علمی و پزشکی

سردرد تنشی چیست ؟ درمان و علائم

سردرد تنشی چیست ؟ درمان و علائم

آیا درمان قطعی برای سردرد تنشی وجود دارد ؟ چگونه سردرد تنشی ایجاد می‌شود و علائم آن چیست ؟ در این مقاله همراه با ماشید تا درباره سردرد تنشی و درمان آن گفتگو کنیم.

روزانه میلیون ها نفر در سراسر جهان از سردرد رنج می برند. حدود 16 درصد از مردم تنها در ایالات متحده در سال گذشته سردرد داشته اند و بیش از 8 میلیون آمریکایی هر سال برای شکایت از سردرد به پزشک مراجعه می کنند.

با توجه به ارث، انواع مختلف سردرد و درمان های متفاوتی برای این بیماری دردناک و ناتوان کننده وجود دارد که افراد زیادی را درگیر می کند. این یافته ها که در مجله آکادمی نورولوژی آمریکا منتشر شده است، بررسی می کند که آیا می توان از طب سوزنی برای کاهش دفعات سردردهای تنشی استفاده کرد یا خیر.

سردردهای تنشی با فعالیت بدنی بدتر نمی شوند و با حالت تهوع همراه نیستند. این وضعیت زمانی مزمن در نظر گرفته می شود که سردرد حداقل 15 روز در ماه رخ دهد.

دکتر یینگ لی، محقق دانشگاه طب سنتی چینی چنگدو می گوید: سردردهای تنشی یکی از رایج ترین انواع سردردها هستند و افرادی که بیشتر مستعد این سردردها هستند ممکن است به دنبال جایگزینی برای دارو باشند.

نتایج نشان داد که طب سوزنی میانگین روزهای سردرد در ماه را برای افرادی که با این حملات دردناک و مخرب سردرد سر و کار دارند کاهش می دهد.

در این مطالعه همه شرکت کنندگان از درمان طب سوزنی بهره مند شدند و به طور کلی شرکت کنندگان کاهش 50 درصدی در تعداد روزهای سردرد ثبت کردند.

در پایان مطالعه، 68 درصد از افرادی که طب سوزنی واقعی دریافت کردند، حداقل 50 درصد کاهش در روزهای سردرد ماهانه را گزارش کردند.

در مقایسه، تنها 50 درصد از افرادی که طب سوزنی سطحی دریافت کردند، بهبود مشابهی داشتند. تعداد روزهای سردرد تجربه شده به تدریج پس از درمان کاهش یافت.

روزهای سردرد برای افرادی که طب سوزنی واقعی دریافت کردند از میانگین 20 روز در ماه در ابتدای مطالعه به هفت روز در ماه در پایان مطالعه کاهش یافت و برای افرادی که طب سوزنی سطحی دریافت کردند، روزهای سردرد از میانگین کاهش یافت. 23 روز در ماه در ابتدای مطالعه در پایان مطالعه به 12 روز در ماه کاهش یافت و هیچ عارضه جانبی جدی در طول مطالعه مشاهده نشد.

در حالی که این مطالعه نشان داد که طب سوزنی می تواند سردرد را کاهش دهد، تحقیقات بیشتری برای تعیین اثربخشی طولانی مدت طب سوزنی و مقایسه آن با سایر گزینه های درمانی مورد نیاز است. مقرون به صرفه بودن در مقایسه گزینه های درمانی عامل مهم دیگری برای ارزیابی است.

منبع: دکتر نیوز

دکمه بازگشت به بالا