعه به وضوح نشان می دهد که هر وسیله سیگار الکترونیکی و طعم آن باید مورد بررسی قرار گیرد تا اثرات آن در سراسر بدن مشخص شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دکمه بازگشت به بالا