سم زدایی بدن از ماری جوانا

سم زدایی ماری جوانا از بدن روش های مختلفی دارد که به فرایند پاکسازی مواد مخدر گل یا ماری جوانا از بدن، سم زدایی گفته می شود. زمانی که فرد مصرف هر نوع ماده ای را کنار میگذارد بدن به صورت خودکار شروع به سم زدایی می کند. باید اشاره شود که بدن این قابلیت را دارد که به صورت خودکار و بدون کمک از هر نوع وسیله ای سلول هایش را پاکسازی نماید.

بنابراین سم زدایی ماری جوانا یا گل  با فیلتر دستگاه سم زدایی از بدن از زمانی آغاز می شود که فرد مصرف آن را کنار بگذارد و در سپس بدن به صورت خودکار وارد فرایند سم زدایی می شود. در این قسمت از مجله علمی تصمیم داریم تا مقاله ای با عنوان روش های سم زدایی ماری جوانا یا گل از بدن را در اختیار شما علاقه مندان به مجموعه مقالات ترک اعتیاد قرار دهیم تا بتوانید با انجام اصول و روش های گفته شده در این مقاله به صورت کامل با سم زدایی ماری جوانا از بدن آشنا شوید.

مدت زمان سم زدایی ماری جوانا یا گل

مراحل سم زدایی گل یا ماری جوانا از بدن به عوامل گوناگونی مربوط است. به عنوان مثال با توجه به شرایط جسمی و میزان اعتیاد و مصرف فرد حدود ۲ هفته تا یک ماه و حداکثر ۶ هفته طول می کشد تا بدن به طور کامل پاکسازی شود. در این بین عواملی مانند شرایط جسمی فرد، میزان چربی بدن، سرعت متابولیسم و عادات غذایی و ورزش همگی در طی شدن سریع مراحل ترک و کاهش یا افزایش مدت زمان سم زدایی ماری جوانا موثر است.

اگر فردی که دچار اعتیاد به ماده مخدر گل شده، عادت به انجام ورزش داشته باشد و از استحکام عضلانی، استقامت بدنی و سرعت متابولیسم بالایی برخوردار باشد مراحل سم زدایی ماری جوانا یا گل از بدن او به احتمال زیاد کمتر از فردی که این مشخصه ها را ندارد طول می کشد.برای مطالعه بیشتر مقاله را بخوانید. بنابراین دوره درمان و سم زدایی برای این فرد کوتاه تر است. البته بسیار مهم است که مدت زمان طولانی اقدام به مصرف ماده مخدر گل نکرده و استقامت بدنی خود را از بین نبرده باشد. عادات غذایی سالم و تغذیه مفید، رساندن انواع ویتامین ها و پروتئین های مورد نیاز بدن به هنگام ترک ماری جوانا نیز به سهولت روند درمان کمک بسیاری می کند.

نشانه های سم زدایی گل از بدن

پرهیز از مصرف ماده ی مخدر ماری جوانا بدن را وارد مراحل سم زدایی و ترک می کند. در مراحل ترک اعتیاد بدن فرد دچار یک سری تغییرات فیزیکی و حالات روانی می شود. بسته به شدت اعتیاد، میزان مصرف و طول مدتی که فرد مصرف داشته است شدت علائم ترک گل می تواند خفیف یا شدید باشد. در صورتی که فرد مدت زیادی دچار اعتیاد به ماری جوانا بوده است به هنگام اقدام به ترک گل بهتر است تحت نظر پزشک متخصص باشد یا بستری شود تا اگر از نظر جسمی دچار مشکلاتی شد بتواند کمک های لازم را دریافت کند. هم چنین اگر فرد مدت زمان کوتاهی مصرف داشته است می تواند به صورت طبیعی نیز با پرهیز از مصرف مواد مخدر گل، بدنش را پاکسازی کند. سم زدایی گل از بدن یک سری علائم و نشانه ها دارد که در ادامه به آنها اشاره می شود.

 • سردرد های شدید
 • استفراغ و حالت تهوع
 • مشکل در خواب
 • تحریک پذیری اعصاب
 • کاهش اشتها
 • افسردگی
 • اضطراب
 • تپش قلب
 • سوء هاضمه
 • بدن درد
 • احساس سرما یا گرمای شدید

سم زدایی ماری جوانا با درمان های خانگی

در شبکه های اجتماعی در خصوص ترک و سم زدایی گل توصیه هایی می شود که تمام آنها ریشه های علمی نداشته و نه تنها هیچ کمکی به شما نمی کند، بلکه موجب می شود تا سلامتی تان نیز به خطر بیفتد. به عنوان مثال اکثر آن ها برای سم زدایی ماری جوانا پیشنهاد می کنند که از مواد سفید کننده، ، چای سم زدایی، سرکه و … استفاده کنید. در حالی که این موارد هیچ واقعیت علمی نداشته و توسط هیچ متخصصی به تایید نرسیده است. پیشنهاد می شود تا مقاله را مطالعه نمایید.

عدم تایید روش های ترک سنتی

همانطور که گفته شد هیچ یک از روش هایی که در بالا به آنها اشاره شد ریشه های علمی نداشته و حتی به سلامتی شما آسیب وارد می کند.به همین دلیل اگر می خواهید فرایند سم زدایی ماری جوانا یا گل را آغاز کنید هرگز به توصیه های این افراد گوش ندهید و فقط به یک فرد متخصص در این زمینه مراجعه کنید. این فرد می تواند یک پزشک یا روانپزشک باشد که به صورت تخصصی با درمان و ترک اعتیاد آشنا است. حتی اگر خودتان تصمیم دارید تا در خانه سم زدایی گل را آغاز کنید نیاز است تا نیز نظر یک پزشک این کار را انجام دهید تا مشکلی از نظر جسمی متوجه شما نشود.

نکته بسیار مهمی که در مسیر سم زدایی ماری جوانا باید در خاطر داشته باشید این است که شما یک شبه به ماده مخدر گل اعتیاد پیدا نکرده اید و از این رو نمی توانید یک شبه نیز آن را ترک کنید. همچنین باید بدانید که قرار نیست در مسیر سم زدایی و پاکسازی بدن هیچ گونه معجزه ای وجود ندارد که مثلا شما با خوردن یک دارو یک شبه اعتیاد به گل را کنار بگذارید. بنابراین روش کاملا علمی و بر اساس واقعیت است و لازم است شما در این مسیر شکیبا باشید و هرگز روحیه خودتان را از دست ندهید.

همچنین لازم است تا در کنار ترک جسمی ماری جوانا از یک روانشناس نیز کمک بگیرید تا از نظر روانی نیز اعتیاد به گل را ترک کنید. چرا که ریشه های روانی اعتیاد بسیار قوی بوده و اگر فرد به این بخش از ترک توجهی نکند موجب می شود تا بعد از مدتی که از نظر جسمی ماری جوانا را ترک است مجدد به اعتیاد بازگردد، چرا که او دارای مشکلات و خلاء های روانی زیادی است. پس برای سم زدایی گل از بدن هرگز به توصیه های غیر پزشکی دیگران گوش ندهید و مسیر را به صورت علمی در پیش بگیرید. زیرا ترک مواد مخدر امری دشوار و سخت است و باید تمام جنبه های مختلف آن در نظر گرفته شود. در غیر این صورت مشکلات فراوانی برای شخص ایجاد می شود و حتی ممکن است حیات او را با خطر مواجه کند.

مصرف داروهای گیاهی برای سم زدایی ماری جوانا

به دلیل نفوذ ماده مخدر در بدن، مصرف گیاهان دارویی صرفا می تواند کمک کننده باشد و هرگز به ترک و سم زدایی کامل کمک نمی کند. همچنین تا کنون هیچ منبع علمی معتبر تایید نکرده است که گیاهان دارویی می تواند به سم زدایی ماری جوانا یا گل کمک کند. پس در نظر داشته باشید که هرگز به توصیه های غیر علمی دیگران گوش ندهید و به سلامت روان خودتان آسیب وارد نکنید. زیرا تا زمانی که از نظر علمی مصرف گیاهان دارویی برای ترک اعتیاد به تایید نرسد مصرف آن ها می تواند بسیار آسیب زا باشد. توجه : بیان این نکات به این معنا نیست که طب سنتی از پایه بی اساس است. هرگز منظورمان این نیست که طب سنتی هیچ تاثیری ندارد، چرا که در برخی از زمینه ها از نظر علمی نیز ثابت شده که طب سنتی می تواند مفید باشد.

در مقابل لازم است اشاره شود که در بسیاری از موارد نیز مصرف گیاهان دارویی توصیه نمی شود، چرا که هنوز از نظر علمی نتایج معتبری به دست نیامده است و مصرف خودسرانه داروهای گیاهی نیز می تواند بسیار خطرناک باشد. متاسفانه بسیاری از گیاهان دارویی که برای ترک و سم زدایی ماری جوانا به کار می رود آغشته به ماده مخدر تریاک است که مصرف آن می تواند مشکلات بسیاری برای فرد ایجاد کند. چرا که این کار نه تنها موجب درمان و ترک اعتیاد نمی شود، بلکه مشکلات زیادی نیز برای فرد معتاد ایجاد می کند که می تواند سلامت روان او را به خطر بیندازد.

مصرف داروهای نادرست گیاهی برای سم زدایی ماری جوانا صرفا موجب می شود تا تمایل به مصرف کاهش یابد. در حال که این عدم تمایل به دلیل جایگزینی رخ داده است، زیرا همانطور که بیان شد در این داروها مواد مخدر تریاک وجود دارد و فرد با مصرف این داروها صرفا تمایلش کاهش یافته و هرگز درمان قطع و سم زدایی صورت نگرفته است. این در حالی است که مصرف مداوم داروهای تایید نشده موجب می شود تا فرد به ماده مخدر تریاک وابسته شود و در این مسیر مشکلات فروانی نیز برای شخص رخ می دهد.

آشنایی با روش های طبیعی سم زدایی گل

اگر قصد دارید تا به صورت طبیعی بدن خودتان از از ماده مخدر گل یا ماری جوانا پاک کنید باید در نظر داشته باشید که می توانید خیلی آرام و به خوبی مراحل سم زدایی را آغاز کنید و بعد از مدتی سلول های بدنتان را مجدد احیا کنید. مصرف داروهایی شیمیایی و قرص ها با این که ممکن است خیلی سریع تر منجر به ترک شود ولی با خودش عوارض جانبی دیگری نیز به همراه می آورد که بسیار خطرناک است. البته اگر شما زیر نظر پزشک سم زدایی گل را آغاز کنید باید به توصیه های او گوش دهید و فرایند درمان را به خوبی طی کنید. بنابراین در نظر داشته باشید که در مسیر سم زدایی و ترک کل هرگز نباید از دارو یا قرصی استفاده کنید که شما را به خودش وابسته کند. به همین دلیل روش های طبیعی تایید شده از نظر علمی می تواند به شما کمک کند تا مسیر ترک را به خوبی طی کنید.

دکمه بازگشت به بالا