بین الملل

سیل ادامه‌دار در چین؛ دو نفر در «شیان» جان دادند+عکس

 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین باراناخبر، در شرایطی که خسارات و تلفات سیل در پکن پایتخت و برخی دیگر از مناطق چین ادامه داشته است، خبرها از کشته شدن دو نفر در نتیجه سیل در شمال غرب چین حکایت دارد.

منابع رسانه‌ای دولتی چین شامل شبکه «سی سی تی وی» روز شنبه (امروز) خبر دادند که سیل و رانش زمین در شهر شیان واقع در شمال غرب چین دو نفر را کشت و ۱۶ نفر دیگر ناپدید شده‌اند.

 

خبرگزاری رویترز در گزارش خود با اشاره به سیل اخیر در پایتخت و دیگر مناطق چین نوشت: «تلفات (در شهر شیان) در شرایطی ثبت شده که به دنبال توفان تقریبا سه هفته گذشته موسوم به “دوکسوری” پس از بارش شدید باران و سیل بسیاری از مناطق چین را ویران کرد و این توفان به استان جنوبی فوجیان هم رسید».

سیل و رانش زمین در شهر شیان سبب شد که دو منزل مسکونی در یکی از روستاها کاملا از بین برود و زیرساخت‌ها شامل جاده‌ها، پل‌ها و تاسیسات توزیع برق آسیب ببیند. نیروهای امدادی در حال جستجوی برای یافتن مفقودشدگان سیل و رانش زمین در شیان هستند.

 

بنا بر گزارش سی سی تی وی، وضعیت آب و هوایی مناطق کوهستانی «کین لینگ» در شیان همچنان بد است و این موضوع احتمال فرسایش بیشتر خاک و رانش زمین را طی روزهای آینده بیشتر می‌کند.

بارش شدید باران و وزش بادهای قوی در پکن پایتخت و شهر «هاربین» در شمال شرقی چین باعث شده که مقام‌ها حرکت برخی خطوط ریلی در این مناطق را متوقف کنند.

 

در استان «گوآنگشی» در جنوب غربی چین، بارش سیل آسای باران طی روز جمعه (دیروز) در شهر «نانینگ» باعث سیل شده و خیابان‌ها را پر از آب کرده است.

بنا بر گزارش‌ها، مقام‌های چین ضمن اعزام نیروهای امدادی به مناطق سیل زده در نقاط مختلف، تعداد زیادی نیروهای پلیس به مناطق اعزام کردند.

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا