سیل در «نورنبرگ» آلمان – باراناخبر

بارندگی شدید منجر به جاری شدن سیل و آبگرفتگی معابر در شهر «نورنبرگِ» آلمان شد.

به گزارش باراناخبر به نقل از «یاهونیوز»، سیلاب منجر به آبگرفتگی وسایل نقلیه و منطقه اطراف ایستگاه راه آهن «نورنبرگ-اشتاینبول» شده است.

همچنین گزارش‌ها حاکیست که بارندگی شدید و سیل منجر به قطعی برق در برخی از مناطق شده است.

بنابر اعلام مقامات محلی، عملیات امدادی در نواحی سیل‌زده شروع شده و همچنان ادامه دارد.

عوامل متعددی در جاری شدن سیل نقش دارند اما کارشناسان علوم جوی بر این باورند که گرم‌تر شدن اتمسفر به دلیل تغییر اقلیم که بشر عامل آن است، احتمال وقوع بارندگی‌های سیل‌آسا را بیشتر کرده است.

دمای زمین از زمان شروع عصر صنعتی تاکنون ۱.۱ درجه گرمتر شده و اگر کشورها به شدت از تصاعد گازهای گلخانه‌ای کم نکنند، روند گرمایش ادامه خواهد یافت.

با گرمتر شدن هوا، رطوبت بیشتری در اتمسفر ذخیره می‌شود که بارندگی شدیدتر در مدت زمان کوتاه‌تر و گاه در ناحیه‌ای محدود را به دنبال دارد.

دانشمندان مدت‌هاست هشدار داده‌اند که تغییرات آب و هوایی ناشی از انتشار گازهای گلخانه‌ای که عمدتا خود ناشی از سوختن سوخت‌های فسیلی است، توالی موج‌های گرما را بیشتر، شدید و کشنده‌تر می‌کند. این دانشمندان سال‌هاست که می‌گویند دولت‌ها باید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای اقدامات جدی انجام دهند.

هشت سال گذشته داغ‌ترین سال‌های ثبت شده در تاریخ کره زمین بوده است. همچنین طبق گفته کارشناسان سازمان جهانی هواشناسی و اداره هواشناسی انگلیس، یکی از پنج سال آینده نیز تقریبا به طور قطع گرم‌ترین سالی بوده که تاکنون ثبت شده است و در همین حال دوره بین سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۷ میلادی گرم‌ترین دوره ثبت‌شده خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا